Привіт, друзі. Сподіваюся, ви мене не втратили. З-за цих свят і вихідних весь робочий дух розгубився, якось намагаюся зібратися. Але я обіцяв, а тому сьогодні розповім про те, як просуваються справи з розробкою софта, його майбутній функціонал і скільки ж грошей ми з вами зібрали 🙂

Для тих, хто не в курсі, про що йдеться, нагадаю про мій попередній пост про перевірку якості посилань і TrustRank. На даний момент стоїть завдання розробити певний програмний комплекс, який би вирішував задачу оцінки якості донорів за певним списком параметрів, критеріїв. І якщо в пості за посиланням вище мова йшла тільки про один сервіс majesticseo.com і розрахунок трасту за його даними, то в майбутньому софті планується кілька десятків параметрів.

UPD 23.05.2013
Нещодавно я закрив прийом «бабла ” в общак» на розробку софта, але сьогодні хочу знову відкрити складчину. Причина не в тому, що нам не вистачає коштів — а в тому, що мені не вистачає тестерів! Тому я запрошую вас скинутися на загальних умовах і взяти участь в якості тестувальника.
На даний момент програма повністю готова і працює, випущено одне велике оновлення і безліч дрібних доробок — і це тільки початок! По суті, ви нічим не ризикуєте, але стаєте учасником закритого клубу і маєте право на кілька безкоштовних ліцензій.

Взагалі я сподівався, що зможу вас (тих, хто скидався на добру справу) порадувати демо-версією або хоча б прототипом, але жаль, що з фрілансерами у мене не складаються стосунки 🙁 Той чоловік, на якого я спочатку розраховував, з ряду причин не зможе мені допомогти. Ось і воюю тепер з фрілансерами… Знайдеш людини, домовишся з ним, обговориш деталі, здавалося б, все чудово, але бах… То беруть гроші і зникають, то просто пропадають і не відповідають, коротше, біда 🙁 Найбільше шкода втраченого часу… З кожним таким випадком я все більше ціную хлопців з якими вдалося спрацюватися і зберегти тривалі стосунки!

Але не переживайте друзі, все буде добре. Відповідальний розробник обов’язково знайдеться – і в команді «АлаичЪ і ПартнерЪ» буде поповнення! Я відразу ж дам вам знати!

А поки робочим прототипом похвалитися не вдалося, то я розкрию деякі технічні подробиці майбутньої програми. Як я сказав вище, програма буде отримувати кілька десятків параметрів для майбутньої комплексної оцінки сайту. На першому етапі планується проводити перевірку тільки сайту в цілому (домена, так сказати), а не конкретних сторінок. Всі параметри я умовно розбила на 4 групи:

  • Загальні дані – банально, тіц, PR, наявність в каталогах, індексація.
  • Доменні дані – дата реєстрації домену, згадки в вебархиве і ще один цікавий параметр 🙂
  • Зразкові дані донора – всілякі показники з таких сервісів як solomono.ru, majesticseo.com і seomoz.org всього більше 20 параметрів.
  • Соціальні фактори – сюди я відніс такі показники, як відвідуваність і цитованість в соцмережах. Близько 10 параметрів.

Зараз перерахував кількість метрик — виявилося, що їх більше сорока. Але це поки що, оскільки зараз треба все розглядати в подробицях, а потім уже спрощувати, прагнути скоротити все зайве або замінити на більш зрозумілі дані.

У програмі, зрозуміло, буде підтримка проксі, багатопотокова перевірка, робота з проектами та багато іншого. Експорт даних в різні формати – а як же без нього!

Якщо у вас є які-небудь питання або пропозиції – пишіть в коментарях, з радістю відповім.

Ах так, трохи не забув. Я обіцяв сказати про те, скільки ж вдалося залучити інвестицій на розробку? Нам з вами вдалося зібрати трохи більше 500$! Не знаю, багато це чи мало, але набагато важливіше те, що ви повірили мені і вірите в майбутній успіх! Хочу окремо подякувати Діму, автора блогу Sickboy, а так само хлопців з компанії UpLab за те, що надали найбільшу підтримку.

Якщо хтось із вас, друзі, ще не скидається, але бажає це зробити – всі подробиці в кінці посту з позначкою UPD 22.04.2013. Я буду вам дуже вдячний, а натомість пропоную крім безкоштовних ліцензій бути першими користувачами і тестерами нашого мега-софту!

У свій час я і сам був бета-тестером програми PageWeight Desktop. І мені було приємно, що мої побажання були враховані, коли я запускаю програму, я посміхаюся – ага, ось ця родзинка з’явилася тут завдяки мені 🙂

Загалом, хлопці, не втрачайте мене – не дивлячись на свята, я скоро повернуся з хорошими новинами і прототипами і ми разом будемо їх тестувати!

До зв’язку. І з наступаючими святами — з Перемогою!

З повагою, Олександр Алаєв