Привіт друзі, дуже давно не бачилися. Сподіваюся, хоч хто-небудь чекав мого чергового поста? Мені зовсім ніколи було займатися написанням у блозі, думаю все зрозуміло з заголовка чому. Дійсно, у мене починається, точніше вже почався новий період у житті. Я звільнився з роботи і відразу ж знайшов нову, більш стабільну, цікаву і серйозну. Так само у зв’язку з деякими обставинами довелося шукати нову квартиру. Але дозвольте розповісти про все більш докладно.

Мабуть, почну з роботи. Нагадаю, що я працював seo’шником, займався просуванням клієнтських сайтів. Досить марудна і одноманітна робота, хто пробував, той знає. За плечима кілька десятків проектів, проекти підтримуються десятками і навіть сотнями тисяч посилань, і все це треба перевіряти. Рутина, однак. Тим не менш, свої плюси є, крім цього особливих запар не буває, відповідальність за все несеш не ти, а менеджер, і якщо що, то віддуватися перед клієнтом не треба. Сидиш і мучиш акаунт у Sape, весь інший час – вільний час. Але коли я ще тільки шукав роботу рік тому, хотів займатися корпоративними проектами, одним або кількома. І ось я до цього дійшов. Тепер на моїх плечах близько десяти корпоративних сайтів. Зізнаюся, цього забагато, так як відношення до себе вони вимагають більш трепетного і обережного, тому що якщо що, то потрапляти буду я, і притому по самі помідори. Так що краще, щоб «якщо що» не сталося ніколи.

І ось, я влаштувався в корпорацію, не посоромлюся цього слова, тому що організація дуже велика і серйозна. Головний і самий перший офіс з’явився тут, в Єкатеринбурзі. Далі все почало розростатися, є відділення в Москві і Пітері. Є представництва практично у кожному місті нашої великої батьківщини. Мільйони клієнтів, мільярдні грошові обороти. Серйозно, правда? Все це називається «СКБ Контур» — Федеральний розробник програмного забезпечення з 1988 року. Тут я так само буду займатися seo, але вже іншими методами і способами. Це цікаво і пізнавально, з одного боку, з іншого ж, мені доведеться зламати в голові безліч своїх засад і принципів просування сайтів. Зі свого 6-річного досвіду роботи доведеться викосити багато чого, залишивши тільки саме базовий і основний.

Ось, наприклад, вчора ходив розмовляти з керівником відділу по одному з проектів, мені відразу сказали «Ніяких платних посилань, ніяких покупних справ і всього іншого. Хоч ти трісни, але просуватися ми будемо тільки внутрішньою оптимізацією. Ти ж фахівець, от і думай сам, як це робити, але ми повинні бути в топі по всім запитам». Вчора я дуже засмутився через це, настрій зіпсувався, і я просто сидів залишок дня і тупил в робочий стіл. Але сьогодні з ранку мені прийшло відразу багато цікавих думок, які я і планую реалізувати на ділі довести, що можна домогтися топа лише внутрішніми методами оптимізації вмісту самої структури сайту. Я буду над цим працювати, а потім з’явиться чудовий пост з моїми напрацюваннями та думками з цього приводу.

Що ще мені б хотілося сказати про новому місці роботи… Хочеться поговорити про речі приємні. Наприклад про те, що з/п тут стабільно два рази на місяць. Підвищення два рази в рік, зрозуміло, за результатами роботи. Відразу ж поцікавився рахунок різних конференцій, сказали, що це не проблема, мабуть, за рахунок фірми можна скататися куди-небудь. Звичайно, треба буде довести важливість цього заходу для мене і фірми в цілому. Але про це буде розмова тільки після успішного проходження мною випробувального терміну, а він 3 місяці. А ще тут є класне місце – кухня! Приходиш туди, береш все, що тобі хочеться: це фрукти, включаючи екзотичні, це кава/чай, булочки, цукерки, шоколад, печиво і т. д. Чудово, що ще можна сказати, з голоду не помремо. Все це безкоштовно, зрозуміло 😉 загалом, корпоративна культура процвітає. Я тут ще менше тижня і про що навіть не підозрюю, але приємних речей тут ще багато, це точно! Я буду тримати вас в курсі всього цікавого.

Ах так, Контур шукали seo’шника дуже довго, близько 7 місяців. А мене взяли буквально за два тижні, поки я відправляв резюме, виконував тестове завдання і ходив на співбесіди. Таки, дуже приємно відчувати свою важливість, а головне, професіоналізм, який я зміг довести. Значить не даремно я на цьому світі живу 😉

Напевно, можна переходити до розповіді про новому будинку. Поки що під новим будинком мається на увазі інша знімна квартира, але я вірю, що наступний новий будинок буде вже нашої з Катюшкой власною квартирою! Колишню квартиру господар вирішив продавати, тому довелося з’їхати. Не все так погано, навіть навпаки чудово, так як нова квартира набагато краще, красивіше і затишніше. Вона хоч і однокімнатна, але дуже велика. Але найголовніше – робота через дорогу, про таке навіть мріяти складно, а тут все в реальності. Буквально 50 метрів від під’їзду будинку до під’їзду роботи!!!

Вчора тільки Катя розклала речі з шаф і остаточно прибрала все, починаємо звикати, закуповуватися новими необхідними у господарстві речами. Поки що немає тільки інтернету, але обіцяється бути в четвер, і тоді все буде чудово!

В зв’язку з такими змінами можна сказати, що у мене починається новий етап в житті, ось так відразу все змінилося і все в кращу сторону. Клас! Правда?

З новин на даний момент все, принаймні, з дуже важливих новин. Сподіваюся, що писати в блозі буду хоча б з періодичністю в тиждень, подивимося за графіком завантаженості на новому місці. Ось вже є кілька тем для постів:
— Щільна робота з фільтром LF в плагіні Webmaster Sape від Wink’а.
— Обхід усіх заборон корпоративної мережі з PROXY. Створення http-тунелювання, підняття локального SOCKS4-сервера, соксификация програм.

Що з цих тем вам буде цікаво вивчити? Остання пов’язана з проблемами, з якими я зіткнувся на новому робочому місці, де заборонені абсолютно всі з’єднання крім http, тобто користуватися можна тільки браузером. Але здаватися – не мій спосіб життя, я запустив всі свої необхідні програми, поштовик, ftp, icq, весь seo-софт і навіть онлайн гру 😉

Спасибі за увагу, хлопці. До нових зустрічей, чекаю коментарів та побажань з новим постам.

PS У картинці до посту логотип «ПФ «СКБ Контур».

PPS Порився в інтернеті і знайшов кілька цікавих роликів, так або інакше пов’язаних з корпорацією. Всі ролики професійно виконані і рекомендовані до перегляду 😉

Про Відділ Інформаційної Безпеки СКБ Контур

10 років «Контур-Екстерн»

Відео про систему DIADOC

З повагою, Олександр Алаєв