Привіт, хлопці, знову я давно не писав, але робота, всі справи. До речі, вітаю з першим днем лютого, скоро весна вже! Сьогодні я хочу розповісти про цікавий експеримент, результатом якого є отримання трафіку з Sape, а найголовніше – цей тематичний трафік (наскільки це можливо, звичайно). Відразу поясню, це не покупка посилань, наслідком якої стане збільшення трафіку з пошукових систем, ні, я кажу про переходи саме з біржі. Взагалі-то я не відкрив Америку і не створив щось нове, про цю тему я колись краєм вуха чув роки два тому, але я вже не пам’ятаю, що там було і яким чином все проворачивалось, тому вирішив свій експеримент поставити.

Зізнатися, я вже майже перегорів бажанням писати цей пост, так як останнім часом результати перестали бути цікавими, але в початку і середині все було дуже навіть цікаво. У будь-якому разі ознайомитися з ними слід, тому я і пишу цей пост.

Для початку пропоную подивитися на скріншот з Яндекс Метрики, що показує кількість трафіку за період з 23.12.2010 по 31.01.2011.

Це було для наочності, а тепер конкретика: візити – 167, перегляди – 361, відмови – 70%, глибина перегляду – 2.2, час на сайті – 3 хв 34 сек.

Припущення про причини зниження трафіку:

  • Я забив всього 6 url’ов в створений проект. А можна додати безліч, головне мати багато грошей на балансі.

  • До кінця експерименту кількість грошей на балансі підійшло до нуля. Отже, посилань купувалося менше, ніж могло б.
  • За місяць експерименту мої анкор приїлися вебмайстрам, хто їх помітив і хотів прочитати, вже зробили це.
  • Автофільтр налаштований без будь-якого таргетингу. Варто всього лише одне обмеження за ціною (до 200р), решта не важливо.

Ідеї про те, як можна збільшити конверсію (якщо це можна так назвати):

  • Варіювати налаштування автофільтра. Тоді можна охопити всі можливі майданчики, тобто більше вебмайстрів зможуть побачити мої анкор в заявках.
  • Постійно міняти анкор в проекті і додавати нові до и в проект.
  • Підтримувати постійний баланс в системі хоча б на рівні 5000р (залежить від кількості url’ов).
  • Додавати тільки потенційно цікаві (корисні) для вебмайстрів до и і анкор до них.

Чомусь висновки у мене сьогодні з’явилися раніше, ніж сама опис експерименту 😉 Втім, і без опису нескладно здогадатися, що і як я робив. Все просто: створюємо проект, додаємо в нього до и, кілька цікавих анкоров, налаштовуємо автофильтры і не забуваємо кілька разів в день заходити у свій обліковий запис, щоб скасувати прийшли заявки. І так кожен день, поки не набридне. Ось і вся суть.

Кількість переходів можна збільшити в кілька разів, якщо написати там що-небудь про голих знаменитостей або чомусь подібному, але нам потрібен тематичний трафік. А то побачить який-небудь школяр «привабливий анкор», захоче зайти і пересмикнути поки ніхто не бачить, а тут йому в пику пост на якомусь seo блозі про внутрішню оптимізацію. Показники (глибина перегляду і час на сайті), яких я домігся, вважаю відмінними, адже хтось з тих, хто точно став постійним читачем або передплатником.

Дуже сподіваюся, що після прочитання поста ви не станете зловживати цією можливістю відправляти фейкові заявки на розміщення посилання, а потім їх скасовувати. Так само сподіваюся, що саповцы не розлютяться на мене за написане, адже їм дані дії точно не сподобаються (хоча я, звичайно, перебільшую). Скажімо так – я поділився недокументованій можливістю Сапи як джерела трафіку 😉

Ось, мабуть, і все на сьогодні, буду радий відповісти на ваші питання і цікаві коментарі.

З повагою, Олександр Алаєв