Натрапив на днях на новий дуже цікавий сервіс для перевірки зображень на сторінці. SEO Image Tool. Цей сервіс перевіряє зображення на наявність тег alt на заданій сторінці, і показує можливе ставлення пошукача до цьому зображенню.
Ось, наприклад, витяг з гуглівського керівництва для вебмастера:
Make sure that your title elements and ALT attributes are descriptive and accurate.
Іншими словами «Переконайтеся, що ваші атрибути title і alt заповнені інформативно і правильно»

Сервіс допомагає визначити наскільки точно ваші зображення на сторінці відповідають цим побажанням.

Давайте розглянемо сервіс і виділимо основні моменти. Заходимо за вказаною мною посиланням, вводимо адресу цієї сторінки і натискаємо «GO». Я буду розглядати на прикладі одного з записів в моєму блозі.

Коли ми натискаємо «GO», скрипт:

  • Покаже всі зображення на сторінці
  • Покаже текст з атрибута alt для кожного зображення
  • Ну, і найголовніше, покаже побажання щодо опису та відповідності його вимогам пошуковим

Отримуємо приблизно такий результат. Наводжу шматок сторінки аналізу:

Чорні квадрати — це мабуть скрипт їх висмикнув з мого шаблону, вони нам не цікаві. Далі бачимо, що картинки містять від 2 до 5 слів в описі є оптимальними, та найбільш улюблені пошуковими системами. Якщо ж слів в описі більше 5, скрипт підказує, що слід переглянути опис, і зробити його більш ємним, і переконатися, що це все таки опис зображення, а не просто перерахування ключових слів. Я думаю, що санкції однакові, що для спаму в тексті, що для спаму в описах картинки, пошукові системи бачать і те й інше однаково добре.

Однак, врахуйте, що програма виключно для того, щоб показати є у вас тег alt чи ні, сам текст всередині атрибута вона не досліджує. Ну і вважає кількість слів містяться в тегу alt. Тим не менш, навіть ці дані багатьох наштовхнуть на правильні думки. Ось можливі варіанти:

  • Якщо картинка не містить тексту в тегу alt (0 words), значить вона не буде проіндексована і додана в пошук по картинках.
  • Якщо тег alt містить велику кількість слів, це більше схоже на спам, варто задуматися!
  • Якщо в тегу alt всього одне слово (one word), то це може здатися пошукачам «неінформативним» описом. Пам’ятаючи керівництво, варто ще раз подумати над правильністю заполения атрибута.

Сподіваюся, цей невеликий пост допоможе вам ще краще оптимізувати ваші сторіночки для пошукачів і отримати більший трафік, у тому числі з пошуку по картинках. Пам’ятайте, що в просуванні важливі будь-які дрібниці, з них полягає успіх в цілому.

З повагою, Олександр Алаєв