Всім привіт, хлопці. Цілий місяць не бачилися з вами, ви мене вже втратили, напевно. Вирішив повідомити, що з сьогоднішнього дня я знову на зв’язку, знову відповідаю на листи і пишу в блог! Як би відзвітувати треба, що зробив, чим займався…

Відпустку відпусткою, а відпочити не вдалося, цілий місяць розрулював справи особистого характеру, так би мовити, ходив підпирав стіни лікарень, військкоматів і інших не найприємніших місць. Доведеться тепер відпочивати на роботі, точніше працюючи відпочивати.

За минулий місяць жодного разу навіть не довелося подумати про блозі, так і про інтернеті-то довелося забути, по-перше, тому що в Іркутську з цим біда, Wi-Fi ніде немає, а той що вдома барахлить, коротше цивілізація не дійшла ще до тих місць, і це сумно, по-друге, було банально ніколи. Але, тим не менш, думки і задуми народилися деякі.

Поки їхав на поїзді (56 годин!) прочитав книжку «Інтернет-маркетинг. Повний збірник практичних інструментів» Федора Вирина. Книжку я давно купив, але все руки не доходили, а поїзд припав дуже до речі.

Від видавця:
Ця книга — послідовна і детальна інструкція по інтернет-маркетингу. В ній Федір Вірін, директор з досліджень порталу Mail.RU, зібрав власний багатий практичний досвід просування товарів і послуг в Інтернеті, а також досвід провідних російських компаній. Вперше в одній книзі об’єднані і систематизовані такі окремо існують і розвиваються частини інтернет-маркетингу, як контекстна реклама, таргетинг, веб-аналітика, медіапланування в Інтернеті, пошуковий маркетинг, вірусна реклама та інші.

Виконуючи наведені в книзі завдання, ви навчитеся аналізувати й ефективно використовувати можливості інтернет-маркетингу. Отримані знання ви зможете починати використовувати відразу після прочитання, незалежно від поточного стану справ у вашій компанії.

Книга призначена для учнів інтернет-маркетингу, керівників інтернет-проектів, буде корисна фахівцям в окремих областях інтернет-маркетингу.

Що я можу сказати — дійсно книга добре структурована, немає ніякої води, все розкладено по поличках і дані практичні поради – видавці не набрехали, складаючи опис до книги, що буває зовсім не часто. Вважаю, що для початківців маркетологів книга буде дуже корисною, для більш або менш просунутих в цій справі теж можна порекомендувати, щоб освіжити в пам’яті ази і структурувати думки, згадати дрібниці, забуті в рутині. Чисто для веб-майстрів і seo-шників книга не принесе користі в професійному плані, підійде лише для загального розуміння маркетингу в мережі, його цілей і методів, а так само дозволить зрозуміти, що seo – це лише мала частина великого медіаплану по просуванню продукту або сайту. Так що, друзі, не поспішайте називати себе маркеторогами, якщо ви не уявляєте всієї картини!

До чого я зараз почав говорити про книги? Давно я нічого не читав, ні художньої літератури, ні професійної, і ось після прочитання однієї книги знову прокинулося бажання, притому дуже сильне. На тлі цього купив собі ще пару книг різної тематики, HTML5, наприклад, та ще купив книгу Гліба Архангельського «Тайм-Драйв», чому несказанно радий.

Дочитати «Тайм-Драйв» до кінця поки не вдалося, але, прочитавши половину, я знайшов для себе цілу гору ідей і натхнення! Офігенно корисно, треба прямо зараз взяти і застосувати це на практиці, ефективність роботи повинна зрости в кілька разів. Я побачив для себе користь щоденника, його реальне призначення. Буду впроваджувати в свою роботу планування, якої я так боявся, та й зараз, напевно, трохи побоююся, але я вже дозрів, щоб застосовувати його і отримувати реальну користь. Пізніше я обов’язково поділюся з вами враженнями про книгу і описаних у ній техніках планування. А поки всім раджу йти в магазин і купити цю чудову книгу!

Ще у мене з’явилася цікава ідея висвітлювати на блозі корисні та якісні книги, рекомендувати їх своїм читачам, тобто вам, дорогі друзі! Я буду радий, якщо ви підключитеся до моєї ідеї і будете ділитися на сторінках своїх блогів рекомендаціями книг, які ви прочитали і які виявилися для вас корисними. Це буде круто!

Ну ладно, пора закруглятися. Найголовнішу мету – сповістити всіх про те, що я знову «в строю» — я виконав. Чекайте від мене цікавих і корисних постів, вони обов’язково скоро з’являться.

Всім удачі і до зв’язку!

З повагою, Олександр Алаєв