Тим хто знає, нагадую тим, хто не знає, повідомляю, що 10 березня Яндексоиды анонсували у себе в блозі оновлену формулу свого алгоритму Снежинськ 1.1. Так само була відкрита бета версія buki.yandex.ru з новою формулою. Сьогодні буки були закриті, а це означає що скоро, а найімовірніше, завтра новий алгоритм набуде чинності.

Так що ж він нам обіцяє? Хороше питання. Самі Яндексоиды відповідають на це досить розпливчасто і без конкретики:

На buki.yandex.ru викладена оновлена версія пошукової платформи «Снежинськ», в якій покращена загальна формула ранжирування для користувачів з Росії. Вона визначає порядок результатів пошуку по гео-незалежним запитам.

Що поліпшили, як поліпшили? Незрозуміло. Все і так було, м’яко кажучи, не айс, і тут треба не поліпшувати, а серйозно доопрацьовувати. Ну так не нам це говорити, все одно зроблять по-своєму.

Чесно кажучи, я сподівався, що нарешті-то Яндекс навчиться більш точно визначати які запити гео-залежні, а які гео-незалежні. Але так це і не анонсували. Є безліч аномальних явищ у цьому напрямку. Навіть перераховувати немає сенсу, ви й самі можете подібне спостерігати щодня.

І коментарі до замітці в клубі Яндекса дуже не втішні. Купа незадоволених відгуків. З іншого боку, незадоволені будуть завжди, в той час як ті, хто правильно вибудував стратегію, продовжують бадьоренько зростати у видачі, не дивлячись ні на що.

Ну да вистачить лірики. Ближче до справи. Сьогодні я вирішив більш докладно дослідити тестову видачу в буках, але так як її закрили, мені не вдалося цього зробити. Але те, що я побіжно оцінив днями, показало, що видача якось не змінилася. Порівняно з тією, що в звичайному пошуку, само собою.

Може бути я сліпий, або дивився не туди?

А ви тестували буки? Поділіться своєю думкою, будь ласка, це дуже цікаво й важливо. Чекаю ваших коментарів.

А так само всі разом чекаємо нового алгоритму в дії, і тоді вже можна буде робити 100% висновки.

UPD. Читайте коментарі.

PS Сошлем провал у Ванкувері на Яндекс =)))
PPS Підтримаємо Сочі 2014 і Снежиков. Та чи не спіткає байдужість наших спортсменів до спорту, як Яндекса до видачі.

З повагою, Олександр Алаєв