Привіт, друзі. Я знову на зв’язку, прошу вибачення за те, що так рідко став писати, то ніколи, то цікаві ідеї в голову не приходять зовсім. Але сьогодні для багатьох буде корисна тема розкрита, тому що до моїх публікацій про Sape останнім часом приходить багато коментарів на рахунок роботи плагіна для перевірки посилань, а якщо бути точніше, то, як раз його Нероботи. З чим це пов’язано, чому і як це вирішити, ми сьогодні і розглянемо на прикладі.

Ще в початку-середині літа почалася проблема з Яндексом при перевірці купуються посилань на індексацію [YAP]. До цього в налаштуваннях я спокійно ставив затримку в 500 мс, і без проблем перевіряв щоранку по 5000-10000 сторінок на індексацію та ще стільки ж увечері. Але одного разу прийшла біда, після пари десятків запитів до Яндексу стало вилазити ненависне віконечко «Я робот!». Бісить, чи не правда? Доводилося вирішувати виставленням великих затримок, аж до 4000мс.

Потім я виїхав в Іркутськ, весілля і всі справи, і мені було зовсім не до Сапи, я навіть до компу не підходив. Але коли повернувся знову проблема мене почала напружувати. Виставляєш затримку 5000мс і, начебто, Яндекс не тривожиться, тільки от нам, оптимізаторам, доводиться турбуватися. Прикиньте сходу, скільки потрібно часу, щоб перевірити на індексацію 1000 сторінок? 5000 секунд, та це майже півтори години! А якщо ти раптом вирішиш звернутися, наприклад, за пошуком в Яндекс, то капчу тобі під ніс!

Причини такого ставлення можуть бути різні, але перше, що приходить в голову – вирішили заощадити на потужностях, і я їх розумію, сам би зробив так само. Тепер у нас є причина і наслідок. Будемо шукати ліки? Звичайно, я його знайшов і поділюся з вами. Відповідь в заголовку поста – анти-капча.

Ця можливість з’явилася тільки в новій версії плагіна — 2.7. Про появу цієї версії трохи поки хто знає, тому, що ще вчора її не було на сайті addons.mozilla.org (сьогодні її, нарешті, мозилловцы схвалили і зробили доступною для оновлення), але з’явилася вона набагато раніше і про це могли знати тільки ті, хто моніторить тему Wink’а на форумі Сапи. Так от, найважливіше нововведення версії – підтримка сервісу antigate.com.

Що нам це дає? А те, що коли Яндекс починає нас роботом обзивати, ми беремо і переводимо стрілки» на antigate і суворі хлопці «розбираються» з Яндексом, і він продовжує виконувати наші накази. Круто! Зрозуміло, це не безкоштовно, але дуже дешево. Всього 1$ за 1000 розпізнаних капч, при цьому гарантія якості 90-95%. Досить пройти просту процедуру реєстрації, зайти в свій аккаунт, поповнити баланс і отримати ключ капчі.

Для застосування ключа достатньо в налаштуваннях плагіна зробити наступне:

Потім можна у вкладці «Перевірка Яндекс» таймаут поставити, скажімо, на 500 мс і насолоджуватися процесом. Коли з’явиться повідомлення «Я робот!» плагін автоматично відправить запит до antigate, а потім відразу продовжить перевірку. Дуже зручно.

На сайті також є цікавий розділ моніторингу в реальному часі. Розповідати сенсу немає, краще дивіться:

Отже, одну проблему ми вирішили – розібралися з Яндексом. Але ще у мене в коментарях запитували «А як же бути з Гуглом?». Чесно кажучи, я не знаю, як ви примудрилися довести бідний пошуковик до того, щоб він відмовив у перевірці, але у мене такого не було жодного разу, завжди був покірним. Але смію припустити, що спільно з анти-капчі проблема може бути вирішена. Тому прошу, хлопці, у кого буде така практика, відмітьтеся, будь ласка, в коментарях, щоб інші теж це знали. Я буду дуже вдячний.

Я думаю, що оптимізаторам, які працюють в Sape з невеликими обсягами посилань це не дуже актуально. Але от мені і іншим у кого на порядку денному десятки тисяч посилань для перевірки це дуже допоможе. Час – гроші!

Спасибі за увагу, у кого залишилися питання задавайте і не соромтеся.

До нових зустрічей, друзі.

Вкрай корисні публікації про Sape:
14 січня 2010. Покупка посилань в Sape. Або як це роблю я
25 січня 2010. Як відбирати тільки якісні майданчики в Sape
30 січня 2010. Що робити з купленими посилання в Sape. Остаточна перевірка на міцність
10 лютого 2010. Sape – акцент на нові можливості автофильтров
5 березня 2010. Sape – про регіони в цифрах
13 травня 2010. Палю свій black list для Sape
19 травня 2010. Як треба продавати посилання в Sape. Погляд оптимізатора
22 вересня 2010. Антикапча – sape-оптимізаторам на замітку
10 листопада 2010. Просунутий відбір донорів в Sape. Плагін Вебмастер Sape і LF фільтр

З повагою, Олександр Алаєв