Добрий день, друзі, сьогодні я запрошую вас на розмову з цікавою людиною. У моїй практиці блогінгу це вперше, я маю на увазі, що темою поста є бесіда. Слово інтерв’ю мені не подобається, а от бесіда – це так, по-домашньому.

Отже, сьогодні в гостях у АлаичЪ’а, то є в мене, автор блогу delexp.net. Автор заявляє, що він досвідчений ЖЖшник, цим він мене і зацікавив. У мене теж є свій ЖЖ, але він служить первісної своєї мети – ділитися думками, переживаннями і т. д., тобто просто щоденник. Але мені цікаво дізнатися, що означає «досвідчений ЖЖшник», сподіваюся, вам теж буде цікаво. Починаємо помолившись.

— Привіт, будеш, будь ласка, моїм читачам і розкажи коротко про себе.

— Привіт, мене звати Вадим.
Якщо чесно я беру участь у подібній акції» перший раз, тому відчувають легке хвилювання. Як я вже казав, мене звуть Вадим Захаров. Мені 19 років, я живу в місті Ульяновську. Отримую вищу освіту, ну, втім, як і багато з вас. Добуванням грошей в інтернеті я почав займатися не так давно. Один раз я якось випадково натрапив на статтю про заробіток грошей з ЖЖ блогу, ну і вирішив спробувати…справи пішли в гору. Тепер я маю близько 7 ЖЖ, замкнутих у кільце, які дають мені дохід.
Ну ЖЖ це звичайно добре, але можливості обмежені…і я вирішив вийти в автономне плавання, так і народився мій delexp.net. Ну, правда, на даний момент і автономних блогів у мене вже не одна штука, плюс пару «міських проектів», так і в планах відкриття інтернет магазину.

— А як давно ти «подружився» з ЖЖ і з чого все почалося?

— Ну, якщо чесно я ще зовсім молодий в цій «темі». Знайомство відбулося десь близько півроку тому. Тоді я і завів свій перший ЖЖ блог, який я зараз люблю більше всіх. Саме він вибився в топ Яндекса, має жирні показники і майже 2к читачів.
Почалося все зі статті про «пишних дівчат» =) яку я запостив першої.
Саме тоді я і почав знайомиться з SEO. Саме тоді почався це шалений процес самоосвіти. Мені це цікаво, а з появою автономного блогу з’явилися нові можливості і нові невивчені ніші. Але я досить швидко вчуся 😉

— У тебе цілих 7 журналів. І я так розумію, що кожним з них ти займаєшся, пишеш замітки і продвигаешь. Хоча для мене поняття SEO і ЖЖ не дуже в’яжуться. Розкажи про це детальніше.

— Ну раніше вів усі 7. Тепер у мене є пару людей, які «пишуть» за відсоток від прибутку. Свій перший ЖЖ, зрозуміло, я веду сам. Просуваю всі журнали теж сам. Ну з «посещалкой» в ЖЖ проблем немає, а ось пузомірки набивати доводиться вручну. Хоча знову ж, живий журнал відкриває доступ до не зовсім «стандартних» методів набивання тіц і PR. І взагалі, я вважаю, що ЖЖ блог — це дуже потужний інструмент в просуванні будь-якого проекту, так як він є відмінним джерелом посилань. Ну ти сам бачив всю цю систему в дії 😉
А взагалі SEO і ЖЖ дуже в’яжуться. Ці журнали нічим не відрізняються від автономних. Ну хіба що домен 3го рівня, але просувати їх потрібно точно так само. Але це того варто, так як «подорослішавши» вони самі почнуть приносити як грошові так і SEO «плоди».

— Займатися усім цим справою заради інтересу добре, але щось отримувати натомість ще краще. І кожен з цим погодиться. Як ти монетизируешь свої ЖЖ?

— Ну на одному інтерес далеко не підеш.
Монетизація в принципі банальна — біржі посилань. Переважно Блогун. На дохід не скаржуся, на дрібні радощі життя вистачає, але ж завжди хочеться більше. Саме тому я подався в автономію.

— Виходить, що для тебе журнал втрачає своє основне призначення (щоденник заради записів у ньому) і потрібен лише для грошей? І значить в «автономію», як ти висловився, ти подався тільки з-за великих можливостей монетизації?

— Ні. Не зовсім так. У мене є особистий журнал, який я веду вже більше 3 років. Коли я його заводив, то взагалі ще не думав, що можна заробляти гроші в інтернеті. Саме він у мене «для записів», і його читає всього близько 7 осіб — мої друзі.
А взагалі монетизація звичайно важливий фактор, але крім неї є багато всяких смаколиків, такі як банальне спілкування з різними людьми. Та й взагалі я люблю читати чужі журнали.
А щодо «автономії» я вже говорив, що я намагаюся постійно саморозвиватися. І автономний блог відкриває нові можливості, нові ніші для вивчення, такі як SMO, PHP і так далі. Мені це все дуже цікаво. Так і хочеться поділитися своїми знаннями з людьми. Якби мені була цікава тільки монетизація, то я б завів собі пару МФС проектів і потихеньку отримував би свій профіт.

— Все зрозуміло. Але вистачить слів, давай перейдемо ближче до справи. Основна маса моїх читачів ведуть автономні блоги. А ти напевно продвигаешь свій стандалон блог за допомогою напрацювань в ЖЖ. Як?

— Так. Ну не тільки так звичайно, але основний мій метод це «напрацювання в ЖЖ». Я вже говорив, що це досить потужний інструмент. Я можу витягти будь блог в ТОП 1000 рейтингу Яндекса за два місяці або вивести практично будь НЧ на першу сторінку Гугла у вкрай короткі терміни, при цьому не витративши ні рубля. Про те «як, що і куди» можна почитати у мене в блозі.
Ну і ще я люблю експерименти і часто пробую нові способи/методи. Які іноді виявляються повним дибилизмом =) Але спробувати завжди варто.

— Зрозуміло, що нічого не зрозуміло =) Ну да ладно. Тоді такий тобі питання, що ти вважаєш більш пріоритетним для своїх блогів – seo просування блогу і окремих постів за певними ключовими запитами, при цьому приділяючи увагу при написанні поста ключовому запиту) або smo (залучення читачів та коментаторів не замислюючись про те, чи потрапить черговий пост на видачу і буде давати відвідувачів)? І чому?

— Ну якщо комусь щось не зрозуміло, то читайте мій блог. Там і про методи і про експерименти є.
Раніше вважав, що важливіше SEO, потім вважав що важливіше SMO.
Тепер впевнений, що потрібно вміти поєднувати ці два поняття, притому SMO важливіше на перших етапах становлення проекту, а вже потім SEO.
Тому що блог повинен хтось читати, а писати для самого себе якось не дуже цікаво. Ну а вже потім треба виводити сторінки по запитам і нарощувати пузомірки.
А взагалі це звичайно «холиварный» питання з розряду «курка і яйце».

— Так, питання і правда досить великий, я от все хочу написати з цього приводу пост. Але зараз не про це. Я думаю, що не варто сильно навантажувати читачів бесідами і надати їм поживу для розуму, щоб всі самі обдумали і вирішили. У цьому безумовно твій блог їм допоможе.
Напевно, прийшов час попрощатися з читачами на сьогодні і сказати «До нових зустрічей». Тобі слово, Вадим.

— Ну і в якості висновку бажаю всім читачам побільше терпіння. Адже дорогу здолає той, хто йде. Ніколи не варто закидати свої проекти, так як кожен блог знайде свого читача. Пишіть про те, про що вам цікаво, адже світ клином на сео/смо не зійшовся. Головне вірити і трудиться, тоді все вийде.
Звичайно звучить Банально, але деякі примудряються про це забувати.
Дякую всім за те, що витратили трохи часу і дочитали нашу розмову до кінця, і звичайно спасибі пану АлаичЪ’за такий теплий прийом.

Ось так, друзі. Така вийшла бесіда, сподіваюся, вам сподобалося, але якщо є зауваження і пропозиції обов’язково висловлюйтеся, я буду виправляти помилки.
Той, хто хоче, прочитає тут потрібну і корисну інформацію, а хто нічого не зрозумів, той і не хотів зрозуміти.

В одному з відповідей Вадим сказав: «Ну ти сам бачив всю цю систему в дії». Дійсно, за два тижні до сьогоднішньої нашої бесіди він мені дещо продемонстрував. Так як цілі піднятися по певних запитах в топ я не ставив, а лише зростання в рейтингу Яндекса, то скажу впевнено — все перевірено, все працює. В результаті маніпуляцій Вадима мій блог піднявся на 100 позицій в рейтингу блогів. Враховуючи, що я на 1500 місці, то це зовсім не погано при абсолютно нульових витратах!

З повагою, Олександр Алаєв