— Відмінна фраза, Олександр! Запиши її, — сказав Мишко.
— Ага, нормально так сказанув. Треба запам’ятати, — подумав я, але фразу на всяк випадок записав у телефон.

Пройшов всього тиждень, а цю класну фразу я благополучно забув одразу після того, як записав її. Не дарма записав, як виявилося. Сьогодні, нишпоривши в телефоні, натрапив на ці слова, і відразу захлеснула хвиля спогадів…

Привіт, друзі! Сьогодні буде такий незвичайний пост, трохи про життя, про seo (якщо пощастить), ще про що-небудь, в цілому має бути цікаво.

Фразу з заголовка я придумав під час душевної бесіди з Мішею Шакиным на конференції SEO Conference 2014. Ми сиділи і обговорювали, хто і як прийшов в seo, з чого все почалося, як все змінилося, та й про життя в цілому.

Я згадав, що рік тому, коли я приїжджав на SeoConf 2013, моє життя була зовсім іншою. Я жив в Єкатеринбурзі і працював в СКБ Конутре, а тепер я живу в Краснодарі і керую власної, нехай і дуже маленькою поки, студією. Уявити тільки, будь-то 365 днів, здебільшого схожих один на одного, а стільки змін.

Якщо втомився або стало нудно, треба щось міняти. Не завжди те, заради чого ти відмовляєшся від чого доброго, буде краще. Але завжди призводить в результаті до чогось нового і, як правило, більше хорошого. Слова сьогодні важко лягають, що поробиш…

Все це про ту ж заїждженої теми про зону комфорту. «Під лежачий камінь вода не тече», «під сидить жопу долар не лізе» і т. д. – кому як більше подобається, можете навіть в коментарях запропонувати свою більш оригінальну варіацію на цю тему.

Звільнитися з насидженого місця в одній з кращих IT-компаній Росії заради в кілька разів більшою зарплати в сумнівній фірмі. Взяти і поїхати зі своєї не без зусиль купленої в іпотеку квартири, вже майже рідний, де наполовину зроблено ремонт так, як тобі подобається і як ти завжди мріяв в інше місто і знову жити в найманій квартирі. Зрештою, змінити великий розвинуте місто Єкатеринбург на Краснодар, про існування яких я навіть не підозрював. Дауншифтинг якийсь…

А виявилося це лише перехідний період до того самого кращого. Може бути, так зійшлися зірки. А може бути це чиясь диявольськи ретельно спланована диверсія, яка завдала мені непоправну користь, і я зазнав неминучий успіх… Я не знаю, але все до того йшло!

Краснодар нам дуже подобається, ми тут прижилися, а місцевий клімат радує особливо після Уралу і Сибіру. Не можу сказати поки, що місто стало рідним, але, начебто, вже й не чужий. Я всіх запрошую відвідати нас або ще краще відразу переїхати сюди жити. Ми тут всі приїжджі, але ведемо себе як місцеві 🙂

Звільнився з остогидлої роботи і зняв свій перший офіс. Ми там сидимо втрьох, і я такий Біг Бос ))) Знову ж таки волею сил всевышних за перший місяць існування наша студія «АлаичЪ і Ко» вийшла на самоокупність і навіть прибуток. Веб-студія у якої немає навіть свого сайту за місяць набрала нормальні такі обороти – розкажіть мені про це півроку назад, я б не повірив. Але коли тебе в приклад наводить такий чоловік як Діма Шахов в своїй презентації під назвою «Як вирости з звичайного вебмастера в офлайн-студію» на конференції по заробітку перед величезною аудиторією… Це не хрін собачий!

Це чиста правда, блог дає найбільш лояльних клієнтів, які вірять тобі і знають, що ти зробиш все дуже круто, а ти, в свою чергу, не можеш впасти в бруд обличчям і дійсно робиш все дуже круто!

Цей пост не мав на меті бути мотиваційним або щось в цьому дусі. Взагалі, це повинно було вийти невеликий вступ перед основною частиною, але не вийшло – вступ виявилося великим. Вибачайте вже…

Адже Я хотів розповісти про свої враження від конференції SEO Conference 2014 в Казані. В 2013 році конференція мені здалася дуже душевною, я познайомився з дуже багатьма цікавими людьми, більшу частину з них я знав заочно, але особисте спілкування це зовсім інше. Я дав собі обіцянку, що обов’язково приїду через рік, щоб знову побачитися і поспілкуватися. Стримав обіцянку і приїхав. Несподівано конференція 2014 року виявилося набагато крутіше і корисніше, ніж я міг припустити.

Знову не обійшлося без «девіртуалізаціі» – особисте знайомство з тими, з ким спілкувався онлайн. Було і палево тим у кулуарах, і демонстрація приватних інструментів, якими користуються колеги по цеху. Дізнатися, як ведуть свій бізнес інші – безцінне! Найчастіше це мотивація і заряд на найближчий час, нові ідеї.

З кожною такою конференцією віртуальних друзів все менше, і все більше реальних, а сама конференція стає по-домашньому затишною. Дозвольте, я просто процитую трохи:

«Шикарна конференція, шикарні люди там зібралися, ну, і місту, в якому це все проводилося, я можу визнаватися в любові нескінченно!»

— Антон Іванов, Optimism.ru

«Що таке #seoconf? Це коли ти за дві години розумієш і дізнаєшся більше, ніж за два роки до цього – не доповідей. Коли розумієш, що саме пошуковою оптимізацією, а не линкбайингом займається не більше 100 осіб на всю країну. Коли прикро за бездарно втрачений час на те, що давно перекопано, підтверджено і просто не палітся в паблік. Спасибі, хлопці, за прочинені двері. Ідей море. Без додаткового аналізу побачив прогалини в роботі та способи їх усунення»

— Дмитро Шахов, ЦК Ремарка

«Конф #seoconf в Казані найкраще місце сходки і концентрації тямущих людей в цьому році. Дійсно, за пару днів в кулуарах можна дізнатися на порядок більше, ніж за рік на будь-який інший конфе. Потрібні люди, потрібно місце, розумна організація, як наслідок, сильна зарядка і шалена мотивація. Це було круто!»

— Віктор Карпенко, SeoProfy

З хлопцями знайомий особисто, сміливо підписуюсь під кожним словом. Кожен знайшов для себе щось корисне і цінне, і, головне, поділився своїм досвідом, створивши цінність для товаришів.

Хочу сказати всім, з ким вдалося поспілкуватися (і з ким, на жаль, не вдалося) в цьому році, величезне спасибі! Зустрінемося в наступному році, я знаю, ви приїдете, і я, звичайно, теж!

Окреме спасибі організаторам за конференцію на найвищому рівні! Спасибі Миші Шакину за знайомство і душевні бесіди. Спасибі Дімі Шахову за розповіді про життя, досвід і нові ідеї. Всіх перерахувати не зможу, так що, будь ласка, не ображайтеся!

Всім до зустрічі! А якщо ви ще не були в Казані, заплануйте і обов’язково приїжджайте на SEO Conference 2015!

З повагою, Олександр Алаєв