Привіт, народ. Давно не бачилися, і я давно нічого не писав, тому що я зараз зайнятий дуже важливою справою, яким поки не скажу, але дуже скоро анонсирую. Ось і сьогодні я нічого не написав, так що пропоную вам прочитати гостьовий пост від Наталії, вона мій постійний читач і коментатор під ніком NMitra. Наташа вам розповість сьогодні про дві речі, про які не варто забувати при виборі доменного імені для свого сайту. Слово їй…

Вітаю усіх читачів блогу АлаичЪ’а! Мене звуть Наталя. Можливо, ви зустрічали мої статті в «Шпаргалці блогера». Сьогодні я хочу поділитися своїми спостереженнями щодо доменного імені ресурсу, а саме на які моменти варто звернути увагу при його виборі.

Домен не повинен бути схожим або співзвучною з іншими сайтами

Після того, як розробники внесли зміни в Яндекс.Бар, який навчився виправляти помилки в адресному рядку браузера, у деякий молодих блогів можуть виникнути проблеми з поведінковими факторами. З’являється сіра панель зверху викликає асоціацію з нав’язливою рекламою, тим більше коли пересічний користувач не часто користується адресної рядком і не в курсі нововведень Яндекса. А якщо врахувати, що відсоток прихильників Firefox з вбудованим Яндекс.Баром за замовчуванням досить велика, то на цей фактор, безсумнівно, варто звернути увагу.

Ось такий вигляд має панель:

Які приклади мені ще зустрічалися?

www.mashinomania.ru — www.shinomania.ru
klimweb.ru — kamweb.ru
www.wana.ru — www.wara.ru, а не wanna.ru

У видачу ми теж побачимо виправлення помилок при введенні URL сайту в поле пошуку, причому має значення вноситься він з www або без, а також домен першого рівня (ru, com, рф тощо).

Отже, перед тим як визначитися з доменним ім’ям, вводимо його в пошук і перевіряємо чи є текст «можливо ви шукали». Наприклад, для неіснуючої wana.com буде:

Варто також пам’ятати, що іноді виправлення помилок відбувається в самій видачі (детальніше). Як наприклад з «wikipedia.ru».

Домен не повинен бути спамным

У Google свої заморочки. Справа в тому, що додавши в домен ключові слова, його набагато легше просувати. Коли ви залишаєте безанкорную посилання (анкор) у вигляді URL, наприклад, http://alaev.info/, то він вже містить слова з просувається запиту і тим самим передає динамічний вагу. Тому Гугл може занижувати сайт з спамным доменом у видачі.

Перевірити ресурс на спамность допоможе www.seomoz.org.

Сподіваюся, ніхто не засмучений, що це був гостьовий пост, правда? До речі, якщо хто ще зацікавлений у розміщенні своїх цікавих постів на моєму блозі, милості прошу писати мені в «Feedback».

Що стосується вибору імені домену, то особисто я ніколи цим особливо не запарюється в плані якихось технічних моментів, але завжди підходив особливо серйозно. Іноді «придумування» затягувалося на тижні, але воно того варте, я жодного разу не промахнувся, навпаки ставив тренд. Як, наприклад, сталося з доменом acerfans.ru – після того як мій сайт набрав популярність відразу з’явилися сайти типу asusfans, applefans, hpfans і подібні, і здається зараз вже під всі марки ноутбуків є подібні домени.

Спасибі за увагу і дякую Наталі за пост. Ми чекаємо коментарів і ваших власних ідей по вибору домену, кращі ідеї я винесу в пост з активним посиланням на ваш сайт.

З повагою, Олександр Алаєв