Привіт, друзі. Давно у мене не було ніяких експериментів і цікавих досліджень. Але ось вчора до мене прийшла гарна, як мені здається, ідея – вивчити якість посилальних донорів і простежити, як це впливає на просувний сайт.

Приблизно тиждень тому Серьога Кокшаров опублікував цікавий пост, розповівши про швидке методі оцінки якості посилального профілю: «Одним з посилальних сигналів, що впливають на довіру пошукових систем до сайту, є TrustRank, який в класичній формі означає віддаленість сайту від свідомо трастових ресурсів у своїх посилальних зв’язках.» На пальцях це означає наступне: якщо на наш сайт посилається якийсь дуже поважний сайт, то це добре, або якщо на нас посилається сайт, на який посилається шановний сайт, то це теж непогано. А от якщо в оточенні нашого сайту немає так званих трастових сайтів або сайтів, на які посилаються трастові сайти – то все погано. Абстрактно, зрозуміло…

Приказка «краще менше, та краще» тут як не можна до речі – краще, якщо на вас посилається кілька хороших сайтів, чим дуже багато сміттєвих сателітів або сплог. Це давно відомо. Швидше за все, якраз по причині поганого посилального оточення сайтів і приходить пипець пінгвін.

UPD 19.11.2013 Друзі! Відразу ж хочу вам повідомити про те, що даний пост дещо втратив свою актуальність, у зв’язку з тим, що софт для перевірки якості посилань і посилального профілю сайту створений — його ім’я FastTrust.

Програма відмінно показала себе на практиці, і на даний момент їй користуються вже понад 2000 користувачів.
Автором програми є я, АлаичЪ. FastTrust постійно удосконалюється та оновлюється і навіть має інтеграцію з усіма популярними біржами посилань. Подробиці про програму, її вартості і можливості читайте за посиланням, зазначеної трохи вище!

Це все, звичайно, теорія та словоблуддя, але потерпіть трохи, це важливо.

Суть зрозуміла, але тепер нам треба якось ідентифікувати трастові сайти серед інших або спамний. Пропонується звернутися за допомогою до сервісу Majestic SEO.

Вихідні дані для нас це показники Trust Flow і Citation Flow. Серьога говорить, що «Citation Flow (CF) це подоба нормованого PageRank, обчисленого на базі наявних в Majestic сайтів. Trust Flow (TF) це подоба класичного TrustRank, нормоване значення від 0 до 100.» Але це ніфіга не зрозуміле пояснення, тому давайте я скажу простіше: Citation Flow – це кількість посилань, що ведуть на сайт, а Trust Flow – це якість цих посилань. Так набагато краще 🙂

Ось подивіться сумарну інформацію по домену alaev.info + лінк

Ви можете перейти по посиланню, зазначеної вище і перевірити свій сайт. А на скріншоті я зазначив моменти, на які варто звернути увагу.

Тепер нам необхідно обчислити підсумкові значення, що визначає кореляцію CF та TF. Умовно назвемо його Trust Rank і будемо вважати за формулою:

TrustRank = (TF – CF) / (TF + CF + 1) + TF/(CF + 1) + TF/100

Звідки ця формула і що вона віддзеркалює – прочитайте або запитайте у Сергія, він вам розкаже. А мені ця формула майже подобається, і до того ж я схильний Сергію довіряти без зайвих питань.

І останнє – «Емпіричним шляхом було виявлено, що TrustRank < 0.3 говорить про погану якість сайту.»

На цьому моменті нарешті закінчується теорія і починається найцікавіше.

Ясна річ, що вважати за цією формулою дані для кожного сайту – нонсенс, це мавпяча робота. Навіть якщо написати макрос для excel – все одно не айс.

Я от як раз з числа ледарів. Бо я вчора знайшов програміста і замовив простенький парсер. Щоб тільки вказати список доменів, а на виході отримати всі дані – айс!

Спарсил для прикладу дані по деяких своїх сайтів, а так само з робочим проектам. Друге я спарсил для зміцнення у вірі, що формула розрахунку Trust Rank дійсно відображає більш або менш реальну картину. А для більшої переконливості я зняв дані і для третьої групи сайтів – тут без коментарів.

Когось можуть збентежити дані по деяким сайтам з скріншотів, і мене в тому числі. Тому я б увів у формулу деяку поправку за загальним рівнем цитування, ну, або по середньому від TF і CF у відсотках. Вийшло приблизно ось так:

Але це все не принципово. Очевидно, що формула Trust Rank вимагає серйозних доопрацювань, але головне – що вона в будь-якому вигляді зможе показати ньому, де якісні сайти, а де ні.

Ви могли останнього скріншоту помітити дві дивні рядки в кінці. Це саме той сайт, який я хочу вам розповісти.

Один з моїх сайтів для заробітку, жіноча тематика. Я його запустив в кінці 2009 року і ось він якось так мляво проіснував два роки, наповнювався мінливо і з великими перервами. Але в кінці 2011 я розпочав його активно наповнювати і ще більш активно просувати посиланнями. На графіках нижче ви можете бачити мої успіхи (вказана середньодобова відвідуваність):Успіхи мене шалено радували, і такими темпами я міг би розраховувати на покупку яхти через пару років. Але не тут то було 🙁 За графіками видно як стрімко трафік з Google ріс і як він так само стрімко обвалився. У жовтні до мене прийшов Пінгвін, і за графіком по тижнях видно, що трафік продовжує знижуватися досі, погрожуючи мені пропасти зовсім.

Посилання в sape і подібних біржах тимчасових посилань на сайт не купуються. Я купував тільки постові через RotaPost і GoGetLinks згідно моїй схемі з жорсткими критеріями і ручний перевіркою кожного сайту. До речі, покупка велася тільки з тематичних сайтів і блогів!

Те, що ці посилання працюють, видно за графіком зростання трафіку на Яндексі. Це притому, що Гугл мене завжди любив і сайт по СЧ запитам без будь-якої допомоги займав відразу ТОП 5-10, а от з Яндексом була плутанина і запити ніяк не лізли. Але ситуація перекинулася з ніг на голову.

Але щось я відволікся від нашої основної теми. На таблиці для піддослідного сайту значення Trust Rank за класичною формулою дорівнює 0,10 або за моєю формулою 2. Це означає тільки одне – посилальний профіль сайту просто жахливий. Ну так, всі вхідні посилання на сайт куплені, а природні якщо і є, то їх одиниці.

Після приходу Пінгвіна я вирішив збільшити частку безанкорных посилань, вони і до цього купувалися, але зараз я вирішив брати тільки їх. Але це справі не допомогло, очевидно, що проблема не в анкор або інших міфічних речі, а в якості донорів.

І ось тому треба провести розбір польотів!

Гіпотеза – поява в ссылочном профілі трастових сайтів повинно покращити ситуацію і теоретично повернути трафік з Google хоча б частково.

Суть експерименту – вибрати і купити посилання з сайтів з високим Trust Rank. Проаналізувати, як це позначиться на TR піддослідного сайту, його позиціях і трафік. Посилання будуть купуватися через біржі RotaPost і GoGetLinks. Для перевірки донорів буде використовуватися написаний скрипт. Імовірно, будуть купуватися посилання з TR > 1-1,3 по базовій формулі.

Альтернативне дослідження – зробити вивантаження беклинков для сайту і проаналізувати їх на рівень якості. Вивантажувати можна різними способами: з панелі вебмастера Яндекса і Google, а можна вивантажити і через Majestic SEO. Для початку взагалі краще імпортувати всі куплені посилання і перевірити їх. Коротше, я поки думаю над цим і остаточно не визначився, але буду тримати вас в курсі.

До речі, рекомендую реєструватися в сервісі Majestic, туди можна додати свої сайти робити для них повний і безкоштовний аудит. А підтвердити володіння сайтами можна, надавши доступ до Google Webmaster Tools, система сама завантажить у ваш профіль всі сайти їх GWMT, дуже зручно і швидко!

На даний момент жодних чисел і фактів у мене немає, але я спробую на вихідних підготуватися і в понеділок викласти дещо. На даний момент я просто хотів це обговорити. А цей пост я буду впродовж експерименту оновлювати і ділитися проміжними результатами.

Такі от справи, друзі. Що думаєте про все це неподобство?

Передбачаю питання про мій скрипт. Відразу відповідаю – поюзати не дам, у всякому разі, безкоштовно. Але адже ми завжди можемо домовитися 🙂 Хоча, знаєте що – у мене є пропозиція:

У мене є програміст, який готовий реалізувати подібний функціонал у вигляді десктопного додатка. Функціонал можна розширити до будь-яких розмірів, наприклад, підключити парсинг сервісів opensiteexplorer.org, xtool.ru, ahrefs.com додати підтримку проксі або антикапчу і ще багато чого (тИЦ, PR, сторінок в індексі, відвідуваність за LI). Тим самим можна отримати вичерпну статистику по донорам і підходить до їх відбору комплексно.

Що скажете? Зрозуміло, це справа буде коштувати чималих грошей, але я готовий організувати збір коштів і написати т\з, а потім відправити в розробку. Всі, хто скинеться, отримають майбутній софт першими і безкоштовно. Коротше, отписывайтесь в коментарях з цього приводу, я на вас сподіваюся.

UPD 22.04.2013

Приємно бачити, що є бажаючі скинутися на софт. Значить буде працювати в цьому напрямку. Зараз я дописую т\з на розробку і буду відправляти його на оцінку вартості. Але я вже наперед знаю, що це буде коштувати кілька десятків тисяч рублів. Ризикнути в будь-якому випадку варто!

Такс, тепер з приводу скинутися. Давайте домовимося, що мінімальна сума вкладу в «общак» буде починатися від 500р. Можна більше – буде добре, менше – це вже не серйозно, але все одно скидайте 🙂
Схема наступна – робите мені переклад WebMoney з протекцією за кодом і терміном протекції 50 днів (це я про запас розраховую). У примітці обов’язково вказуєте свій e-mail. З цього ж скриньки після перекладу відправляєте мені лист на alexander{гав}alaev.info, де вказуєте код протекції.

Реквізити WebMoney: R173481090680 / Z241143428836 (Алаєв Олександр, атестат продавця, BL 228)
Реквізити ЯндексДеньги: 41001201473488 (аккаунт верифікований) — це небажаний спосіб «скинутися ” в общак», але якщо немає іншої можливості, то піде.

І ще раз — у примітці до платежу НЕ ЗАБУДЬТЕ вказати свій e-mail — а то перші платежі вже пішли, але без вказівки скриньки!

Якщо за кілька тижнів у мене на гаманці збирається переказів на суму, порівнянну з вартістю розробки програми (як мінімум половина суми, що залишилася половину повністю готовий взяти на себе), я приймаю всі перекази і відразу починається рахработка. В іншому випадку я відміню всі переклади, і гроші повернуться до вас в цілості й схоронності. Зрозуміло, у разі провалу я дуже ображуся на вас і продовжу егоїстично користуватися своїм скриптом 🙂

Прошу цю інформацію донести до всіх, кому вона може бути цікава. Як мінімум підтримайте ретвитом. Спасибі!

З повагою, Олександр Алаєв