Доброго вечора друзі. Всі ми знаємо, що днями, а саме 3 березня 2010 року був черговий апдейт тіц. Щось у мене стало складатися відчуття, що Яндекс стає «скорострільним» в плані тіц. Невже повертаються ті часи, коли апдейти були кожну тиждень? Як вважаєте? Хоча, я впевнений, що тільки одиниці з моїх читачів цікавилися тоді (2006 рік) SEO. Давайте ближче до справи. Був ап тіц – значить пора підбивати підсумки експерименту з нарощування тіц мордами в Sape.

Згадаймо історію експерименту:
Початок і опис експерименту
Підсумки. Частина 1

Загалом, що я можу сказати про апдейте. Кардинально нічого не змінилося, за моїм проектам зміни становили +/- 10-20 тіц, якщо точніше, то всі проекти в плюс, але плюс 10-20, що зовсім не багато. Та й часу пройшло мало з минулого апа, щоб зміни були серйозні. До речі, цього блогу alaev.info дали +10 тіц, і це тільки початок.

Давайте перейдемо безпосередньо до експериментальним сайтів. У мене є і погані і хороші новини. Почнемо з поганих новин. На жаль, експеримент з сайтом з якого ми й почали експеримент доведеться розлучитися. Клієнт, чий це був сайт, відмовився від просування, довелося зняти з нього всі посилання. Але, тим не менш, результати є, і дуже цікаві. Гарні новини – нульовий сайт, він, до речі, викликав більший інтерес у вас, читачів, залишається. Так само до гарних новин віднесу результати експерименту, давайте до них і перейдемо.

Що ж нам приніс апдейт від 03.03.2010:

В середньому по лікарні по сайтам із зміненим тіц:
Новий тіц = 98% від старого (7030 сайтів)
На сайтах з вих. тіц<=20: новий тіц = 262% від старого (456 сайтів)
На сайтах з вих. 20<тіц<=100: новий тіц = 99% від старого (3266 сайтів)
На сайтах з вих. 100<тіц<1000: новий тіц = 97% від старого (8056 сайтів)
На сайтах з вих. тИЦ>=1000: новий тіц = 98% від старого (964 сайтів)
На сайтах з Яндекс-Каталогу: новий тіц = 98% від старого (12412 сайтів)
По сайтам НЕ з Яндекс-Каталогу: новий тіц = 94% від старого (330 сайтів)

Що ми маємо з минулого апдейта:

Проміжний результат, частина 1 (19.02.2010):
Посилань куплено: 2760 (з них 260 морди)
тіц на той момент: 110

Що ми маємо зараз (03.03.2010):
Посилань на сайт: посилання з Сапи заморожені, фактично 0, скільки залишилося в індексі невідомо.
тіц на даний момент: 150

Дивіться самі:

Враховуючи, що в середньому показники сайтів з 100<тіц<1000 становить 97% від вихідного, до апдейта, то результат відмінний. З іншого боку, всі посилання були зняті, і тому я не можу знати, скільки на сайт залишилося посилання з морд, скільки посилань на нього взагалі. Зняті всі посилання були приблизно за тиждень-півтора до цього апдейта. Я думаю, що зняття посилань не сильно вплинуло на підсумкове значення тіц, тобто якщо б я їх не зняв, то значення б не змінилося.
Можемо зробити висновок – це працює, притому досить непогано. Але все одно дорого і, я вважаю, не варто. Наприклад, 300 посилань за ціною 12р – це вже 3600р в місяць. Чи варто це того? Такі витрати цілком можуть дати приріст до 100 одиниць тіц. Вирішувати вам.

Що стосується нульового сайту, експеримент з нього я почав під час написання першої частини результатів. Якихось конкретних результатів немає. Але можу сказати, що 19 лютого на сайті не стояло не одного посилання з морди. Зараз на сайті в Sape куплено 22 посилання, з них у статусі «ОК» 19 посилань. Так само дивіться скріншот аналізу Yazzle:

В індексі Яндекса всього 10 посилань з 19. На день апдейта було не більше. Отже, так мало посилань не могли вплинути на тіц, будемо чекати наступного апдейта.

Що ми будемо розглядати в наступний раз:

  • Я напишу звіт про те, як поживає сайт, з якого зняті всі посилання. Заодно дізнаємося, як швидко впаде тіц, наскільки і т. д.
  • Сподіваюся, що в наступний раз буде нова інформація по нульовому сайту.
  • Ну, і, дивись, у мене з’явиться щось нове для експерименту 😉

А поки що бажаю всім веселих свят. Сподіваюся, що ви проведете свята з користю, я хочу прочитати ваші цікаві коментарі до цього запису, а так само нові записи на ваших блогах. І не забудьте привітати ваших улюблених.

З повагою, Олександр Алаєв