Привіт, дорогі мої друзі! Цілих два місяці на моєму блозі не з’являлося нових постів, і немає мені за це прощення. Але нарешті сталося. І не тільки поява нового поста. Я з радістю сьогодні поспішаю вам представити те, що відволікало мене все це час не тільки від ведення блогу, але і від сну…

УРА! Сьогодні реліз моєї першої програми – це seo-софт під назвою FastTrust! Той самий мега-софт і майже «кнопка бабло» 🙂

Ті, хто читає мене в Твіттері, могли ще давно помітити пару раз миготів хештег #FastTrust. Саме про цей софт були мої думки (або навіть мрії), коли я писав пост про перевірку якості посилального профілю. А адже тоді я навіть не підозрював, що з цієї затії вийде, так і вийде що-то взагалі!

І у нас все вийшло! Так, не у мене, а у нас! Я хочу висловити величезну подяку всім тим хлопцям (і дівчатам?), хто взяв участь в тестуванні та розвитку програми – серед нас є і звичайні веб-майстри, і трудяги-сеошники, і відомі блогери і навіть веб-студії, всього понад 50 осіб! Ми молодці, ми зробили це! І звичайно окреме спасибі Сергію – програмісту, який терпляче і уважно все вислуховував мої побажання, був спокійний, коли я виносив мозок всякою нісенітницею, з-під його руки народився код, що перетворився на справжній продукт!

Гаразд, досить лірики, адже вам набагато цікавіше дізнатися, що це за софт, що він робить, та чого і чому? Про все по порядку, друзі.

FastTrust – це кодова назва я придумав ще в момент написання ТЗ. З тих пір так нічого і не змінилося, хоча пропонувалися інші варіанти. Так чи інакше, ця назва дуже чітко описує всю суть програми – швидке визначення трасту. Дійсно, програма дозволяє дуже швидко отримати цілий перелік параметрів для списку сайтів. Всього різних параметрів більше тридцяти – тут опис їх усіх.

Як бачите, я навіть невеликий промо-сайт зробив для програми, щоб в одному місці зібрати всю інформацію. Користуйтеся на здоров’я!

Трохи теорії та математики

Зрозуміло, найцікавішими показниками у програмі є ТРАСТ і СПАМ. Що вони показують і як розуміти ці значення? Зараз поясню.

Визначення СПАМности

Давайте почнемо зі Спаму – інакше кажучи, це заспамленность сайту зовнішніми посиланнями. Наскільки мені відомо, багато хто вважає головним показником заспамленности ставлення зовнішніх посилань (унікальних) до кількості сторінок сайту, мовляв, менше одиниці, це добре. Так, розумно, але що заважає сайту мати безліч сторінок низької якості, здається саме такі сайти називають сателітами. Чи нам потрібно купувати посилання з таких сайтів – звичайно ні! Але й повністю не враховувати даний показник ми не можемо. А як на рахунок відносини унікальних вихідних посилань до вхідних? Я вважаю цей показник дуже наочним, — коли сайт посилається на тисячі інших сайтів, а сам при цьому має всього пару десятків вхідних посилань, стає очевидно, для чого створений сайт і чому посилання з нього купувати не варто ні в якому разі! Для чистоти картини можна так само врахувати загальна кількість посилань, і вхідних і вихідних.

Ось і наша підсумкова формула заспамленности враховує такі відносини показників і складається з кількох доданків взятих в різних пропорціях. А в якості джерела даних ми вибрали сервіс solomono.ru, який має цілком репрезентативною вибіркою, та ще й надає API, що дозволяє збирати дані з відмінною швидкістю. Як показали польові випробування, наша формула досить чесно розраховує показник Спаму сайтів-донорів.

У програмі показник СПАМности позначений різними кольорами:

 • 0 – 5 = Зелений колір. Сайт не заспамлен, все в межах допустимої норми.
 • 5,01 – 10 = Синій колір. Сайт знаходиться в групі ризику, варто зважити всі за і проти, розглядаючи такий сайт в якості донора.
 • 10,01 – 100 = Червоний колір. Сайт відверто заспамлен. Купувати посилання з такого сайту варто тільки в тому випадку, якщо ви абсолютно впевнені у своїх діях.
 • 101 і 102 – Технічні дані, читайте про них у інструкції на промо-сайті.

Визначення Трасту

А тепер поговоримо про Траст — що це таке? У двох словах — це певний показник довіри до сайту на основі його посилальних зв’язків і виражений в числовому еквіваленті за шкалою від 0 до 100. Саме з цього все і почалося — alaev.info/blog/post/4685 — тоді й народилася ідея створити програму. В якості джерела даних для подальшого розрахунку був обраний сервіс majesticseo.com в черговий раз, не вдаючись у теорію і словоблудство, простіше буде сказати, що сервіс дає два дуже цікавих параметра Citation Flow (CF) та Trust Flow (TF). У сервісу досить велика інформаційна база сайтів і сторінок на їх основі і вираховуються дані показники. CF – це цитованість, вона описує відносна кількість вхідних посилань на сайт. TF – це якість вхідних посилань, яке визначається довжиною посилальних ланцюжків, що відокремлюють аналізований сайт від сайтів, свідомо позначених як трастові.

Зрозуміло, так? Ну так от, перед нами стояло завдання — з двох чисел CF і TF зробити одне, при цьому задовольняючи деяких постулатів: чим більше різниця між значеннями CF і TF за умови, що TF>CF, тим краще; при цьому ще треба враховувати саму величину CF і TF, тобто чим більше – тим краще, що досить очевидно. Бажано підсумкове значення так само описати в межах значень від 0 до 100.

Нам вдалося створити таку формулу. При її створенні, до речі, був притягнутий як експерта вчений-математик, так що це вам не хухри-мухри! Якщо хочете, можете поглянути на поверхню розподілу значень Трасту в залежності від CF і TF:

Мета будь-якого сайту – зайняти верхівку цієї піраміди! До речі, я знаю тільки один сайт, який має максимум, ТРАСТ=100. Це сайт twitter.com і навіть facebook.com або google.com мають менше. Але наша мета не дізнаватися, хто зі світових гігантів крутіше і сильніше, нам необхідно оцінювати посилальних донорів, а навіть кращі з кращих тусуються десь у зеленій площині графіка (траст від 20 до 30). Тому було вирішено ввести нормування під наші потреби – грубо кажучи, ми розклали на поверхні безліч значень і стали розглядати ту частину, де відбувається концентрація. Це набагато краще і зрозуміліше, таке збільшення, і тепер дуже хороший сайт має шанс набрати заповітні 100 балів. Якщо вам принципово важливо знати, то збільшення склало приблизно 4 рази, тобто сайт, який набрав у нашій програмі 80 балів, без нормування приблизно мав би 80/4=20.

До речі, якщо ви читали мій попередній пост, на яке я вже посилався сьогодні аж двічі, то це не та сама формула, яку запропонував Сергій Кокшаров (Devaka) і навіть не її варіація. При давальному вивченні формула виявилася абсолютно неспроможною і непрацездатною. Тому в програмі використовується наша власна розробка. Не можна не сказати величезне спасибі за цю формулу Володимиру (на блозі він під ніком Евгенич, а на форумі DVE), саме він запропонував початковий варіант формули, а потім зустрічався і спілкувався з математиком! Спасибі!

Вивчення великих списків донорів наштовхнуло на думку про те, що ТРАСТ:

 • 0 – 40 – погані донори з низькоякісними ссылочными зв’язками.
 • 41 – 60 – нормальні середнячки. Можна купувати посилання, трохи вивчивши інші показники сайту.
 • 60 – 100 – хороші донори з якісними беклинками. Закуповуватися починати варто саме з них!

Сподіваюся, я вас не втомив нудною теорією? Але це було дійсно дуже важливо!

Покажіть мені програму!

Спочатку стояло завдання зробити не тільки функціонально потужний механізм, але і постаратися його красиво подати. І, мені здається, нам вдалося і те, й інше. Оцініть самі! За посиланням ви побачите і скріншоти програми і опис основних функцій, так що тут слова зайві.

Про список параметрів я вже згадав на самому початку, але можу повторити.

Те, що йде активна робота над програмою, можете не сумніватися, ми ведемо окремий лог.

На базі ваших питань буде поступово формуватися розділ питань і відповідей, який в майбутньому планується впровадити в саму програму.

До речі, вже навіть один відгук є. Я буду радий додати на цю сторінку і ваші пару рядків — пишіть!

Нижче на прохання ледарів, яким складно зайти на промо-сайт, викладаю скріншоти програми 🙂

Вже хочу! Скільки коштує і як купити?

Я радий, що вам подобається програма, і ви готові підтримати її подальший розвиток. Вже повірте, я не заб’ю на неї – ваші пропозиції та побажання для нас основний орієнтир!

Отже, ціна питання – 3000 грн. або 100$. В одну ліцензію входить можливість активувати дві копії програми! Всі подробиці про процедуру купівлі тут.

Ви запитаєте, а чому так дорого?! Можливо, це і дорожче деяких інших seo-програм на ринку, але ось вам кілька вагомих причин:

 • По-перше, враховуючи, що мова йде про програми, націленої на економію грошей при покупці посилань, ціна вже не здається такою великою. Це приблизна вартість десяти середніх вічних посилань. А адже хто знає – може ці посилання і не якісні зовсім і ви купите їх дарма. Не варто гадати!
 • По-друге, час – гроші! Ви навіть уявити не можете, скільки часу ви збережете на відборі донорів. Просто повірте мені.
 • По-третє, я не хочу, щоб програмою користувався кожен зустрічний. Повинен залишатися якийсь бар’єр.
 • По-четверте, ліцензія не обмежена строком, ви можете користуватися програмою хоч все своє життя. Та й фактично вартість одного ключа 1500 р., просто одноразово треба заплатити за два.

Хочу безкоштовно! Бартер? А може посотрудничаем?

Можливість отримати FastTrust безкоштовно є у кожного, але тільки в день анонсу, тобто тільки сьогодні! Натисніть на кнопку Tweet (+1 і Like теж вітаються) в кінці посту – а завтра вранці я оберу випадковим чином трьох щасливчиків. А якщо ви купите програму і ваш твіт виграє – я просто поверну вам гроші, так що не треба чекати до завтра – купуйте сьогодні! Халява розіграна, щасливчики повідомлено у Твіттері про перемогу. Іншим рекомендую підписатися на мене і чекати чергових акцій.

Як це зазвичай водиться, програму можна отримати безкоштовно в будь-який час за огляд у вашому seo-блогу (головні критерії: схожа тематика і відвідуваність від 500 чол./добу)! А так само я готовий виступати в якості спонсора на тематичних конкурсах. За подробицями звертайтеся на пошту через Feedback.

На цьому поки все, друзі! Дякую за увагу.

Уфф… Схрестивши пальці сиджу і чекаю перших коментарів та листів на пошту!

З повагою, Олександр Алаєв