Привіт, друзі. Скажіть, як вам подобається словосполучення «дзен-перелінковка», ммм? Як мінімум викликає цікавість…

Сьогодні я хочу представити вашій увазі черговий крутий модуль під назвою LinkEnso – модуль кільцевої внутрішньої перелінковки для движка DLE. Як і всі інші модулі від команди «АлаичЪ і ПартнерЪ» (Саня Фомін і Я), даний модуль відрізняється високою юзабіліті, винятковою якістю коду, а в плані доброзичливості до кінцевому користувачеві ми пішли навіть далі ніж зазвичай. Все це ви оціните при першому ж використанні! А зараз трохи передісторії…

Звідки така назва дивне «LinkEnso» і причому тут взагалі дзен?

Enso (яп., энсо, «образ кола») — каліграфічний символ у вигляді кола, звичайно асоційований з дзен-буддизмом. Вважається, що энсо символізує просвітління, силу, витонченість, Всесвіт, ніщо.

… Прийнято вважати, що тільки той, хто володіє чистим і цільним духом, може створити справжній энсо.

Энсо малюють як у вигляді замкнутої, так і у вигляді незамкнутої колу.
Цей символ має певне сакральне значення для дзен.

Тепер зрозуміло звідки взялася приставка Enso, це асоціація з колом, в нашому випадку з круговою або кільцевої перелінковкою. Перелінковка може дати багато (в тому числі просвітлення і силу вашого сайту), а може нічого не дати, якщо не зуміти правильно нею розпорядитися.

Як художники (звичайно, художник тут Саня, а я натхненник), що володіють цілісним і чистим духом, ми створили справжній Энсо! Модуль ідеальний, і мало того, що він просто працює і зручний у використанні, але ми віддаємо його вам абсолютно безкоштовно.

Кілька слів про внутрішній перелінковці за схемою «кільце»

Напевно, варто сказати пару слів про користь обраної схемою перелінковки для DLE.

По-перше, дана схема проста і зрозуміла в плані реалізації.

По-друге, це найефективніша схема для просування кінцевих сторінок по НЧ запитам.

По-третє, кільцеву схему складно порушити, так як кожна сторінка посилається на кілька попередніх (або наступних), і якщо якась зі сторінок пропаде, то схема не постраждає і продовжить працювати.

По-четверте, на сайті взагалі відпадає потреба в наявності html карти сайту, так як пошуковий робот, потрапивши на одну зі сторінок, переходячи по посиланнях, пройде послідовно всі сторінки сайту і індексує/переіндексірует їх.

По-п’яте, кожна сторінка сайту отримає однаковий статична вага, що виключає випадки, коли, наприклад, на якусь сторінку йде багато посилань, а на яку-то може посилань і не бути зовсім. Відразу маємо на увазі стандартний DLE’шний модуль виведення схожих записів {related-news}, який виводить посилання по одному йому відомим алгоритмом.

По-шосте, говорячи конкретно про нашому модулі LinkEnso, можна створити на сайті кілька незалежних кіл перелінковки, наприклад, усередині кожної категорії буде свій замкнутий круг. Це підвищує релевантність виведених посилань і, відповідно, шанс переходу з ним, а так само регулює ваги матеріалів всередині категорій. Логічно, що якщо в одній категорії публікацій більше, ніж в іншій, то вага матеріалів повинен бути відповідним. Таким чином, кожен з кіл, створених у певних категоріях, буде мати свій умовний вагу.

В-сьомих, можна ще багато розумних слів нагородити, але що не кажи, цей метод перевірений часом і давно зарекомендував себе. Так що не гальмуйте, а швидше читайте далі!

Команда АлаичЪ’а трудиться не покладаючи рук і ось що у нас є для вас:
SiteMap
CatFace
SNVote Free
SNVote PRO
LinkEnso Free
LinkEnso PRO
TagFace
DonBot
Simple SEO

LinkEnso – модуль внутрішньої перелінковки для DLE

Оригінальна назва: LinkEnso
Сумісність з CMS: DLE 8.2-10.6
Розповсюдження: Безкоштовно, As Is, при поширенні посилання на джерело обов’язкове
Актуальна версія: 1.4 (від 16.05.2014)
Призначення: Вивід ненумерованного списку посилань на сторінках публікацій сайту.
Особливості: Візуальний генератор коду для вставки, налаштування кількості виведених посилань, вибір схеми перелінковки, налаштування анкора і title посилання, вибір напрямку перелінковки, можливість «замкнути кільце».

Опис і налаштування модуля LinkEnso

Як я вже писав в самому початку, ми пішли трохи далі в плані зручності налаштування модуля – ми зробили зручний генератор коду для вставки в шаблон. Тепер вам зовсім не обов’язково знати перелік параметрів та їх значень, ми всі налаштуємо за вас. Просто вибирайте необхідні значення у випадаючих списках. Копіюйте згенерований код і вставте в шаблон fullstory.tpl вашої теми оформлення. Ось як це виглядає в адмінці:

Тим не менш, для гиків і щоб віддати данину традиціям я зробив опис всіх параметрів та їх значень.

Модуль вставляється в шаблон fullstory.tpl з допомогою тега:
{include file=”engine/modules/linkenso.php?param1=value1¶m2=value2″}

param1= — параметр модуля, value1 – значення параметра. Налаштування модуля слідують після знака ? і розділені знаком &.

Приклад вставки:
{include file=’engine/modules/linkenso.php?post_id={news-id}&links=3&scan=all_cat&anchor=title&title=name’}

Параметри модуля, що передаються через tpl при вставці:

 • post_id — обов’язковий параметр id поточної новини, повинен мати значення {news-id}
 • links — загальна кількість посилань, що виводяться модулем
 • date — опція для установки порядку відображення новин
  • old — в блоці будуть виведені посилання на попередні новини
  • new — в блоці будуть виведені посилання на більш свіжі новини
 • ring — настройка, що дозволяє замикати або не замикати кільце перелінковки
  • yes — посилання закільцьовані, тобто в блоці «свіжих» статей (параметр date має значення new) будуть відображені посилання на самі перші новини на сайті
  • no — посилання не будуть закільцьовані, якщо не буде знайдено свіжих (параметр date має значення new) або попередніх (параметр date має значення old) посилань, модуль нічого не виведе
 • scan — схема перелінковки або глибина сканування категорій для виводу посилань
  • all_cat — при перелінковці будуть використовуватися всі новини сайта з усіх категорій
  • same_cat — при перелінковці будуть використовуватися тільки новини з тієї ж категорії, що і поточна
  • global_cat — при перелінковці будуть використовуватися тільки новини з тієї ж категорії самого верхнього рівня

  Параметри same_cat і global_cat мають деякі важливі особливості при ввімкненому параметрі «Включити підтримку мультикатегорий на сайті».

 • anchor — настройка анкора посилання в блоці
  • name — як анкора буде використовуватися назву новини
  • title — як анкора буде використовуватися заповнене поле title новини
 • title — налаштування виведення атрибута title посилання
  • name — в якості title посилання буде використовуватися заповнене поле title новини
  • title — в якості title посилання буде використовуватися назву новини
  • empty — не застосовувати додавання атрибута title до коду посилання

Отже, якщо ви уважно прочитали документацію параметрів і значень, передаваних через вставляється код, у вас повинен був виникнути одне важливе питання. А що якщо я використовую мультикатегории на сайті?

Візьмемо можливий приклад організації категорій на якому-небудь сайті.

Фільми
— Фантастика
— Жахи
— Комедії
— Трилери
Музика
— Рок
— — Російський Рок
— — Зарубіжний Рок
— Попса
— Джаз
— Метал

Якщо ви не використовуєте мультикатегории, то ви можете вибирати будь-яке значення параметра scan для вашого сайту:

scan=all_cat – в блоці посилань будуть виводитися посилання на новини з будь-якої категорії сайту. В даному випадку, якщо новину в категорії «Російський Рок» або «Джаз» було б нелогічно використовувати цей параметр, так як можуть виводитися посилання на новини про фільми, що нерелевантно інтересам відвідувачів.

scan=same_cat – в блоці посилань будуть виводитися посилання на новини тільки з тієї ж категорії. Наприклад, для новини з категорії «Зарубіжний Рок» будуть виводитися посилання на новини з цієї ж категорії «Зарубіжний Рок». Для новини з категорії «Рок» будуть виводитися посилання на новини з категорій «Рок», «Російський Рок» і «Зарубіжний Рок». Думаю, логіка зрозуміла.

scan=global_cat – в блоці посилань будуть виводитися посилання на новини з самої верхньої батьківського категорії. Тобто для новини з категорії «Російський Рок» буде здійснюватися перелінковка між усіма новинами категорії «Музика» і усіма вкладеними в неї категоріями, для новин з категорії «Попса» буде діяти точно така ж схема.

Якщо ж ви використовуєте на своєму сайті мультикатегории, і одна новина може належати відразу до декількох категорій, треба уважно поставитися до вибору схеми перелінковки і параметру scan:

scan=all_cat – універсальний варіант, який підходить для будь-яких варіантів множинного вибору категорій. Однак є той же самий недолік, що і для описаного вище сайту без мультикатегорий.

scan=same_cat – вибір цього параметра не рекомендується і неприйнятний для сайту з підтримкою мультикатегорий. У разі вибору цього параметра ніякого кільця ви не отримаєте, перелінковка буде здійснюватися хаотично (хаотично мається на увазі для сайту в цілому) між новинами з обраних для новини категорій.

scan=global_cat – цей варіант налаштування підходить для сайтів, що використовують мультикатегории, але з деякими обмеженнями. Новина не повинна належати кільком категоріям верхнього рівня. Грубо кажучи, новина може належати одночасно категоріями «Російський Рок» і «Метал», але не повинна належати одночасно категоріями «Музика» і «Фільми». Так само новина не повинна належати категоріям різних розділів, наприклад «Попса» і «Комедії».

Ну от, тепер ми знаємо, як правильно налаштувати модуль, і які риси він має!

Установка, видалення і оновлення модуля LinkEnso

Як я вже говорив, установка не займе у вас більше 3 хвилин.

Установка модуля:

 • Розпакуйте архів з модулем.
 • Скопіюйте вміст папки upload на ваш сервер в папку де встановлено DLE.
 • Запустіть файл http://site.ru/linkenso_installer.php і слідуйте його інструкціям.
 • Зайдіть в адмінпанель, виберіть модуль LinkEnso, згенеруйте код.
 • Відкрийте /templates/{THEME}/fullstory.tpl і вставте в потрібне місце згенерований код.
 • Видалення модуля:

 • Завантажте файл linkenso_uninstaller.php на сервер в папку де встановлено DLE.
 • Запустіть файл http://site.ru/linkenso_uninstaller.php і дотримуйтесь інструкцій.
 • Видаліть всі файли модуля, завантажені при установці.
 • Не забудьте також видалити файл linkenso_uninstaller.php.
 • Оновлення модуля:

 • Скачайте нову версію модуля з сторінки http://alaev.info/blog/post/3322
 • Розпакуйте архів з модулем.
 • Скопіюйте вміст папки upload (крім linkenso_installer.php) на ваш сервер, відповідаючи «Так» на питання вашого FTP-клієнта про заміни існуючих файлів.
 • Завантажити модуль LinkEnso

  АКТУАЛЬНА ВЕРСІЯ: linkenso v.1.4 — завантажити на store.alaev.info.

  Історія версій (History Log)

  • 16.05.2014: v.1.4 – Повністю перероблено оформлення модуля для всіх версій DLE. Виправлені дрібні помилки.
  • 07.04.2014: v.1.3 – Сумісність з новим форматом файлу налаштувань у версії DLE 10.2 і вище.
  • 18.05.2012: v.1.2 – Додана підтримка DLE 9.6. Доданий варіант настройки не додавати до ссылке атрибут title=””.
  • 11.04.2012: v.1.1.1 – Попереджені помилки mysql запитів при пошуку підкатегорій.
  • 04.04.2012: v.1.1 – Додано кешування. Виправлений баг з відображенням лапок.
  • 21.03.2012: v.1.0.4 – Додана можливість багаторазового використання модуля на одній сторінці.
  • 21.03.2012: v.1.0.3 – Поліпшений зовнішній вигляд генератора коду.
  • 21.03.2012: v.1.0.2 – Паблік реліз модуля.
  • 20.03.2012: v.1.0.1 – Виправлення знайдених помилок.
  • 20.03.2012: v.1.0 – Пре-реліз модуля, для внутрішнього тестування.

  Ну що, дорогі друзі, ви вже увійшли в стан нірвани від прочитаного? Ще немає? Тоді терміново встановлюйте модуль!

  На цьому поки все. Я чекаю ваших відгуків, пропозицій, зауважень, репортов про знайдені баги (якщо вони, звичайно, є, адже ми все ретельно перевірили).

  З повагою, Олександр Алаєв