Добрий вечір, дорогі друзі. Ось нарешті-то три дні тому я дочекався свого Маку. Історія дуже довга і заплутана була з цим ноутбуком. То кур’єра пограбували, то на митниці затримали партію, то ще щось незрозуміле. Загалом, чекав я ноут цілих 3 місяці. А все почалося з марафону «GoGetLinks, подаруй мені MacBook!». Сподіваюся, ви пам’ятаєте, так? Закінчення марафону було таким. Хто не читав — прочитайте, може, захочеться теж заробити на біржі GGL на що-небудь хороше. Але не про це мова, сьогодні я б хотів поділитися з вами своїми враженнями від нового MacBook PRO і його використання.

Як-то вже устоялося починати огляди з опису зовнішнього вигляду, не стану вибиватися і теж почну розповідь з цього місця. Про зовнішній вигляд говорити багато не буду, тут треба дивитися і чіпати. Помацати ви, на жаль, не зможете, але от подивитися це так. Сказати, що це все реально дуже круто – значить не сказати нічого. Все, починаючи від суцільнометалевого корпусу, скляного екрану і тачпада (він, до речі, теж скляний) і закінчуючи кріпленням зарядного пристрою до самого ноутбука (воно кріпиться на магніт, так що якщо якась сволота затнеться про дроти зарядного пристрою, то ноутбук не полетить зі столу) чудово.

Окремо варто розповісти про тачпад, це щось. Єдина думка, яка приходить в голову «Як я можу раніше без цього жити?». Я поки що знаю близько 20 різних рухів і цього мені достатньо для того, щоб з легкістю відмовитися від мишки, так і мишка відразу відчувається істотою збитковим, так як не вміє і десятої частки того, що вміє тачпад. Я, до речі, недавно десь читав новину, що Apple запатентували вже понад 215 рухів для тачпада. Не підкажете мені, де знайти повний список можливостей цього дива техніки?

І ще, мій Macbook чистий американець. Що це означає? Ну, на перший погляд нічого, крім відсутності російських букв на клавіатурі це означатиме не може. Я теж так думав, поки не подивився фотографії клавіатури російської версії. Ось, дивіться самі на скріншоті, я спеціально для вас підготував два варіанти. Зверху – американець (як в офіційних магазинах США), знизу – росіянин (як в офіційних магазинах Росії). Прикольно, да? Але нічого, я вже призвичаївся. По-перше, я друкую наосліп, інакше і не вийде, по-друге, вже більш-менш звикла до того, що всі розташоване зовсім не так як у win-ноутбуках, а по-третє, треба повністю переходити на Mac, а старенький Acer залишити для іграшок будинку.

Не можна не згадати і про батарею. Як вони це роблять? Батарея тримає 9 годин. о_О Я в шоці! Притому що начинку можна назвати топової на сьогоднішній день і ніякого збитку в продуктивності немає. Можна цілий робочий день пропрацювати на одному заряді, це круто!

Про начинці, думаю, багатьом буде цікаво дізнатися, що ж всередині мого, вже став улюбленим, ноутбука:
CPU: Core i7 (2660 МГц / L3 Cache 4 Мб)
RAM: 4096 Мб (DDR3 / 1066 МГц)
Відео: NVIDIA GeForce GT 330M + Intel GMA HD (512 + 256 Мб)
HDD: 500 Гб

Далі можна нескінченно розповідати про різні приємні дрібниці як всередині, так і зовні. Але я це залишу вам, що не буду розкривати всіх секретів, а то коли ви купите свій Mac не залишиться вже сюрпризів 😉 адже Ви вже хочете такий ноутбук? Ммм?

З чистою совістю переходжу до розповіді про самій операційній системі Mac OS. Перше враження при включенні було таке: «Хм. Прикольно!». Друге: «Блін, а де тут що?». Третє і далі: «Че за фигня, як це зробити?», «Треба погуглити», «Емае, ніфіга не зрозуміло!», «Треба погуглити», «Ну капець, че за геморой?», «Треба погуглити», ну і т. д. на другий День вже звик і адаптувався, знайшов, де на клавіатурі крапка і кома при українській розкладці, встановив пару потрібних програм, перестав гуглити (все інтуїтивно стало зрозуміло). А сьогодні третій день, і я вже вільно звертаюся з новою ОС.

Найцікавіше – це установка додатків. Весь процес полягає в тому, щоб завантажити .dng файл (це називається чином), змонтувати його (монтується подвійним кліком по ньому) і перетягнути іконку програми в папку «Програми». Це все! Я як виндовод з величезним стажем офігів, програму, як це прийнято в Windows, не треба встановлювати, програма складається з одного файлу, а не тисячі, як у Win, і взагалі, що вже простіше можна придумати?

Одним словом все радує не тільки зовні, але і всередині. Єдине, що деяких звичних утиліт немає в стандартному комплекті, і доводиться шукати сторонній софт. Але це вже особливості, а не недоліки. Для деяких мінусом буде те, що більшість програм англійською мовою, а зустрівши підтримку російської мови, щиро дивуєшся. Але для мене це не проблема, я з англійським добре дружу з дитинства.

Напевно, ви хочете запитати мене про мінуси? Чи є вони? Так, мінус є, але він один – ціна! Але повірте, задоволення ви отримаєте більше, нові емоції, нові знання і відкриття адже ніхто не відміняв! Та й прослужить ноутбук вам дуже довго, Mac OS дуже раціонально використовує ресурси, так що навіть через 5 років будь-найкрутіше додаток буде «літати» і про оновлення ви задумаєтеся дуже нескоро.

Ось так ось на мажорній ноті, мабуть, і закінчу свою розповідь. Піду краще Маком далі користуватися і шукати новий корисний софт. До речі, цікаво вам буде прочитати пост в дусі «Джентльменський набір софта для Mac OS»?

Ну все, друзі, за сим прощаюсь до наступного посту. Удачі вам і успіхів!

З повагою, Олександр Алаєв