Ну ось, друзі, прийшов час підводити підсумки марафону, який тривав аж два з половиною місяці. Це, мабуть, перший марафон, який почався і закінчився в рамках цього блога. Однак, здрастуйте.

Я ось зараз сиджу і думаю, про що ж вам цікавіше буде почути, про успіх чи провал?

Ось і я не знаю, якого святкового настрою у зв’язку із закінченням я не відчуваю. В такому разі давайте спершу подивимося фактам в обличчя, а потім вже будемо робити висновки про те провал це чи ні.

Разом на сьогоднішній день зароблено 36698.81 руб. Це за 278 сплачених нотаток. Ще 2 замітки чекають індексації, і ще 2 чекають перевірки. У сумі 37000+ дерев’яних рублів! Скріншот дивимося нижче.

І що ви думаєте з приводу цього неподобства? Я не знаю, що й думати, але мабуть це фіаско =(

Давайте спробуємо виявити моменти, які могли послужити причиною провалу:

 • Базові причини – мало майданчиків, робітників, по ідеї, всього 2 (на скріншоті видно їх, вони принесли найбільший дохід). Третя – в один з апдейтів тіц показники впали і спочатку непогані ціни на розміщення заміток на ній стали недоступними, а розміщувати за 70-90р замітку на сайті назавжди я не хочу. Четверта майданчик – це блог, його принципово засмічувати не зважився, тим не менше 9 заявок я виконав.

  Ще одна базова причина – ліміт розсилаються пропозицій (200 в місяць). Це звичайно добре, рекламодавців не зможуть засипати щодня тисячами заявок всякі творці сайтів під GGL. Але мені обмеження зашкодило, бо Я не зміг засипати рекламодавців 🙁

 • Деякі дебільні оптимізатори – так-так саме дебільні. Висувають дивні вимоги, яким задовольнити вкрай складно. Наприклад, просять написати окрему статтю під їх замітку, наприклад, на сайті про спорт доречна буде замітка про вибір хорошого хостингу? Я думаю, немає.

  Так само є ті, яким за вимогами з їх завдання ти задовольнив, але вони продовжують пиляти тебе і вимагати всякої нісенітниці, не оговореной заздалегідь. Теж дратує.
  Загалом, такі товариші відправлялися нахуй далеко.

 • Відсутність активності біржі у вихідні та п’ятницю – а це цілих 33 дня марафону, майже половина. Але це вже моя вина, сам не розрахував. Я міг би звичайно зробити марафон не на 77 днів, а на 777, але тоді сенсу я в ньому не бачу.
 • Моя лінь – до кінця марафону я вже забив на відправку заявок і написання-розміщення нотаток. Тупо лінь і все тут. На вулиці сонце, спека, треба гуляти, а ти сидиш і думаєш над написання замітки про чергове чорному мага або про каналізаційних трубах – та ну нафіг!
 • Зірки зійшлися не так – взагалі причин набагато більше, ніж я описав вище, просто вони або незначні, або я про них не згадав.
 • Чому ж я не вважаю цей марафон провалом:

 • Тому що він взагалі був – це перший марафон в рамках мого блогу, який почався і закінчився з якимись наслідками і причинами. Так що, чому б і ні, починати треба рано чи пізно.
 • Безумовно, виручка – якщо б я не затіяв марафон, то навряд чи я взагалі поліз в GGL і заробив те, що заробив.
 • Виявлення деяких хитрощів – за час роботи з біржею були вироблені деякі лазівки, з допомогою яких я обходив деякі обмеження в заявках рекламодавців. З іншого боку, це не лазівки – це неуважність рекламодавців.
 • Масвоок’и у бути – Не дивлячись на те, що не зароблено навіть і половини від призначеної суми, МакБук буде мій. Я його вже замовив 😉
 • Цінний досвід – це, мабуть, найбільша істина. Не буває досвіду поганого чи хорошого, досвід просто є. І значить, наступного разу я просто не допущу помилки, які допустив до цього. І буде добре, якщо на моїх помилках навчаться інші.
 • Отже, підсумки підбито, висновки зроблені. Залишилося тільки гроші вивести і дочекатися самого MakBook’а 😉

  З Маком, до речі, сталася дуже-дуже неприємна історія. Я, здається, казав, що ноут я буду купувати не в Росії, а замовляти з США. Ну так от, я зробив замовлення, оплатив і чекав вже посилки. Якби не одне але… Кур’єра, який їхав на пошту відправляти посилки, пограбували. Ось тепер доведеться чекати поки чергова потрібна мені модель (а мені потрібна топова і, мабуть, попитом користуються більш дешеві варіанти, доведеться чекати довго) з’явиться на складі.

  Про заохочення людей, які зробили Ретвіт попереднього звіту я теж не забув, звичайно ж. Перемагає якась Burning_brook, все, що про неї відомо це знак зодіаку, рік народження і місце проживання. Ось така незрозуміла особа, але я неупереджено підійшов до вибору переможця, він був обраний випадковим чином.

  Я думаю, що можна ще раз повторити експеримент з ретвитами. Тобто я пропоную вам зробити ретвіт запису, а в наступному пості я напишу замітку про блог переможця (повторюся, переможець вибирається випадковим чином). Сподіваюся на розуміння.

  Ось тепер я готовий вислухати ваші коментарі, дорогі мій друзі.

  З повагою, Олександр Алаєв