Доброго часу доби, шановні читачі. Майже місяць я вже не писав про свій марафон, а все тому, що було багато інших цікавих справ, зокрема переклад десяти кращих seo-статей з буржунете за 2009 рік. Це принесло величезну користь блогу. Але роботу над просуванням в рейтингу Яндекса я не закинув ні на день, навпаки працюю все старанніше. І це дає свої результати.

Коли я писав минулого звіт я був на 135864 місці і мав авторитет 518.
Сьогодні ж я вже на 6043 місці і маю авторитет 1728.

Дуже гарний приріст, погодьтеся! Хоча мені підказали, що треба не відстежувати позиції, а авторитетність. В цьому є правда, особливо коли займаєш далекі від топа позиції, кілька балів оцінюються в кілька тисяч, а то і десятків тисяч позицій. А от коли потраплю в ТОП 100, тоді вже зростання можна буде оцінювати з позиції. Ось коротко про мої досягнення за цей період.

Сьогодні ж я хочу поділитися з вами своєю стратегією просування в рейтингу. Щось я вже успішно застосовую, дещо тільки збираюся застосовувати, але в будь-якому випадку це працює! Якщо ви хочете просунутися до вершин рейтингу – читайте!

Які були виявлені основні фактори впливу:

 • Частота поновлення
 • Посилання з авторитетних блогів по рейтингу Яндекса
 • По суті всього два найважливіших чинника. Давайте поговоримо про них докладніше, і про те, як можна на них вплинути.

  Частота оновлення – ну тут все простіше простого, але тільки на перший погляд. Можна писати кожен день за 20-40 постів, як це роблять топ блогери в своїх ЖЖ, адже що б вони не написали, буде безліч коментарів і «срач». А якщо і тему поста задати таку, що вона покоробить кожного, тоді взагалі чудово. Яскравий приклад — Артемій Лебедєв.

  Але що робити, якщо ви ведете блог не на ЖЖ-платформі, та ще й тема у вас не «Все про Все», а, наприклад, про розведення равликів в домашніх умовах? Писати щодня у вас точно не вийде, так і читачів ви навряд чи наберете багато. Вихід один – писати так, щоб інші вас цитували; писати краще за всіх, щоб на вас посилалися всі тематичні ресурси. І ось звідси вже випливає другий пункт.

  Посилання з авторитетних блогів – авторитетні блоги посилання самі щодня течуть рікою, за рахунок чого вони стають ще більш авторитетними і закріплюють свої позиції в топі. Якщо ж ваш блог ще не став «авторитетом» для інших тематичних блогів, вихід один – штучне нарощування «природних» посилань. Звучить абсурдно, але це так, іншого назви я просто не зміг підібрати. Будь-якій справі потрібен поштовх, так само як, штовхнувши сніжок з вершини гори, він може перетворитися на величезний ком, а то й цілу лавину! Це і є наша мета – штовхнути так, щоб далі котилося і примножувалося саме.

  Як можна нарощувати посилання з авторитетних блогів – відповідь проста – купівля. Особисто я для цього використовую бируж «Блогун». Все зручно і наочно. Єдиний мінус – висока комісія 15%, але за зручність доводиться платити. Зате можна купити постові з блогів з ТОП 100.

  Так само ручну покупку ніхто не відміняв. Можна купувати постові на тематичних блогах, платно розміщувати огляди, давати інтерв’ю, брати участь в обмінах посиланнями/постовими. Все це дає свої плюси.

  Ще дуже ефективним посилань і трафіку буде анонс постів в тематичних спільнотах ЖЖ. Про це я нещодавно згадував, головне вибрати найбільш відвідувані і авторитетні спільноти, але доведеться підлаштовуватися під їхні правила, можливо, вас не пустять публікувати анонси з посиланням на зовнішній ресурс.

  Ну і, мабуть, один з головних безкоштовних інструментів для блогера – Twitter. Наявність аккаунта – обов’язково! Підтримання активності в акаунті – обов’язково! Розкрутка твіттер-аккаунта – обов’язково! Три простих кроки. В розкручуванні вам дуже допоможе ось ця публікація.

  Аккаунт в Twitter є у кожного поважаючого себе блогера. Такі акаунти в очах Яндекса виглядають досить авторитетними, заради цікавості переглянув ТОП 1000 і знайшов там 9 твіттер-акаунтів! Ставайте цікавими своїм читачам, пишіть те, що хочеться ретвітнути! А посилання з такого аккаунта на ваш блог забезпечать йому хороший зростання.

  Ось, мабуть, і все на сьогодні. Я бажаю вам, дорогі читачі, успіхів у будь-якій вашій справі. І ніколи не опускайте руки, навіть якщо все йде не так. Маючи бажання і прагнення в досягненні мети, ви досягнете будь-яких вершин будь-яких топів!

  Ось мої цілі на найближчий час:

 • У квітні потрапити в ТОП 1000. (Думаю, що потраплю в 1000 вже через тиждень)
 • До 1 вересня потрапити в ТОП 100. (Все таки літо, бо дуже старанно не вийде працювати, та ще й весілля 12 серпня)
 • До 31 грудня 2010 року потрапити в ТОП 10. Закінчення марафону!
 • А наостанок дам вам посилання на корисні матеріали, які я не згадав у пості, але хочу, щоб ви їх прочитали:

  URL Shorteners. Дослідження сервісів укорочення УРЛов. ВердиктЪ
  Ієрархія потреб SEO
  4 кроки для збільшення трафіку на блог
  Програма TrafficWeb або збільшуємо трафік в кілька разів

  Чекаю ваших коментарів, і сподіваюся ви поділіться своїми думками з цього приводу!

  З повагою, Олександр Алаєв