Привіт, друзі. Ну як, я вас заінтригував заголовком? Щоб нікого не розчарувати, пропоную відразу розставити всі крапки над і. По-перше, у заголовку я сказав правду і про мільйони нікого не обманюю, а по-друге, мова в статті піде не про те, як інвестувати 1979 рублів кудись і отримати ці самі мільйони, бо піст носить інший інформаційний характер. Я хочу трохи розповісти про те, як же я прийшов в цю область – створення і просування сайтів.

З чого все почалося і до чого це призвело – мені здається, я можу поділитися інформацією, яка буде вам корисна. Пропоную пережити це ще раз разом зі мною…

UPD Друзі, емоційний пост у всіх відносинах — в ньому буде багато фотографій (не кращої якості, але своєї принади вони від цього не втрачають) і дивних історій. Байки та оповідання – все життя тих років, коли робилися сайти. Любов і зрада – а як без цього? Своє життя в інституті я саме так і пам’ятаю, вона розбивається на відрізки часу між створенням одного сайту і початком створення іншого, а не за курсами, як у всіх нормальних людей. Так що, якщо ви готові, то сьогодні ви дізнаєтеся про мене те, чого не знає ніхто!

Буде здаватися, що деякі абзаци ніяк не пов’язані один з одним, а думка переривається – але це тільки на перший погляд. Насправді, все логічно і послідовно, просто закінчується одна історія, починається інша або навіть всередині однієї врізається паралельна історія.

Вчора, перериваючи третій за рахунком знімний гвинт, у пошуках історичної для мене фотографії, на якій зображений я з ноутбуком і моїм першим сайтом, я натрапив на фотографії з університету. Це були фотографії листів з результатами іспитів і підсумковим балом на дверях університету. Іркутський Державний Університет, фізичний факультет. Я набрав 6 балів з 10 – я вчинив, адже це був як раз прохідний бал!

До чого це я? Чомусь я думав, що свій винтерлайф я створив на першому курсі, але ні, виявилося, що на другому. І через це у мене в голові не зросталися деякі факти. А тепер все стало на свої місця… Але про все по порядку!

Приготуйтеся до тривалого прочитання цього посту, а якщо вам ніколи, то краще читання відкласти. Я не захотів щось тут скорочувати, урізати цікаві моменти. Буду розповідати як є, як думка моя тече. Фотографій з тих часів для мене історичні і багато значать – а вас прошу не сміятися над ними, окей? Коротше, прошу перейнятися моєю історією, буде цікаво!

Отже, влітку 2004 року я вступив на фізфак ЯРМОМ, а батьки стримали свою обіцянку подарувати мені на надходження мій перший мобільний телефон. Це був тільки що вийшов Siemens M65 – пам’ятаєте такий? Так, це був пік успішності мобільного підрозділу компанії Siemens, кращі і найбільш вдалі телефони і море шанувальників… Ладно, не про це мова, а про те, що я від народження був аматором «колупатися» в залізяках з метою що-небудь поліпшити. Всі комп’ютери у нас вдома ніколи не були куплені повністю в зборі, але всі деталі купувалися окремо і збиралися мною. Щось модифицировалось, наприклад, самостійно зробити радіатор з підручних засобів і замінити систему охолодження на відеокарті і все таке. Коротше, мій «семенович» M65 не довго прожив у своєму заводському стані.

Я вирішив знайти однодумців, людей які допоможуть мені «колупати» телефон, і тих, кому я допоможу. Тоді я потрапив на сайт allsiemens.com, а точніше на його форум forum.allsiemens.com – це зараз там порожнеча і остання стаття на сайті датована 2007 роком, а раніше там була скажена відвідуваність. Колупався-колупався, поламав усі прошивки, замінив там все, що можна було замінити, написав різні керівництва по всьому цьому хакерства, але незабаром, через кілька місяців, мені набрид мій M65 і захотілося чогось кращого. Мені вдалося продати мій M65 колишньому однокласнику, а натомість я купив легендарний Siemens SX1 – перший і єдиний смартфон від Сіменса. Ось тоді я зміг повністю розкритися на форумі оллсименса, я став таким собі євангелістом SX1 – основні FAQ ‘ і і керівництва в розділі написані мною, я неформально стежив за розділом і розвивав його в міру своїх сил. Ось гляньте, я заради цікавості зайшов зараз на форум і побачив, що мої (мій логін Victim) теми там так і висять у важливих, як і 8 років тому 🙂

Ось і фото знаменитого Siemens SX1. У мене їх було аж цілих три телефону, з кожним з них пов’язані різні історії, але їх ми опустимо. У мене була навіть зошит із зображенням SX1. Як бачите, я любив длубатися і в «залозі»:З мене вийшов супер-корисний юзер, просто знахідка для адмінів! Саме це одного разу я й сам зрозумів, – якого дідька я приношу стільки користі комусь, хтось на цьому заробляє, а я працюю в поті чола, витрачаю свій час, щоб допомогти незрозуміло кому і не зрозуміло для чого. Для рейтингу – всі ми колись хворіли юнацьким максималізмом, хотіли стати найкращими – і я старався за рейтинг на форумі, за дурні циферки! Треба віддати мені належне – я таки зміг стати найкращим у загальному заліку форуму 🙂

Таким чином, на початку 2005 мене осяяла здорова миль, що нічого трудитися на благо інших, треба робити щось своє! Я вирішив створити свій форум – спочатку це були безкоштовні платформи, де вже майже готовий форум можна зробити за 30 хвилин. Напевно, щось типу нинішнього юкоза. Аудиторію зібрати мені було не складно – я на оллсименсе встиг познайомитися з багатьма людьми, а тому на мою пропозицію піти і створити свій проект відгукнулися майже всі. Так ми тулилися на безкоштовних форумах…

Я думаю, всі з нас в дитинстві були любителями пограти в комп’ютерні ігри. І мій дядько теж любитель – він купував журнали про ігри з самого їх зародження як сутності. Наприклад, є такий журнал «Країна Ігор» (GameLand) – цей журнал у нас був з 1996 року, з перших номерів. Згодом СІ став сумовитим, і десь на початку двотисячних ми перейшли на новий журнал – Ігроманія! Але мова не про це, а про те, що чисто випадково в №7 Ігроманії за липень 2004 року я натрапив на статтю під назвою «Двигун мережевого прогресу. Як зробити сайт на движку PHP Nuke».

У деяких інтерв’ю зі мною на запитання «А з чого ти починав, як ти навчився цього ремесла?» я відповідав, що ніхто мене не вчив і я все пізнав сам. Так ось дещо в цій історії треба уточнити — саме статті з журналу я дізнався, що таке Denwer і що таке движок сайту. Першим движком в моєму житті був PHP-Nuke – саме його я вперше встановив на Денвер і перший локальний сайт був на Нюке. До речі, ось ці самі історичні публікації з журналу, я спеціально для вас їх знайшов: «Двигун мережевого прогресу. Як зробити сайт на движку PHP Nuke» — Частина 1 – Частина 2 – Частина 3. Так, в ті часи інформації про те, як створити сайт безкоштовно майже не було. Ось коли треба було заводити свій блог про сайтобудуванні 🙂

Продовжуємо розповідь – після того як я навчився робити сайти на движках, було вирішено, що тулитися на безкоштовних форум-платформах якось не айс. В ті часи знайти безкоштовний хостинг було не проблема, але проблема в іншому – ні один не підтримував php+mysql… Та ні, я вас обманюю – був той самий єдиний хостинг з підтримкою php – jino-net.ru! 50 мб місця + 1 mysql база + убоге, але все ж панель управління. Я сваял новенький сайт на домені третього рівня – справжній повноцінний сайт з новинами, форумом і невеликим файловим архівом.

Сайтик працював і, напевно, процвітав. Але хотілося більшого, як завжди. Одного разу, у пошуках конкурентів в тематиці я натрапив на парочку дуже зубожілих форумів, вже мертвих. Вирішив зв’язатися з адмінами і зробити пропозицію, від якої вони б не змогли відмовитися. І ось один з адмінів відгукнувся. Мою пропозицію було наступне – я пропоную свої знання і вміння по створенню порталу, плюс моя команда, а від партнера мені потрібна матеріальна допомога, тобто реєстрація домену і покупка хостингу. Погодьтеся, від такого не можна було відмовитися!

Опускаючи деякі неважливі подробиці, 6 липня 2005 року народився вже зовсім повноцінний сайт – http://smsp.ru – Super Mobile Smart Portal — сайт про смартфонах. Адже я досі цікавився «колупаниями» в прошивках телефонів, я досі ходив з Сіменсом SX1 і для мене тематика була актуальною і цікавою. Як і передбачалося, я створив сайт і запустив його. Тоді я освоював нову CMS – Slaed, на ній же досі цей сайт і тримається… загалом, довго чи коротко, але сайт розвивався, форум наповнювався обговореннями і новими учасниками, сайт жив. Я якось примудрявся робити так, щоб сайт був в топі пошукових систем по запитах, типу: ігри для смартфонів, софт для смартфонів і т. д. При цьому я не знав такого слова як SEO. Але вже тоді були каталоги сайтів, і ми з хлопцями з команди вручну додавали туди сайт, це працювало. Відвідуваність була на рівні кількох тисяч на добу, більш точно я вже не пам’ятаю.

Сайт живий і зараз, але я вже давно ніякого стосунку до нього не маю. Ну як сказати, живий домен, хостинг проплачений, а от життя на сайті давно вже припинилася…

Як і всі нормальні студенти – ми бухали =) В пошуках фотографій, натрапив на цікаву підбірку – я її назвав «Анталогия baik’ера». Погодьтеся, досить дивно спостерігати одне і те ж подія в одному і тому ж місці три рази протягом року. Та ні, нічого дивного, дивіться самі:
Йшов час, я набирався досвіду і знань. Але більш важливим на той момент було дещо інше – мої інтереси поступово змінювалися – смартфони-телефони, це, звичайно, круто, але мене, як любителя бігових лиж та великого шанувальника біатлону, одного разу ця тема захлеснула по-особливому. Моє нове захоплення – зимові види спорту.

На цьому місці поста і моєї діяльності інтернет можна поставити межу, що визначає завершення одного рівня мого розвитку і початок нового – Level UP, йопта 🙂

Зрозуміло, без передісторії я вас не залишу. Моя мама – спортсмен з життя, таких ще називають «електровіник». Сьогодні мамі 55 років, а вона кожні вихідні взимку бігає на лижах, а вдома кожен день на велотренажері проїжджає 5-10 км. Не могла ж вона і мене в спокої залишити – тому, що я вмів плавати вже тоді, коли ще не вмів ходити, і звичайно, я з дитинства вмів кататися на лижах. І катався я, поки не сталося одного разу суворе падіння, коли я переламав лижі та трохи сам не поламався. Таке часто буває – у мене з’явилася боязнь лиж і гірок, смішно, але факт 🙂 І от ні під яким приводом мама не могла мене витягнути взимку на вулицю. Не знаю, скільки років так тривало.

А тут зима 2004 року, початок 2005 – зимова сесія в інституті, розпал підготовки до іспитів і ніякого свята. Напевно, кожному з нас знайоме такий стан, коли ти готовий робити що завгодно, будь-яку брудну роботу – драїти підлоги, прибирати в квартирі, мити посуд – лише б не готуватися до іспитів! Знайоме? Так-так, ось і я був у такому ж стані, воно подолало всі мої страхи і фобії – я погодився з мамою піти кататися на лижах. Ви не повірите, але я в той раз, спускаючись з чергової гірки, я впав і поламав лижі! Але я не злякався, а навпаки я раптом несподівано закохався в лижі. Я побіг додому, взяв нові лижі і продовжив «покатушки». Всі! Мене захопило з головою, я бігав на лижах майже кожен день, випросив у батьків нові пластикові лижі…

Так, я не помилився в датах, попередній абзац вирваний з хронології, описані події були ще до створення smsp. В ту зиму спорт мене захопив повністю, я крім того, щоб піти в будь-який вільний час на лижню і не думав ні про що.

Ось вам, мабуть, парочка фотографій, та й як же без мами.Зимовий сезон скінчився, я растроенный чекав наступну зиму. Але мені ще треба тільки створити сайт smsp.ru – але ж ви про це читали. А зараз хронологія відновлюється – минув рівно рік, і ось знову інститут та іспити…

На носі сесія, але мої думки не про неї – я під виглядом підготовки до іспиту сиджу за компом і ваяю новий сайт на локалці! Про – про зимових видах спорту. Навіщо – щоб знайти однодумців. У мене навіть не виникло думки про те, щоб піти поспілкуватися на якийсь існуючий форум. Так, все знову затівалося заради форуму і спілкування.

І ось 14 січня 2006 року з’являється на світ сайт http://www.winterlife.ru – мій перший проект, який я зробив і стартонув в поодинці, самостійно. Так, а ось тут перервемося трохи…

Давайте згадаємо заголовок цього посту – 1979 рублів 85 копійок – саме на таку суму мені виставили рахунок на перший рік обслуговування в хостера goldhost.ru, а за оплату відразу на рік вперед мені дали домен у подарунок. Дуже шкода, що я так і не зміг знайти чек з каси Ощадбанку, що підтверджує мою оплату даного рахунку, я б виклав у пост його фотографію. Так-так, цей рахунок мені довелося оплачувати готівкою через касу, зараз це звучить трохи дивно, але не тоді…

Для прискорення я відправив скан чека на підтвердження оплати, і мені тут же активували мій акаунт і вже зареєстрували домен. Я став закачувати файли готового сайту з локалки на сервер – тоді ще був діал-ап зі швидкістю 40 кбіт/сек. – файли закачувалися пару годин. У часи!

1979 рублів 85 копійок – це перший і єдиний раз, коли я вводив гроші в інтернет. З цих грошей все і почалося, рівно стільки коштував мій квиток в те життя, що в мене є зараз! Мій квиток в інтернет!

Саме сайт www.winterlife.ru і все що з ним пов’язане я називаю своїм першим етапом розвитку. Все, що було до цього, нехай буде нульовим етапом, підготовкою, так сказати.

Той самий історичний знімок, який я згадував в самому початку посту. Фотографія зроблена 25 січня 2006 року, тобто через 10 днів після релізу сайту, а значить на ній зображений той самий перший варіант сайту!

Створювався сайт спочатку на знайомій мені Slaed CMS, головне, що форум був в комплекті – адже заради спілкування все і затівалося. З спілкуванням з самого початку проблем не було, я запросив на форум своїх одногрупників, а так само запросив народ з smsp.ru так що деякий постійно ядро аудиторії було. Ініціювати спілкування було не складно. Що стосується інформації на сайті, то все було трохи складніше або навпаки простіше, зараз самі зрозумієте чому.

У 2006 було взагалі просто спілкуватися з пошукачами – копіпаст індексувався і ранжировался на ура. Що гріха таїти, я не особливо вникав у те, що копіпаст погано, але я робив добру справу – я збирав всю корисну тематичну інформацію по мережі, структурував, оформляв і розміщував у себе на сайті. Так що більша частина розділу навчання складається з копіпаста, який відмінно себе відчуває, і більш того, сторінки знаходяться в топі по відповідним запитам з моменту їх появи на сайті, і по сей день. Напевно, тексти з мого сайту вже давно вважаються першоджерелом 🙂

І, звичайно, в 2006 рулили каталоги! Дуже рулили. Настільки, що після прогону по базі з 600 білих каталогів сайт отримував тіц 500 за кілька тижнів. Так і тіц тоді перераховувався раз на тиждень або дві. Так що в ті часи у винтерлайфа був тіц 750 – це максимум, який мені вдалося наздогнати, при тому, що це було лише побічним дією від прогону по каталогах, який був необхідний в першу чергу для просування по запитам. Ну так для просування достатньо було посилань з каталогів. Але ось одна складність – реєструвати доводилося все вручну. У вересні я купив собі AllSubmitter, який не пропонував ніякої автоматизації, крім кривого автозаповнення форм, хоча і це вже немало в порівнянні з ручним заповненням у браузері.

Мені вдалося досягти з винтерлайфом неймовірних висот за сьогоднішніми мірками – я вивів сайт в топ по таким запитам як: бігові лижі, сноуборд, гірські лижі, хокей, керлінг, фігурне катання і т. п. У мене навіть вийшло ненадовго вирватися в топ Яндекса за запитом «новини спорту» — сайт тоді розірвало від відвідуваності 🙂 Хто сеошник, той знає, що зараз по цим запитам вийти в топ майже не реально, видача по цим запитам практично статична. Але якщо все ж говорити про спроби та бюджетах, то це сотні тисяч рублів на місяць.

Не все це було досягнуто тільки каталогами, зрозуміло. Тоді на серч процвітала ручна торгівля посиланнями з головних і внутрішніх сторінок. Ціни теж були більш ніж приємним, я продавав посилання з внутрішніх сторінок вінтера за ціною від 2$ до 8$ за штуку. За такими ж цінами я і купував посилання. Такі посилання рулили просто ну дуже сильно, а з морд так взагалі бомба – пара посилань і ти в топі! Я дотримувався своєї фінансової схеми – половина прибутку на просування сайту, що залишилася половина відкладалася в гаманці на різні інші потрібні, наприклад, купівля софту. До речі, ціни на посилання не дуже-то сильно залежали від тіцу, він по-іншому цінувався – тодішні 1000 тіц це як сьогоднішні 100, приблизно так.

Ще один цікавий факт – приблизно через кілька тижнів після запуску сайту його включили в Яндекс.Каталог. Уявіть собі – так, я після запуску сайту майже відразу подав заявку на безкоштовне додавання в ЯК і ось!

А ще тоді не було навіть Sape – вона з’явилася пізніше, на жаль, але я не пам’ятаю, коли точно, прогавив момент. Але в 2007 я вже з нею точно працював – посилання зі своїх сайтів продавав і на них же купував! Але про це пізніше…

Не було тоді і проблем з додаванням в РМЯ – одна спроба, один успіх. Тоді не можна було працювати безпосередньо з Яндесом (не знаю, як з цим зараз), треба було вибирати ЦОП, я вибрав mixmarket.biz. Я працюю з цього ЦОПом і зараз і можу сміливо рекомендувати!

Хочу додати сюди врізку про те, що десь у квітні 2006 року я влаштувався на роботу, ні ким іншим як сеошником, так-так! Все вийшло спонтанно, я з друзями ходив на воллейболл, і одного разу я заїкнувся, що займаюся сайтами, створюю і просуваю і у мене є успіхи. Сталося так, що один з друзів зі своїм одногрупником організували невелику фірму «Медиасенс» та займаються розробкою сайтів та інтерфейсів. Виявилося, що просування було б приємним підмогою при продажу послуг по розробці сайтів. Звичайно, я не міг відмовитися від такої пропозиції – я погодився, займатися улюбленою справою і мати якийсь дохід, це прекрасно.
І ось я знову випадково знайшов історичне фото – одне з тієї роботи:

Безпосередньо в офісі я пропрацював, напевно, близько року, може більше, може менше, не пам’ятаю, пам’ятаю тільки, що потім я працював віддалено з дому.

Минав час, сайт розвивався. Разом з цим несподівано закінчилася зима, закінчилися і мої лижі. Але студентам треба чимось займатися, і ось вже на другому курсі ми багато прогулювали. А ще студентам потрібні гроші – щоб бухати, зрозуміло. Мій одногрупник влаштувався працювати адміном в місцевий інтернет-центр при факультеті. Звичайно ж, більшість лобурів типу нас ходили туди явно не по навчальній частині, а щоб пограти. Добре, коли твій одногрупник – адмін, тому ми ходили в нетцентр безкоштовно.

Тут намічається черговий мій LevelUp, тому ставимо межу і починаємо нову історію.

Я от вже не пам’ятаю точно, але, по-моєму, в нетцентр ми ходили ще навіть на першому курсі, тобто до появи winterlife, тому що я чітко пам’ятаю, що займався ще сайтом smsp. Ми з одногрупниками примудрялися, сидячи за сусідніми столами, спілкуватися один з одним на форумі. І адже було весело! Так само пам’ятаю, що я встигав проганяти сайт по каталогах, ну да ладно…

Отже, навесні 2006 року замість відвідування пар ми ходили в місцевий інтернет-центр. Спочатку ми шпилили в Unreal Tournament, але потім мені набридло. Одного разу я звернув увагу, що чуваки зі старших курсів грають у якусь штуку, схожу на WarCraft3, але при цьому не Варкрафт. Довго придивлявся, потім дізнався, що це типу надбудова над вариком – незвичайна карта для мережевої гри Dota Allstars. Багато разів просився з ними пограти, але брали мене дуже рідко, мовляв, я нуб і грати не вмію, коротше днище. Прикро, але що поробиш, козли, блін. Купив ліцензійний диск з Варкрафтом, встановив на компі будинку, виявилося, що в карту можна грати і з ботами. Тренувався вдома з ботами, вивчав героїв, їх особливості і т. д. насправді, маса нюансів, хто грав, той знає.

Приходив до нетцентр, просився грати, але мене все одно не хотіли брати, типу у нас тут своя тусовка, а ти давай до побачення. З моїх одногрупників ніхто в Доту не грав і мені доводилося якось з цим жити. Зате можна було грати по мережі, але через інтернет, ніж, власне я і став займатися вечорами, коли приходив додому. А вдома досі був діал-ап з жахливою швидкістю і шаленим пінгом (затримка), виражалося це приблизно в наступному – ти робиш якусь дію, а відбувається воно через секунду або дві. А в таких іграх навіть долі секунди вирішують. І ось в таких диких умовах я прокачувався, я почав розуміти і передбачати дії ворогів, діяв наперед.

Виявилося, що дворові друзі теж підсіли на Доту, ми шпилили разом, було про що поговорити, що обговорити. Одного разу Я запропонував зробити сайт – мовляв, є у мене вже досвід, я зможу зробити класний сайт-форум, будемо спілкуватися і там. Всі підтримали, обіцяли мені посильно допомагати, але як потім виявилося, це були лише слова, а тому я допомагав сам собі…

11 липня 2006 року народжується сайт http://www.dotalife.ru – портал про Dota Allstars. Спочатку там так само стояла Slaed CMS з вбудованим форумом. Досі пам’ятаю версію движка – Slaed free 1.6. Але все було заради форуму, а тому, для чого використовувалося все інше, я вже не пам’ятаю.

Хлопці, не повірите, але на стародавньому гвинті з старого ноутбука я знайшов… Скріншоти предрелизной версії сайту! Вони датовані 10 липня 2006 року, тобто за день, до викочування сайту:
Трохи не порвало — «руліть доту пацани будемо крути» © зі скріншота.

Тільки не плюйте в монітор, будь ласка. Зарелизил я все в більш пристойному вигляді, з гарним фоном, як мінімум. Судячи з скріншотам, я як раз верстав меню в шапці і футері і бічні блоки.

Загалом, сайт якось розвивався, форум процвітав. Я вже бувала, тому в жовтні мій сайт красувався на перших рядках пошуку. Наздогнати і перегнати конкурентів – раз плюнути! Приблизно ось як-то так і просувалися сайти. Це зараз треба створити стратегію, продумати тактику, довго готуватися, унікальний контент, тематичні посилання і т. д. А раніше копіпаст і якісний прогін по каталогах, і ось ти вже король!

Якщо говорити про результати, то стабільно на сайті трималася відвідуваність близько 3000-4000 відвідувачів. А в день виходу нової версії карти і ще кілька днів можна було похвалитися 20к-25к відвідувачами.

Ось хто-то з вас скаржиться, що зараз движки діряві, та ви просто не знаєте, що було тоді. За відчуттями, розробники спершу писали дірки і баги, а потім думали, що, напевно, це якось повинно працювати і додавали трохи працездатності. Приблизно так, тому що недовго я був щасливим зі Slaed CMS – із завидною періодичністю (раз-два в тиждень) мій доталайф почали ламати. Одного разу стало все настільки погано, що довелося все кинути і видалити повністю. Я прийняв рішення залишити тільки форум. Форум вирішив будувати з нуля на движку IPB, тоді тільки з’явилася лінійка ipb 2.x – крутий движок був, ще не перевантажений всяким лайном як зараз.

Ось так минав час, я займався вже відразу трьома сайтами: smsp, winterlife, dotalife. Правда незабаром smsp довелося кинути за браком часу, але він мені і нецікавий став давно. Сайти розвивалися і поліпшувалися, гроші зароблялися.

Тим часом мої нерви не витримали грати в Доту з лагами і гальмами, я купив дорогий ADSL-модем і провів швидкісний інтернет. Ціни були теж грабіжницькими в Іркутську – 2р. за скачаный мегабайт, зате швидкість була цілих декілька мегабіт!!! Продовжив грати і прокачуватися в інтернеті, іноді вдавалося пограти в инетцентре, коли брали в команду. Але я став грати набагато краще, на рівні всіх інших, так що брали мене вже трохи частіше. Я перестав бути днищем 🙂

Вже не знаю коли, але, мабуть, вже в 2007 році я досить прокачався, щоб грати в доту дуже добре. Настільки добре, що я нагнув всіх в нетцентре! Чуваки образилися, як дівчата, їй богу, і перестали зі мною грати і брати в команду, все як і раніше… Тільки тоді вони були дуже гарні, а тепер, навпаки, я їх злив на дно =)

Ну ось, я домігся своєї мети, я всіх переміг! Dota мені стала нецікава, тоді і мій інтерес до сайту став згасати. Я його не покинув, але вже і часу на нього багато не витрачав.

Та й житейські справи були цікавіші ніж цілодобове сидіння за компом і створення сайтів. Тим більше на дворі майже літо, травень, теплота і сонечко! Друзі, п’янки, тусовки, дівчата, кохання-зітхання і все таке…

Все йшло просто чудово і чудово, поки одного разу не сталося зрада… Подвійну зраду! Нічого більш жахливого у своєму житті я ще не переживав. Це змінило моє життя повністю…

***тут, мабуть, повинні бути якісь кадри, музика, ну, як у фільмах – інтрига і всі справи***

Друзі, коли я починав писати цей пост, я не міг припустити, що він буде настільки великим, стільки фактів і спогадів спливло в процесі написання. І я вирішив розділити мою розповідь на дві частини, і ось першу ви як раз тільки що дочитали до кінця.

А що було далі, що такого жахливого (а може і не жахливого зовсім?) сталося у моєму житті, ви дізнаєтеся дуже скоро – у другій частині. Так що десь тут повинна бути межа, і незабаром за нею мій вебмастерский LevelUp, про який я з минулого ще поки і не підозрюю!

Спасибі вам, друзі, що ви дочитали до цього моменту, я сподіваюся, що вам було цікаво і ще цікавіше буде чекати і читати продовження. Я прошу вас розповісти про свої враження, що ви про все це думаєте? Що можете сказати про виклад, наскільки нудно чи не нудно? Що можна скоротити, а про що написати докладніше?

І ще одне прохання – якщо ви блогер, мені було б цікаво прочитати про ваш «квиток в інтернет», з чого ви починали. Якщо вирішите написати пост, не забудьте в коментарях залишити посилання на нього. А якщо у вас немає блогу, але ви хотіли б поділитися своїми історіями – я буду дуже радий, якщо ви напишіть це в коментарях.

Ну все, до зустрічі у другій частині 😉

UPD 1.04.2013 — ось і продовження, друга частина, яка про таке найгірше, яке на краще 😉

З повагою, Олександр Алаєв