Привіт, дорогі друзі. Ось і настав час познайомити вас з другою частиною мого життєвого шляху в інтернет в якості веб-майстра. Сподіваюся, ви чекали. Але спершу невелика вступна частина.

По-перше, ось посилання на першу частину – якщо ви ще не читали, то починати читання має сенс саме в хронологічному порядку.

По-друге, дякую всім вам за коментарі до першої частини, за ваші міні-історії, якими ви так само поділилися, і взагалі. Хтось з вас побачив в оповіданні частинку себе, хтось згадав свої починання. А для кого-то сталося невелике відкриття – «Завжди здавалося, що тобі років 40 і ти досвідчений програміст-сеошники можливо навіть з бородою…» насправді це приємно, що може скластися таке враження. Адже набагато сумніше, якщо тобі за фактом років 40, а навколишні думають, що ти школяр 🙂 Мені приємно, дякую!

А по-третє, я знову не знаю, чи закінчиться все саме в цій частині або доведеться чекати продовження номер три! Поки і для мене самого це секрет, але ми його скоро дізнаємося.

Як і в першій частині обіцяю по ходу справи ділитися з вами цікавими історіями і байками, веселими фотографіями і ще чим-небудь, що знайду на старих вінчестерів. Заздалегідь хочу позначити деякі обмеження з мого боку. Я буду ділитися тільки фотографіями зі мною, не те щоб мені хтось заборонив, але це було б не правильно, показувати людей, які на це не давали своєї згоди. І нехай ці фотографії я робив, нехай це мої найкращі друзі, і може бути навіть зовсім не проти себе показати, але я цього робити не буду… Так само по можливості не буде ніяких імен.

А тепер, мабуть, продовжимо. У минулій частині я закінчив на самому цікавому моменті, на інтризі! Так, дещо викличе у вас здивування…читайте!

Як і всі нормальні хлопці, я виявляв інтерес до дівчат. Знайомився, зустрічався, розлучався – типове розвиток подій, пошук того самого ідеального супутника життя. Не можна сказати, що я прямо був сильно стурбований конкретно пошуками супутника, і може тому особливим не відрізнявся постійністю, і тривалих відносин у мене ніколи не було. Пару місяців, а потім все, як кажуть, пройшла любов і зів’яли помідори, інтерес згас або побачив іншу… Але не про те мова.

Коли щось трапляється перша любов – така, де ключове слово «перша». І вона дійсно перша і ніяк інакше, зі мною таке сталося в першому чи в другому класі.

А ось що трапляється набагато пізніше і вже в більш свідомому віці, так це перша любов, де акцент на слово «любов». Це круто, коли просто симпатія переростає у щось більше, і ти думаєш, ага, ось він, той самий чоловік, світло моїх очей, мати моїх дітей… Швидше за все це не так, але ти вперто обманюєш, тому що мозок відключається…

Знаєте, адже я був на 100% впевнений, що і в якій послідовності буду писати в цій частині моїх мемуарів. Але я вже вкотре переглядаю фотографії тих часів, намагаючись відновити хронологію і, на жаль, справа просувається не дуже. Ну, не те щоб зовсім не дуже, але судячи по фотографіях і дат зйомки насправді все було не так, як зберігає моя пам’ять. Таким чином, моя розповідь поступово стає відкриттям для мене самого.

Папки з фотографіями на моєму гвинті сортовані за датами. Немає нічого дивного в тому, що велика частина фоток присвячена нашим пиятики – ну а коли ще фотографуватися, якщо не в п’яному угарі, так! В цьому всі ми — це треш! Коротше, я знайшов папку з міткою 17.02.2007 – переглянув її раз на десять, і почали спливати деякі спогади. Я зрозумів – так, все почалося саме тоді!

У нас така традиція склалася в інституті – після кожної сесії їздити відзначати її успішне закриття. Тоді здавалося, що ти живеш як раз ось заради цих моментів! Коли навколо твої найкращі друзі кохані – все як брати, а староста – наша спільна сестра. Мені взагалі неймовірно пощастило з групою в інституті, ми були як велика сім’я.

17 лютого 2007 року. Другий семестр 3-го курсу, якраз закрили зимову сесію, а значить все найстрашніше позаду. Морозний деньок, субота, ми сіли в міжміський автобус і поїхали. Ми вирушили в сусідній з Іркутськом місто в годині їзди – там квартира батьків нашої старости, але на всі вихідні квартира в нашому розпорядженні! А значить все найвеселіше попереду – посиденьки і цілий вечір п’яних маячні!

Тоді я побачив її… Ні, це був не перший раз. Ми бачилися і до цього, наприклад, в 2006-му, коли приблизно в той же час і після тих же подій (сесія, зрозуміло) рік тому збиралися на тому ж місці і для тих же цілей – вибачте за такий каламбур, але ви ж мене зрозуміли 🙂 І навіть ще раніше бачилися, ось так і виходить — кожен рік після зимової сесії. Втретє за три роки!

Раніше я якось не думав або просто не наважувався. А зараз я їхав в очікуванні, що нарешті побачимось, з надією, що ось тепер-то я точно зважуся і не втрачу шанс.

Так і сталося, напевно…

Знаєте, завжди в подібних заходах трапляється переломний момент – ось ти все пам’ятаєш виразно, але раптом хлоп – у голові ще пролітає парочка якихось неясних моментів, а ось ти вже і прокидаєшся вранці зі словами «Бля… де я… че було?»… Після цього, зазвичай, дізнаєшся про себе багато нового 🙂 Такі вже вони, ці студентські роки!

Коротше, подробиці про «не втрачу шанс» і «так і сталося» історія замовчує, але головне що, шанс я не упустив! Добув номер телефону, а там вже справа техніки.

Вона жила в місті, в годині їзди, це хоч і не далеко, але все-таки відстань мало місце бути. Однак, найцікавіше – навчалася вона в іркутському інституті, який був поруч з моїм домом 🙂 Правда навіть такий бонус нам не давав можливості бачитися частіше, ніж раз на тиждень. Але я забігаю вперед…

Я, здається, пригадую нашу першу зустріч – ми просто гуляли по вулиці і про щось гомоніли. Про що ми говорили, я не знаю — я просто насолоджувався моментом. Шкода, зустрічі не тривали довго, і завжди закінчувалися на автобусній зупинці. А потім я йшов додому, як ніби пурхаючи на крилах. В очікуванні наступної зустрічі…

Моменти зустрічей були митями щастя для мене. Як іскра – бабах, ось вона є, і ось її вже немає – і чекаєш наступну, а потім наступну, потім наступну, наступну…

Я вже не пам’ятаю, як довго моє щастя тривало — спогади в голові твердять одне, а фотографії стверджують інше… Але проти фактів не попреш – все почалося в кінці лютого, а на початку червня на фото я схожий на сумовите гівно. Стало бути, десь у травні все і сталося…

Що саме сталося і як? Я не пам’ятаю… Одного разу вона просто не прийшла на зустріч. Ні на дзвінки, ні на повідомлення не відповідала — ну, просто пропала. І, здається, несподівано вночі мені приходить повідомлення на телефон – нічого там хорошого не було, як ви розумієте. А ось це пам’ятаю – прочитав, кинув телефон, пішов на балкон, дістав цигарки…я довго стояв, курив одну, другу, третю… Було якось все одно, я навіть подумав – а че, може по швиденькому хоп з балкона вниз головою…

Причиною сталося те, що хто-то з ким-то бачив мене мило гуляють. Інформація нібито з достовірних джерел. Тобто як би зрада – я змінив з кимось! У цьому вся гіркота і безвихідність становища – адже цього не було, я ні з ким ніде не гуляв. Ця сраная мутна ситуація мене ввергали в жах! Чому вона мені не вірила, що це не правда?!!

Значно пізніше я по секрету дізнався… до Речі, з того ж самого достовірного джерела (заодно і дізнався, що це за джерело і чому він такий достовірний). Я дізнався, що ця дезінформація була спланованою підставою. Болючіше і болючіше всього – зробили це мої друзі! Ніж у спину!

По-моєму, дуже до речі раптом згадалося творчість Висоцького:
З тих пір затихла моя творчість,
Я став нудьгуючий суб’єкт, —
Нащо бути душею товариства,
Коли душі в ньому зовсім немає!

Життя втратило сенс. Я почав топити своє горе у вині – кожен день, де доведеться і з ким доведеться, це було не важливо. Випадково тоді ж я познайомився з дивною дівчинкою-готом — вона відкидала всі радості життя, та й я не мав бажання чого-небудь радіти. Знайшли, блін, один одного… Ось так ми удвох і поневірялися — просто гуляли і пиячили, іноді навіть на кладовищі 🙂 Я добре пам’ятаю свій День Народження в тому році – звичайний день, такий же, як за день до або день після.

Так моє життя і протікала. Я закрився в собі, ходив як тінь.

Фотографія від 12 червня 2007 року, мабуть, досить точно відображає мій стан (і фото і обробка зроблені в один час):

Одного разу у нас з подружкою-готом зайшла розмова за музику. Взагалі мої музичні вподобання ніколи не змінюються і більш ніж стабільні, я люблю панк і російський рок – Арія, ДДТ, Кукринікси, Король і Шут, Цой, Таргани і т. д. Я поділився своїми улюбленими групами, а вона своїми. З її слів я запам’ятав три групи – 7 раса, Neversmile, 30 днів лютого.
Пропоную вам послухати по одній пісні (якщо будете слухати, то в навушниках і до кінця):

На випадок, якщо плеєр заглючить, я продублював посилання на пісні vk.com.

Neversmile — Мільярди хвилин

30 Днів Лютого — Мені так страшно за тебе

7 раса — Гойдалки

Мені сподобалося! Хоча ця музика в корені відрізняється від звичної мені, вона пробила прямо в серце. Я скачав кілька альбомів кожної з груп, заслухав. Став шукати що-небудь у дусі «30 днів лютого» — мене ця група особливо зачепила. Я поступово шукав і знаходив групи, чия творчість мене чіпляло, і випадково я дізнався, що цей напрямок в музиці називається «ЕМО», від слова емоційний.

Тут те все і понеслося-покотилося… так-Так, ті, хто мене знає хоча б зовсім трохи, вже здогадалися, про якому сайті піде мова далі, але не будемо забігати вперед.

Отже, слово «емо» — що це? Виявилося, що це така молодіжна субкультура, що утворилася на базі шанувальників однойменного музичного стилю. Далі не бачу сенсу переказувати Вікіпедію – дивіться самі.

Прочитавши різну інформацію з знайденого в мережі, я зрозумів – так адже тут кожне слово про мене, прямо в ціль. Це ж я — ЕМО!

Пам’ятаємо з першої частини, на що зазвичай матеріалізуються мої цікаві і захоплення. Я хотів знати якомога більше про цю субкультуру, про музику, про людей, про їхній стиль…

Вихід? Є! Сайт… Нарешті настав час поговорити про сайти і мій черговий вебмастерский LevelUp.

Як ви пам’ятаєте, до цього у мене були сайти winterlife.ru і dotalife.ru – логічно було б припустити, що і новий сайт міг би отримати доменне ім’я виду emolife.ru – але, на жаль, такий сайт вже існував, а його власник відмовився продати мені домен. Ладно, чого вже там, довелося трохи напружити мізки і народити щось нове – так і з’явилася приставка «fans», і відповідно домен http://emofans.ru.

20.06.2007 я зареєстрував домен і засів удома. Грунтовно так, безвилазно, відходив від компа тільки до холодильника. Через два дні сайт був в мережі – пруф лінк – програма мінімум у вигляді встановлення та налаштування движків + самопальний дизайн в фотошопі.

Взагалі мої думки були дещо ширше, ніж просто вузькотематичний сайт про субкультуру емо. При купівлі нового хостингу я купив відразу два домена: muzicfans.ru і emofans.ru. Ідея в планах була шикарною — я хотів зробити цілу мережу сайтів, присвячених музичним стилям і напрямкам. ЭмоФанс повинен був стати першим з, як мінімум, десяти сайтів. На черзі були rockfans.ru, gothfans.ru, electrofans.ru, punkfans.ru та ін. А домен muzicfans.ru повинен був стати сполучною ланкою – потенційно і при наявності величезних ресурсів це міг би стати мега-крутий проект. Як ви розумієте, цього не сталося – я не розрахував ні сили, ні можливості 🙁 Тому продовжимо розмову про «Фанс» — саме так сайт прозвали в народі.

На момент старту у Фанса було багато серйозних конкурентів – emokidz, emokids, emolife, emo-emo, mctb та ін Всі вони вже мали великі багатосторінкові веб-сайти, форуми і живе ком’юніті. Але моє величезне бажання, інтерес і, звичайно, трохи seo-магії і ось результат – до осені сайт «очолює чарти»! Правильна структура і грамотна оптимізація, під соусом з каталогів і ссилочек з Сапи…

EmoFans цвіла і пахла. Перші місця у видачі приводили величезну кількість відвідувачів, і мені досить швидко вдалося зібрати сильне ком’юніті. Відвідувачі стали постити свої вірші та оповідання. У галереї сотні альбомів, тисячі фотографій і десятки тисяч коментарів… Але знову я забігаю вперед.

ЭмоФанс поглинув мене повністю. Так само як і завоювала мене емо-культура. Я хотів дізнатися її як можна краще – але як дізнатися її краще? Правильно – перевірити в житті, тобто приміряти на себе образ эмоча.

Образ, говорите? Сказано – зроблено!

Шмотки куплені!

До речі, на рахунок шмоток – бачите той чорний силіконовий браслет з черепками і сердечками у мене на руці? Він особливий! Я купив його влітку 2007 року і з тих пір, одного разу одягнувши, ніколи не знімав, він і зараз у мене на руці одягнений. Тобто ось вже без малого 6 років я його ношу з собою. Ось такий талісман 🙂

Чубчика отращены! Волосся пофарбовані!

Шикарна грива, що тут скажеш! Пам’ятаю, коли пофарбувався перший раз, батьки мене не зрозуміли і наругали. Я б теж сам себе на їх місці не зрозумів 🙂

Здається, чогось не вистачає? Ах так… Пірсинг! Okay

Хоча ця фотографія і не в тему тут, але зате вона весела і по ній видно, що пірсинг у мене є, в якому він місці, і для чого використовується 🙂 З пірсингом взагалі загадкова історія. До речі, він був зроблений дещо пізніше, ніж шмотки і чубчика, десь через півроку. Так от, я завжди мріяв проколоти собі вухо, не можу пояснити навіщо, але дуже вже хотілося. І я одного разу зважився – в музичному магазині «Хол-Гоблін» працював мій знайомий, і заодно в підсобці підробляв тим, що «дірявив» всіх бажаючих. Пішов і я «пробити» вухо… А повернувся з діркою в губі – як так вийшло, я поняття не маю, але факт!

От якось так я і жив. Мій зовнішній вигляд дуже сильно порушував місцеву гопоту. Іркутськ це той ще быдлоград, де можна серед білого дня відхопити ні за що, а з моєю-то зовнішністю так і взагалі це ходіння по лезу бритви… Але не будемо про сумне, бо всякі терки і неприємні ситуації гідні окремого поста, якого, сподіваюся не буде =)

Мабуть, пора повернутися до сайту. Фансом я перейнявся більше, ніж усіма моїми попередніми проектами разом узятими. Я витрачав дні, тижні і місяці на його поліпшення та доопрацювання. Одних тільки дизайнів сайт змінив штук 6 всього за два роки. Шкода, що вебархив чомусь не зберіг зовнішній вигляд сайту, а тільки його текстову складову 🙁 Тому викладу для вас логотипи і прототипи, які я знайшов на старих гвинтах:

Три логотипу зліва – це моя творчість, можна сказати, сокирою на коліні зроблено. Як бачите, я не можу назвати себе успішним дизайнером, хоча, якщо оцінювати зовнішній вигляд сайту укупі, то насправді все виглядало досить органічно. Але ось цікавий екземпляр – той, що справа. Була дуже крута задум – зробити сайт у вигляді столу типового емо-кида у вакуумі, тобто використовувати максимум емо атрибутики. Квитки з концерту, значки, браслети, плеєр, телефон – кожен з предметів на столі символізує якийсь розділ сайту. Квитки – це розділ з афішами концертів, значки, браслети – розділ про стилі, плеєр – музика, телефон – форум для спілкування, фото – галерея, ну і т. д.

Але все навколо складалося проти цієї ідеї. Так як дизайнер, з яким я вже давно працював і який мене ніколи не підводив, не міг виконати моє замовлення, то я вирішив спробувати щастя на фрілансі. Завідомо встановивши досить високу нагороду виконавцю замовлення, я очікував побачити гідних і відповідальних кандидатів. Я встановив бюджет проекту в 800$ або 1000$. Зрозуміло, відгуки посипалися, і довелося потрудитися, щоб відібрати, на мій погляд, найбільш гідного. Цей макет, що ви бачите – він робився більше півроку. Стандартна віз в дусі, ой я захворів, бабусю через дорогу переводила, були труднощі і т. д. – всі з цим стикалися, якщо коли-то натикалися на безвідповідальних виконавців. Перед роботою я зробив передоплату 50%, так що відступати було нікуди, я був терплячий і чекав. Спочатку мені все подобалося, то ідея класна. Але через півроку я перегорів і те, що я побачив у фінальному варіанті, мені здалося тухлятиною! А що робити, заплатити все одно довелося, бо я не кидала, і навіть знижка 100$ в рахунок штрафу за зрив термінів мене, звичайно, анітрохи не втішила.

Так як гроші заплачені, надсилати макет в топку я не збирався, може бути, на сайті вже інтерактивному варіанті це все буде виглядати набагато краще? Як раз нещодавно я знайшов верстальника, який мені дуже якісно сверстал новий макет для winterlife.ru. Я не роздумуючи вирішив доручити цю дуже відповідальну та важку роботу йому. Я був у ньому впевнений – зробив відразу всю оплату вперед – 300$. Здогадайтеся, що сталося? Ага, він спершу почав працювати, навіть показав мені тестовий варіант, десь на 10% готовності, а потім зник. Назавжди…

Пройшло достатньо часу, коли я знову дозволив думкам про дизайн проникнути в мою голову. На щастя, тоді з’явився мій старий добрий дизайнер – він все зробив в кращому вигляді – як раз те, що ви можете бачити зараз.

А ще на сайт часто нападала всяка нечисть – ви пам’ятаєте такий сайт як Упячка.ру? Році в 2007-2008 вони були дуже активні, і чомусь навіть в туалетах нашого університету на стінах було написано «УПЧК», це скорочення від слова «Упячка». Так ось ці воЕны билися за якусь свою ідею: «Головна ідея упячки — боротьба з нудьгою, «похмурим гівном», в тому числі і з «нудними людьми з інтернету», ЕМО в особливості. Тому за всіх «похмурим» форумів пройде хвиля упячки.» Загалом, сайт часто ддосили, а ще частіше засирали форум жахливими речами – ви можете відвідати їхній сайт і приблизно оцінити їхній креатив. І ось такого добра мені доводилося вичищати з форуму сотнями і тисячами.

Не дивлячись ні на що, я обожнював мій Фанс, я був готовий на все заради нього. І чим більше я віддавав себе, тим більше сайт мені підносив сюрпризів. В хорошому сенсі слова, звичайно. Наявність постійних прямих рекламодавців, а так само конкурсів з цінними призами за їх рахунок навряд чи можна назвати сюрпризами, це скоріше як раз таки повсякденні речі. Іншого рівня сюрпризи були…

Наприклад, одного разу мені один з користувачів сайту написав, що, мовляв, він купив журнал Play, а там стаття про емо, і написано там про emofans. Приємна несподіванка — я попросив прислати мені скани цього журналу і статті – ось вони:

Кілька разів мені писали журналісти з різних видань і просили дати інтерв’ю, розповісти про емо. Хотіли зустрітися особисто і в Москві. Де Іркутськ, а де Москва! Довелося відмовити. Але це фігня в порівнянні з тим, що мене запрошували на телебачення: канал НТВ — передача «Професія репортер», ТНТ — передача «Москва: Інструкція по застосуванню», СТС – передачу вже не пам’ятаю. Було б весело, якби не було б так сумно – бо де Іркутськ, а де Москва 🙁 Я не побував не на одній з передач… Ну так, пороебался – більш точно це ніяк не висловити словами.

Зате в інших не менш цікавих, але вже місцевих заходах я не упустив свій шанс – мені вдалося влаштувати два однойменних музичних концерту. Перший 17 травня 2008 – EmoFans Party, а другий 6 січня 2009 – EmoFans Acoustic version. Ось афіші тих самих концертів, вони були розклеєні по місту:

Кумедна історія – на один з концертів прийшли журналісти з місцевої газети «П’ятниця» — ось вже не знаю, якою частиною жопи в редакції думали, але в клубі я побачив жінку і чоловіка років шістдесяти! Їм би впору висвітлювати події з концертів аля «Мої роки – моє багатство», але ніяк не емо-тусовки. Ось, почитайте ту статтю, яку я прочитав, через кілька днів після концерту. Тоді я подумав, що, напевно, не варто вірити газетам і, що журналісти чують одне, а потім пишуть інше. Не, ну самі поміркуйте: «Тут до нас підійшов юнак по імені Олександр у футболці з логотипом Emo. Як з’ясувалося, саме він і організував вечірку. Олександр розповів, що працює web-майстром в фірмі. Колеги до його захоплення ставляться з розумінням. У всякому разі, не ображають.» Бля! Ну як таке можна було написати?! Ставляться з розумінням, не ображають… Коротше, повний фейл вийшов.

Крім фейлов є і приємні моменти — багато крутого мерчу, наприклад, значки emofans, які роздавали на вході на концерт всім відвідувачам. Футболки, наклейки, брелоки і багато ще чого веселого. Можете в Яндексі ввести «футболка emofans» і знайти 100500 магазинів, де можна придбати цю саму футболку або толстовку. У мене і в самого така є, та й не тільки в мене:

Оскільки в той час (2007-2008 роки) в Іркутську був розквіт і пік популярності субкультури емо, то і емо-кідів розвелося непристойно багато. Багато з них відвідували тематичні сайти, тобто про emofans народ знав. Деколи весело було спостерігати за виразом облич людей, які дізналися, що батько-засновник ЭмоФанса – це я! Коротше, я був досить відомою і популярною особою – о часи, о звичаї! Мені навіть трапилося побувати деякий час продюсером однієї місцевої музичної групи. Слово продюсер, звичайно, голосно сказано, але я виконував свою роль. Пізніше наші шляхи розійшлися, бо хлопці хотіли бути відомими, але при цьому бухали і веселилися, а я хотів, щоб вони працювали над собою і намагалися – довелося з ними розлучитися.

Може бути, ви звернули увагу, що на різних фото є один повторюваний елемент – персонажі емо хлопчик і дівчинка? На футболці, на афіші, на значках і навіть в дизайні сайту. Так, величезне спасибі дизайнеру, дівчинці під ніком tutu, що жила в Іркутську, а згодом переїхала в Пітер. Завдяки їй у EmoFans є свій стиль, впізнаваний і неповторний.

І навіть точки на тлі у вигляді черепків і сердечок – це теж частина фірмового стилю!

Все серйозно, як в аптеці – не знаю, звідки у мене взялося це вираз, але я його іноді використовую для позначення серйозності. І, як бачите, з ЭмоФансом у мене все склалося більш ніж серйозно – сайт як був, так і залишається найбільшим емо-спільнотою в російськомовному сегменті інтернету. Шкода тільки, що емо вже мало хто цікавиться і навряд чи щось зміниться в найближчі роки, але я вірю, що одного разу прийде четверта хвиля і тоді… Якщо вірити історії, то в музичному протягом емо було три хвилі, перша зародилася в 1984, а третя, почавшись у 2000, начебто, йде і по сей день. Третя хвиля породила ту субкультуру, яку ми маємо на увазі під назвою емо, такий як ми її собі уявляємо і бачимо.

Неймовірно – моє жахливий стан, музика, вганяє в ще більшу депресію, і інші життєві перипетії змогли принести в цей світ чудовий сайт зі своєї власної яскравою історією. Саме велике спасибі моїм друзям та одногрупникам – не дивлячись ні на що, ви завжди розуміли і підтримували мене. Я був різний, я був дивний, але ви завжди були зі мною, а я був з вами. Спасибі вам – без вас у мене б нічого не вийшло!

За весь час, скільки я активно займався emofans’ом, я придбав не один LevelUp, і не тільки вебмастерский, але і життєвий. Багато довелося пережити й пройти, багато чого змінювалося як навколо, так і всередині мене.

І, по правді кажучи, цікавих історій набагато більше, ніж я вам розповів в цьому пості, але ж розповісти про все просто неможливо… Про фотосесії для сайту в московському журналі, про співпрацю з авторами книг про емо, про сходки в іншому місті та знайомства і багато-багато іншого…

Друга частина і так виявилася дуже об’ємною, а розповісти вдалося лише про один сайт. Сподіваюся, ви не пошкодували, що дочитали до кінця. А тепер я повинен вам повідомити, що буде-таки і третя частина! Ви ж не проти і вам цікаво?

Поки я буду писати продовження, залишайте, будь ласка, ваші відгуки, коментарі, розповідайте свої цікаві історії.

Спасибі за увагу, друзі. До швидкої зустрічі!

UPD 15.04.2013 — продовження про те, як мені зробили пропозицію на мільйон!

З повагою, Олександр Алаєв