Привіт, друзі. Настав час публікації третин частини моєї історії про життя в мережі. Я вже сам розумію, що було б непогано закінчити розповідь, хоча б у цій частині, бо сили мене покидаюсь, кожна частина дається складніше попередньої і, боюся, на наступну частину мене не вистачить. А справа-то все ж треба довести до кінця… Я зможу!

Отже, якщо раптом ви випадково не читали передісторію, то ось вам посилання на першу частину, де в кінці посилання на другу частину. Тільки після цього варто продовжити читання далі.

Формат третьої частини залишається незмінним – я розповім вам про своїх нових сайтах, повідаю цікаві байки і звичайно покажу фотографії тих часів.

Мабуть, без зайвої води почнемо…

Якщо в школі батьки мене повністю містили, годували, одягали і давали мені все, що могло пригодитися, то в інституті почало приходити усвідомлення того, що так буде не завжди. Я зрозумів, що якщо ти чогось хочеш – зроби це сам. Якщо тобі щось треба – купи це сам. Хочеш класний подарунок – так подаруй його сам собі! Хіба ні, у вас не так? У мене так…

Закінчувався 2007 рік (це я на четвертому курсі), був листопад або грудень і пора б вже потурбуватися подарунками, для себе коханого, зрозуміло 🙂 І я перейнявся – вирішив подарувати собі на Новий Рік новий ноутбук.

Мій старенький BENQ 6000 став мене підводити в плані продуктивності і надійності. Та й він занадто маленький за розміром — робити сайти за 12″ екраном зовсім не комфортно. І, по правді кажучи, він не зовсім мій, він батьковський, а я його нахабно прихватизировал для своїх потреб. Хоча ноутбук, звичайно, шикарний: текстолітовий корпус, кришка з магнієвого сплаву, який використовується в ракетобудуванні, а ще на ньому я зробив свій перший сайт!

Просто скажемо так — назріло оновлення. Я почав підбирати собі ноутбук, позначивши бюджету 20 000руб., щоб просто купити нормальну робочу машину. Як водиться, поки вибираєш і порівнюєш різні моделі, дивишся, де що краще — ага, ось тут більше оперативки 2 рази, а ціна на 1500 вище, а ось тут процесор пошустрее і всього на 2000 дорожче. Я в таких справах просто одержимий, починаю щось вибирати і йду в крайнощі. Таким чином з бюджету 20к я дійшов до 50 копійок – саме стільки коштувало краще з кращого 🙂 Це краще – мій вірний друг Acer Aspire 5920G.

Завжди ставився до конторі Acer з підозрою, оскільки за ними були помічені різні косяки в минулому, але я ризикнув. І не помилився – адже черговий новий ноут я купив тільки в листопаді 2012 року – а Acer прослужив мені вірою і правдою рівно 5 років, та й ще стільки ж прослужив би.

Коротше, я замовив собі новий ноутбук через інтернет – моя перша серйозна покупка зі 100% передоплатою. Спасибі моїм сайтів, що подарували мені цей ноут – адже я оплачував його чесно заробленими WebMoney!

Взагалі, ноутбук просто бомба. Але ж купив я його на новий рік, а юзати заздалегідь не можна, але так хочеться… Я приходив додому з інституту, діставав коробку з-під ліжка розпаковував, включав і просто тягнувся, дивився на нього і радів, а потім запаковывал і прибирав назад.

Звичайно, так довго не тривало, я просто одного разу дістав його і почав користуватися – сказав батькам, що це мій подарунок, а чекати до НГ я просто не можу, треба працювати! А може і не працювати… Я любив іноді пограти. Вийшло так, що мій новий ноут був потужнішим стаціонарного компа, і я вирішив випробувати на ньому одну з самих свіжих і цікавих мені ігор The Elder Scroll IV: Oblivion.

Вся графіка на максимум – і все літає, це ж просто диво. Тоді я пропав рівно на тиждень, я просто безвилазно цілодобово рубався в Обливион… Поки одного разу до мене не повернувся розум і я не зрозумів, що так не можна. Я взяв диск з грою, сховав його в шафу і більше не грав взагалі. Наступного разу, коли я вирішив у щось погратися, це було через три роки, коли вийшли Алоди Онлайн.

Так що іноді варто побоюватися потужних ноутбуків красивих і цікавих ігор 🙂 Але повернемося до наших баранів…

Одного разу в пошуках якоїсь інформації по ноутбуку, я обшарював форуми ixbt.com і помітив, що в темі про Acer 5920G серйозну активність проявляє один товариш з ніком Andy. Думка прийшла моментально, я навіть особливо не думав, я просто зрозумів! І зробив йому пропозицію, від якої він не зміг відмовитися! Я запропонував партнерство 50 на 50 – я роблю сайт і тягну всі витрати на підтримку і т. д., а з нього – інформаційне наповнення.

Так і сталося, ми швидко домовилися, а 19.02.2008 я зареєстрував домен http://acerfans.ru і вже на наступний день в мережі з’явився новий сайт – лінк на новину.

Як ви вже здогадалися, сайт створювався з тими ж цілями і інтересами – залучити однодумців і зробити сайт зручним збіркою інформації. І, звичайно ж – форум, а як без нього!

Самий перший дизайн, як і для всіх інших моїх сайтів, я робив самотужки. На скріншоті нижче фоном йде друга версія дизайну сайту, верхня накладена картинка – це логотип від першої версії сайту, який як раз робив я. Друга картинка – це логотип, який використовується на сайті до цих пір, про нього я ще детальніше розповім трохи нижче.

У кого ноутбук Acer – я впевнений, що ви і без мене знаєте про сайті. Та чого вже там…

Навіть я сам частіше був простим користувачем сайту, ніж його адміністратором. Якщо у мене виникали якісь питання – я заходив на форум і як будь-який інший відвідувач просив допомоги. Якщо мені потрібні були драйвера – я заходив на сайт, шукав потрібну мені модель, читав керівництво і скачував драйвера. Серйозно – немає нічого краще, ніж поглянути на своє творіння очима простого обивателя – зате тепер я впевнено можу сказати, що сайт вийшов вище всяких похвал, реально корисний. AcerFans.ru – це мій еталон СДЛ (Сайт Для Людей)!

Звичайно, не обійшлося і без бредовеньких ідей в дусі, як я розповідав у другій частині, коли хотів створити мережу сайтів про музичні напрямки. Ось один в один повторився сценарій з минулого 🙂 Зробити один великий мега-портал і багато різних супутників: почати з acerfans.ru продовжити всякими asusfans, hpfans, applefans, і мега-портал – nbfans.ru. Приблизно через півроку після запуску АсерФанса я зареєстрував домен nbfans, встановив движок, намалював сам дизайн, виклав у мережу – але далі справа не пішла. Ясна річ, – знову не розрахував свої сили.

Але зате я можу пишатися тим, що подав непоганий приклад іншим вебмайстрам – деякий час тому в мережі з’явилися такі сайти як asusfans, applefans, lenovofans 🙂

Чим же ще нам може бути цікавий acerfans.ru? Ну, наприклад, сайт може бути цікавий в плані seo. На нього ніколи не купувалися ніякі посилання — взагалі ніколи! Але через рік після створення, відвідуваність була на рівні 8к відвідувачів, ще через рік близько 16 копійок, а ще рік потому вже 25к. І тіц 275 (це без ЯК) – самий що ні наїсти природний!

Це до слова про те, що якісний контент понад усе, а посилання на нього самі прийдуть. Звичайно, не все так просто, бо проводилися експансії на найбільші тематичні форуми – писалися відмінні оглядові та корисні статті з посиланнями на сайт. Але головне, що це все без матеріальних витрат і за якістю і віддачі перевершує будь-яку покупку посилань!

За весь час сайт практично не зазнав ніяких змін, движок (DLE + DLE Forum) був на момент створення, такий і залишився, правда з купою самописних модулів, а форум так і взагалі довелося серйозно переробляти, оскільки його автор просто забив.

За великим рахунком, розповідати про сайт більше й нічого, якихось особливих запам’ятовуються випадків не було. Крім одного!

Це сталося на початку 2010 року – сидів я в офісі, працював, нікого не чіпав, раптом – дзвінок… До дзвінків я звик, так як дзвонили мені часто і з різних питань, бо мій номер телефону, вказаний в футері на сайті, а відвідувачі чомусь вважали, що вони потрапили на офіційний сайт. Але цей особливий дзвінок – мені зателефонували з офіційного представництва Acer Russia!

І вони зробили мені пропозицію, від якої я зміг відмовитися 🙂

Я хочу вам спочатку показати лист, так звану «офіційну позицію», а потім внесу деяку ясність. Ось текст листа (орфографія, пунктуація і все інше збережено в оригіналі):

Шановний Олександр,

Насправді, я особисто вдячний Вам за те, що такий сай існує в мережі. І, чесно кажучи, сподівався, що ми знайдемо взаєморозуміння. На жаль, Ваші умови купівлі домену для мене неприйнятні. Я готовий платити за роботу, але ніяк не за доменне ім’я. Тим більше, що Ви не самотні у своїх починаннях, а сайт, як такий, для нас цінності не представляє.

Дійсно, ми вирішили більш щільно почати працювати з інтернет-аудиторією, і з адміністратором схожого за направленістю сайту http://acer-club.ru/ нам вдалося домовитися. Цей сайт буде розширено з проблематики і продуктових лінійок, а, отже, буде сильно перетинатися з Вашим за змістом. Ідея, була об’єднати аудиторію на Acer Club, а Ваш домен використовувати для створення інформаційно-ігрового порталу у співробітництві з Російською федерацією комп’ютерного спорту.

Повірте, при наших фінансових можливостях, навіть абсолютно новий сайт, за короткий час буде сильно перевершувати Ваш популярності. Тому, все-таки пропоную Вам ще раз подумати над нашою пропозицією, тим більше, що Ви дійсно є грамотним фахівцем і мені було б дуже приємно з Вами співпрацювати.

Що ми пропонуємо?
1) Ви стаєте Модератором/Адміністратором одного з наших сайтів
2) Я готовий оплачувати Вашу роботу з супроводження сайту та його адміністрування, за умови, що Ви будете дотримуватися наших правил, яких, повірте, буде не так багато.
3) Ви будете брати участь у розробці стратегії щодо розвитку і розкручування сайту, а наша мета — це 1 мільйон користувачів, і, повірте, ми володіємо достатніми засобами, щоб реалізувати наш план.
4) Ви отримаєте необмежений доступ до технічної та маркетингової інформації Acer, eMachines, Packard Bell і Gateway.

Погодьтеся, що «стояти біля керма» мільйонника — це дуже благородне прагнення, замовчуючи вже про тієї популярності, яку Ви придбаєте завдяки співпраці з нами.

Натомість Ви безоплатно передаєте нам доменне ім’я, якщо ж ні, то ми вже зареєстрували кілька доменних імен

У будь-якому випадку рішення за Вами. Якщо хочете, то можете опублікувати цей лист повністю або частково, на Вашому сайті, більше того запитати думку користувачів про долю сайту.

Між іншим, Ви видалили з сайту не всі логотипи Acer, що все-таки необхідно зробити, щоб не порушувати наші права. Але в тому випадку, якщо сайт буде розміщено на обладнанні Acer, яке, до речі, ми готові Вам надати, якщо Ви домовитеся з провайдером, то ви зможете використовувати стилізацію Empowered by Acer, де графічне зображення логотипу ™ не забороняється.

З повагою і вдячністю, Гліб Мішин
12.03.2010

Цей лист було написано вже після всіх переговорів по телефону і купи листування поштою і в асьці. І ось деякі пояснення з мого боку. Вони (представники Асер в Росії) хотіли отримати від мене в дар сайт і домен, а натомість пропонували мені продовжувати працювати над сайтом, але за винагороду (насправді, смішне — не пам’ятаю конкретні цифри, але щось в районі 10к-20к рублів). Тобто перестати бути власником сайту, танцювати під чужу дудку і отримувати менше, ніж я отримував навіть нічого не роблячи! Сумнівна перспектива, не знаходите?

У мене було зустрічну пропозицію – я продам сайт з усіма потрохами і забуду про нього назавжди, а вони самі нехай у свого керма там стоять і рулять. Не буду брехати про ціну, але я попросив що-то близько 1 або 2 млн. руб. Враховуючи їх зацікавленість і «фінансові можливості» — зовсім невелика плата за величезний потік лояльної аудиторії.

Як ви зрозуміли з листа, вони не погодилися на мої умови, а я не погодився на їхні пропозиції. А ще дивно, що в листі вони вже говорять, що ні домен, ні сайт, їм не цікаві. Напевно, цьому Глібу було б соромно, як за свою грамотність, так і за вміст повідомлення в цілому.

Крім цікавого спілкування з ними, я поніс і деякий збиток – в помсту вони заборонили використовувати графіку і на сайті будь-які елементи їх фірмового стилю та логотипи продукції. А куди дінешся — довелося змиритися. Гаразд, хоч слово Acer не заборонили говорити 🙂

І все ж вони наївні хлопці, хотіли взяти мене на понт своїм баблом, неймовірною популярністю і доступом до технічної інформації. Чому понт? Тому що нічого у них не зрослося ніде — acer-club.ru не став «центром всесвіту», сайт позиціонувався як до їх втручання на мобільниках, так і продовжує в них рулити, а інші розділи порожні. Ні про які «мільйонниках» мови не може бути, зрозуміло. І, до речі, у нас і так є інсайдери, які надають всю техдокументацію по продукції Acer – тільки тссс-з-з-з, про це ніхто не повинен знати 🙂

Ну, ще була ситуація про блокування acerfans.ru в РМЯ і про те, як мені вдалося через два роки домогтися його розблокування.

UPD 16.04.2013
Сьогодні вранці, обговорюючи з колегами мій пост, з’ясувалася цікава інформація, що додає ще більше шарму листа, опублікованого вище.
Ви не цікавилися, хто такий Гліб Мішин? Я ось теж не цікавився, ідея загугліть прийшла зовсім випадково, і, як виявилося, зовсім не даремно!

Ну так от, біографічна довідка з офіційного сайту lenovo.com:
У 2003 році пан Мішин став генеральним директором російського представництва Acer CIS, в січні 2007 року обійняв посаду регіонального директора Acer Marketing Services LLC у Східній Європі. А у вересні 2011 року Гліб був призначений на посаду віце-президента Acer в регіоні EEMEA (Східна Європа, Африка і Близький Схід).
Гліб Мішин приєднався до компанії Lenovo в якості Віце-президента і Генерального менеджера в Росії, країнах СНД і Східної Європи у квітні 2012 року.
Пруфлінк додається.

Коротше, на даний момент, Гліб Мішин, віце-президент і генеральний директор Lenovo в Росії, СНД і країнах Східної Європи.

Ви прикиньте, з якою людиною мені вдалося поспілкуватися! І щось мені підказує, що він не дуже був би радий бачити опублікованими той самий лист 🙂

PS Ех, протупил я, треба було заздалегідь подбати про створення сайту lenovofans.ru — дивись, подзвонив би мені ще раз ^_^

Так, а що, десь тут має бути LevelUP за сценарієм? Або вже немає?

Та я й сам заплутався, адже більшість історій з моїми сайтами відбувалися паралельно. Ось навіть взяти той факт, що даний блог вже був запущений за кілька місяців до листування з Acer.

Взагалі в моїй скарбничці багато сайтів, цікавих і не дуже, всяких різних. Може бути, ви їх ніколи не бачили і не побачите навіть… Ні, не так… Всі сайти, про яких я вам розповідав, – всі вони створювалися для душі, і думки про гроші навіть жодного разу не виникало. Я серйозно! Я досі вірю в те, що коли сайт створюється заради матеріальної вигоди, то нічого доброго з цього не виходить, зрозуміло, за винятком тих випадків, коли є певна бізнес модель.

Це я зі свого досвіду суджу. Так наприкінці 2008 року я, начитавшись всякої про заробіток на контексті, а зокрема, дізнавшись, яка ціна кліка в AdSence тематиці стоматологія, рвонувся створювати сайт про зуби 🙂 Я тоді ще два тижні мучився, придумуючи гарний домен, і таки так – я його придумав – besmile.ru – Посміхнися! Саме воно для стоматологічного сайту! Встановив движок, замовив дизайн, пішов готувати тексти – і ось поки я цією справою займався, на домені висів демо-сайт з прикладом роботи CMS – не один, мабуть, я такий був з демо-сайтом на робочому домені, тому що Яндекс проіндексував демо, зауважив, що нічого унікального там немає і забанив домен. Але про це я дізнався не відразу, а лише коли мій сайт довго не індексувався, і я став розбиратися в причинах… Але цей домен мені дуже подобається і я до сих пір тягну його за собою – адже він красивий!

Трохи пізніше зовсім випадково мені вдалося на аукціоні перекупити домен стоматологічної клініки Мультидент — я переніс сайт на новий домен. Як бачите, віз і нині там – справа не пішла, як мінімум тому, що стоматологія мені не близька і не цікава. Хоча і до цих пір іноді подумую чого б такого з цим сайтом зробити.

Через рік, тобто в кінці 2009, я знову вирішив спробувати зробити сайт не для душі, а для заробітку. Нічого, мабуть, життя не навчила =) Але на цей раз я заздалегідь замовив 100500 тисяч знаків тексту за оптовими цінами і підготував офігенний дизайн. Аналогічна ідея — зробити сайт під РМЯ в потенційно прибутковою тематиці побутової техніки та електроніки. Ось що вийшло – ВИБИРАЄМО.ІНФО — як на мене, так цей сайт досі виглядає шикарно і дуже стильно, а тоді й поготів він виглядав круто!

Однак я промахнувся з текстами – ті, що я купував оптом, виявилися таким трешем, не багатьом краще машинного синонимайза. Довелося терміново шукати копірайтера, який переписав мені всі тексти. Хоча і після цього ситуація не покращилася, можете самі подивитися і почитати. Як-то, загалом, не склалося, тому що і ця тематика мені не цікава – ось і вийшла какашка в красивій обгортці. Може бути, коли-небудь я повернуся до цього сайту, хто знає…

Тоді ж в один день з «Выбирайкой» я запустив свій диетный сайт. Це вже вийшов більш успішний проект, хоча б тому, що він не заглох в зародку і досі розвивається. Зрозуміло, що успішний жіночий сайт – це від 100к відвідувачів в добу, а в мене немає навіть і десятої частини цього. Але я працюю, експериментую і пробую. Хочеться зробити дійсно успішний сайт, а не просто збірка текстів. Спалюсь – як раз для цього сайту я і роблю додаток для iOS. Прийде час і я покажу вам і сайт і додаток.

І зовсім трохи пізніше, у січні 2010 року я почав вести цей блог alaev.info. Не дивлячись на те, що домен я зареєстрував ще на початку 2009 року, і до цього вже було кілька спроб почати вести блог. А ось через рік я розповідаю, чому і для чого я створив свій блог і чого досяг за перший рік його життя + парочка незвичайних фотографій мене.

Були (та й є) і інші сайти, але давайте хоч щось залишимо за кадром 🙂

І раз вже ми з вами вирішили, що з вебмастерскими LevelUP’ами пішла якась плутанина, то я розповім про парочку життєвих апів, з якими навіть при бажанні не напутаешь.

Не рахуючи мого супер-божевільного День Народження, літо 2009 року стало для мене переломним моментом в житті – знайомство з Катею, отримання диплома і переїзд в ЕКБ – це все майже одночасно сталося!

Ну а там почалося-поїхало все:
12 серпня 2010 — Я одружився + класні фото додаються. А ось і весільну післясмак, де ще більше класних фотографій і просто шикарне відео-слайдшоу від якого у мене досі мурашки!
4 січня 2012 — І ось я вже став татом – а зараз нашій Ритці вже 1 рік і 3 місяці!
А ще дуже цікаво прочитати Катін розповідь про те, як ми познайомилися + знову додається купа фото!

Вище я нічого не став розписувати, а тільки вказав посилання, по-перше, тому що і так вже все написано, і повторюватися немає сенсу, а, по-друге, я ж знаю, чого ви всі чекаєте і що саме хочете прочитати! Мільйони – де ж вони?

Як я вам і говорив у першій частині моєї розповіді – я тільки один раз в житті вводив гроші в інтернет — 1979 рублів 85 копійок – я оплатив хостинг на рік, а домен winterlife.ru мені дали в подарунок. Це правда. І те, що ці гроші перетворилися на мільйони – теж чиста правда. Ні, я не можу зараз взяти і дістати з кишені мільйон і сказати – зацініть-ка, я знайшов кнопку бабло. Ні звичайно. Але якщо скласти заробіток на моїх сайтах за час їх існування, то вийде, що я заробив і не один і не два мільйони, а більше 🙂 Такі справи…

І нехай не їжджу я на поршкаене, і квартира у мене в кредит, але при цьому ми можемо дозволити собі все, що нам потрібно. Може бути, якщо б я спочатку якось планував і створював свої сайти для заробітку, то може і їздив би на золотому Кайене — але це був би не я! А у мене і так все прекрасно – красуня дружина і розумниця дочка! Ну, і улюблена справа, звичайно.

І ще…

Це тільки початок! Початок того, про що я з майбутнього буду розповідати, посилаючись на себе сьогоднішнього зі словами «А ось ще якось була справа …» — ці слова точно будуть присутні у четвертій частині моєї історії. А коли буде четверта частина – час покаже…

Мрії — це спогади про майбутнє ©

Друзі, робіть сайти з душею, робіть сайти для людей — і я обіцяю, одного разу ви обов’язково напишете свою розповідь про справу на мільйон! І не забувайте — четверта частина буде…коли-небудь… 🙂

З повагою, Олександр Алаєв