Всім самий наидобрейший привіт, друзі. Настрій просто чудовий, погода супер, одним словом життя радує. Відразу ж прошу вибачення за те, що так довго не писав, навіть сам здивувався – останній пост рівно тиждень тому написаний. Не порядок. Але на те є свої причини, зараз детально розповім про всі речі, що сталися за тиждень.

Ну, по-перше, я якось писав, що шукаються оптимізатори на роботу в офіс у Єкатеринбурзі. Хочу сказати, що така людина знайшлася, мало того, що це оптимізатор, так і ще свій блог веде. Прошу знайомитися, Ільяс, автор блогу arpjkewp.info у заголовку якого написано «В інтернеті грошей НЕМАЄ». А хіба вони тут є? =) Заходьте до нього в гості, він буде дуже радий новим відвідувачам. Ось він сидить за сусіднім зі мною столом, посилання з Sape купує. Можете передати йому привіт 😉

До речі, шукається ще одна людина, так само для роботи в якості оптимізатора і помічника. Якщо ви з Єкатеринбурга, то напишіть мені, домовимося про зустріч і співбесіді, я буду радий зустрітися. Думаю, буде приємно попрацювати разом. Якщо що, наш офіс знаходиться в бізнес-центрі «Сенат», в самому центрі міста, на набережній. Саме класно тут – це балкон на даху будівлі з мальовничим виглядом.

Такс, поїхали далі. Не повірите, але зараз я розповім трохи про Linux! Що-то ні з того ні з сього зацікавила мене операційка відмінна від Windows. Кілька годин блукав по форумах і торрентів в пошуках чогось легкого і найменш проблемного. І знайшов таки – Linux Mint 9. Вибір припав на російську збірку під назвою Linux Mint 9 «Росинка». Основою «Росинки» є Linux Mint 9 Isadora, а ядром самого Linux Mint є Ubuntu (якщо уточнення вам щось скаже, то 2.6.32-21-generic #32-Ubuntu).

Основним девізом батьківського дистрибутива Linux Mint є фраза: «Свобода, що приносить елегантність». Девіз «Росинки» – «Красиво зовні, але потужно всередині», обраний під стати російській приказці: «Зустрічають по одягу, а проводжають по розуму».

Що я можу сказати щодо девізу – це чистісінька правда. Напевно у всіх, за винятком сисадмінів, *nix системи асоціюються з чимось виключно складним і вимагає спеціальних знань. Останнім часом все зовсім не так, зараз йде наголос якраз навпаки, на зручність роботи для простих користувачів, які знайомі з Windows і звикли не морочитися ніякими терміналами (так називається командний рядок), а просто працювати за принципом plug’n’play. Звичайно, ядра без графічної оболонки нікуди не поділися і на серверах роботу через ssh ніхто не відміняв. Інша справа домашній комп’ютер, який перетворюється в мультимедіа-монстра відразу ж після розпакування дистрибутива. Я сам був приємно здивований цим моментом, коли тільки встановивши дистрибутив, я виявив встановленими програми на будь-який смак. Браузер, месенджери, аудіо – відео-програвачі, утиліти і багато чого іншого. Тільки подумайте, скільки піде часу на установку всього цього в Windows! А найприємніше – філософія open source і, отже, повна безкоштовність кожного продукту!

Вистачить уже реклами, напевно, просто не можу стримати емоції, настільки все зручно. Для домашнього використання must have! C використаним для робочого комп’ютера є деякі складності. Наприклад, у мене виникла проблема з тим, що доведеться переходити з звичних мені програм (наприклад, The Bat!, QIP) на їх аналоги (claws-mail, qutim). Проблема не у звичці, а в тому, що необхідно буде мати напрацювання зі старих програм до нових аналогах. Проблема вирішувана, я знайшов конвертери, але 100% гарантії подальшої роботи немає, а для мене це не припустимо. Так що я, напевно, витрачу ще кілька днів на щільне вивчення особливостей та перевірки цих моментів. Але, я твердо можу сказати – я готовий перейти на Linux. Чого і вам раджу.

Більш докладно з описом, скріншотами і обговоренням ви можете ознайомитися тут.

А тепер самий хвилюючий для мене момент. Парам-пам-пам! Вчора з Катюхой купили настільну стратегічну RPG гру! Називається «Кингсбург» (або «Kingsburg» на англ.). Я навіть толком зараз написати не зможу про неї, дуже вже хочеться швидше побігти додому, щоб почати грати в неї. Я серйозно, це настільки захоплююче, що не передати словами. Це приблизно так само, як коли-то давно я вперше пограв на PC в Героїв Меча і Магії (I, потім II, а потім і III). І повірте, настільна гра навіть цікавіше, адже тут ти граєш не з комп’ютером, а з людиною, сам все прораховуєш, вираховуєш, навіть движок гри-це ти сам. Звучить неймовірно, але, як кажуть, факт! Затягує з перших хвилин, відкривши коробку не можна не пограти в неї тут же. От ми вчора майже бігом бігли до будинку, щоб подивитися, що ми купили, хоча навіть не могли підозрювати що всередині, адже це наша перша подібна річ. І я впевнений, що це тільки початок, і ми купимо ще і ще подібних ігор і буде грати.

Я тепер замість блогів читаю сайти про настільні ігри, підшукую наступну покупку. Раніше я думав, що в подібні ігри грають божевільні люди, задроти комп’ютерних ігор, яким настільки нічим більше зайнятися, що навіть без комп’ютера не можуть без гри. Як же я помилявся! Я тепер навіть не розглядаю комп’ютерні ігри як цікаве проведення часу, це зовсім не те, це вже не цікаво.

Більш детально про гру, опис та фотографії можна прочитати на оф. сайті або на Игроведе. Пройдіть по обом посиланнях, на сайтах різні описи, на першому історія гри, на другому сам опис і відгуки гравців.

Мій мозок був захоплений, і це притому, що ми граємо удвох і не можемо повністю розкрити потенціал гри, вона передбачає від 2 до 5 гравців. Уявляю, які битви за перемогу можуть бути, якщо грати вп’ятьох! Хлопці, хто з Єкатеринбурга і хоче розділити кілька годин гри разом з нами – приходьте, ми з Катею вас чекаємо, і ви не пошкодуєте.

Як і сказав вище, толком написати не вийшло, тому що в голові каша, в хорошому сенсі цього слова. Все так цікаво і хочеться цього багато і відразу! Ух…

Ось так друзі, тепер я і вас присвятив цим сумбурним постом в свої принади і радості життя, я сподіваюся, ви для себе знайдете тут щось захоплююче. Дуже раджу це все спробувати. Прийдіть додому і запропонуйте дружині пограти, розкажіть і покажіть як це, і разом зайдіть в дитячий магазин і купити настільну гру. І ваші вечора стануть набагато більш цікавими та різноманітними. Адже в кожному з нас живе дитина, яка хоче веселитися і радіти, який не знає поганого настрою і образ, так дайте йому хоча б на час заволодіти вами і ви не пошкодуєте!

Хлопці, хочу в кінці запитати вас, чи є тут ті, хто захоплюється Лінуксом? А ті, хто захоплюється настільними іграми? Нам є про що з вами поговорити!

Чекаю ваших відгуків і думок, думаю, що ви зможете мені що-небудь порекомендувати, адже у всьому цьому я ще новачок і багато чого не знаю. Буду дуже вдячний за будь-які поради.

З повагою, Олександр Алаєв