Привіт, друзі, ось уже рівно півроку минуло з моєї останньої публікації в рубрику фото, сьогодні я виправляюся. Приводом до сьогоднішнього огляду стала виставка Photokina 2012, що відбулася минулого місяця, де мій улюблений виробник фототехніки Canon представив нову камеру в новій лінійці – Canon EOS 6D.

Сьогодні буде докладний огляд нової камери, її порівняння зі старшим братом EOS 5D Mark III (огляд ви можете прочитати на моєму блозі) і з головним конкурентом Nikon D600.
А я нагадую, що сам є власником камери Canon 5D Mark II, яку поки не збираюся міняти, ну, в найближчі кілька років точно. Так що без зайвих слів і ближче до суті.

Однією з ключових тем виставки Photokina 2012 стало відродження повного формату, був представлений цілий ряд камер з сенсором 24x36mm. Першими були камери Sony з дзеркалкою Alpha SLT-A99 і компактом Cyber-Shot RX1. А через 4 дні після того, як Nikon анонсували свою «саму маленьку та легку дзеркальну камеру» D600, Canon анонсували EOS 6D.

Canon EOS 6D можна розглядати як повнокадрову версію EOS 60D – вони і насправді дуже схожі як за розмірами, так і за розташуванням органів управління. На перший погляд камера схожа з Nikon D600, але менше і легше! Проте камера відрізняється від Nikon низкою ключових особливостей, наприклад, 6D має вбудовані Wi-Fi і GPS, в той час як Nikon пропонує більш хорошу систему автофокуса, подвійний слод для карт пам’яті і вбудовану спалах.

Ключові характеристики Canon EOS 6D

 • Повнокадровий CMOS датчик зображення, 20,2 мегапікселя
 • Процесор DIGIC 5+
 • Чутливість ISO 100-25600, з розширенням до ISO 50-102400
 • Серійна зйомка 4,5 кадру/сек.
 • «Тихий» режим затвора
 • Відеозапис у форматі Full-HD (1080p30) зі стереозвуком через зовнішній мікрофон
 • 11-точкова система автофокусування, центральна точка перехресного типу з чутливістю до -3 EV
 • 63-зонна система виміру експозиції iFCL
 • Видошукач з 97% покриттям кадру; змінні екрани (Eg-D і Eg-S)
 • Екран ClearView LCD 1040k з співвідношенням сторін 3:2 і розміром 3 дюйми
 • Одиночний слот для карт пам’яті SD
 • Вбудовані модулі Wi-Fi і GPS
 • Одновісному електронний рівень

EOS 6D побудований на основі нового датчика CMOS від Canon, який пропонує 20,2 мегапікселя (для порівняння D600 і A99 мають 24 мегапікселя, а 5D Mark III має 22 мегапікселя). Разом з процесором DIGIC 5+ пропонується стандартний діапазон ISO 100-25600, розширюваний до мінімального ISO 50 і максимального ISO 102400. Система автофокусування має 11 точок, але тільки одна з них, центральна, є перехресного типу (тобто чутлива як до горизонтальних, так і вертикальних деталей). Однак, на думку Canon, камера здатна працювати при дуже низькій освітленості, аж то -3 EV, що навіть нижче ніж у 5D Mark III.

Найпривабливіші нововведення в EOS 6D – це вбудовані модулі GPS і Wi-Fi – це вперше в дзеркальних камерах Canon. Модуль GPS має точно такі ж функції, як і інші компакти Canon – це можливість записувати в кожен кадр дані про місцеположення. Імовірно, це стане найбільш популярним серед фотографів-мандрівників і фотографів займаються ландшафтними зйомками.

Вбудований модуль Wi-Fi має базову функціональність, що дозволяє передавати зображення на смартфони або планшетник, або завантажувати безпосередньо в соціальні мережі типу Facebook і YouTube. Можна відправляти зображення для друку безпосередньо в Wi-Fi-сумісний принтер. Але, я думаю, більшість фотографів зацікавить можливість використовувати смартфон як пульт дистанційного керування через програми Canon’s EOS Remote, доступного для iOS і Android. Додаток працює з режимом Live View і дає повний контроль над настройками експозиції.

Canon EOS 6D отримав беззвучний режим затвора, такий же як у 5D Mark III. Так само ми маємо в камері режим HDR і кілька режимів експозиції, але, на жаль, це тільки для JPEG, на відміну від 5D Mark III, який має ці можливості для RAW файлів. Ще є одновісному електронний рівень, щоб бачити «завал» горизонту.

Тим не менш, 6D не пропонує всі новітні «ласощі», які Canon представила в EOS 650D. Тут немає вбудованого в чіп датчика, що допомагає системі автофокусування в режимі Live View і при відеозйомці, а так само немає привабливого сенсорного екрану і відповідного інтерфейсу. Стандартно для цього рівня камер, екран вбудований, а не поворотний як в 60D – за словами Canon, це для максимальної міцності, надійності та мінімального розміру. Так що якщо вам хочеться мати повнокадрову дзеркалку з поворотним екраном, то на даний момент Sony A99 є єдиним варіантом.

Canon ще не повідомляла ніякої інформації про ціни і терміни появи нової камери EOS 6D у магазинах. Передбачається, що ціна буде на рівні Nikon D600, а так само десь між Canon EOS 7D і EOS 5D Mark III. За деякими даними, ціна буде на рівні 2099$.

Характеристики Canon EOS 6D в порівнянні з EOS 5D Mark III і Nikon D600

У наведеній нижче таблиці ми бачимо, що деякі ключові моменти 6D не можна порівнювати з більш дорогим старшим братом 5D Mark III, але його головний конкурент це Nikon D600.

Canon EOS 6D
Canon EOS 5D Mark III
Nikon D600
Ефективних пікселів

ISO

Кількість точок фокусування

Екран

Видошукач

Вбудований спалах

Швидкість зйомки

Зберігання даних

Вага
(включаючи батарею)

Габарити

Wi-Fi + GPS

20.2 MP 22.3 MP 24.3 MP
100-25600
50-102800 розшир.
100-25600
50-102800 розшир.
100-6400
50-25600 розшир.
11 61 39
3“, 1040k точок 3.2“, 1040k точок 3.2“, 921k точок
покриття 97%
збільшення 0.71 x
покриття 100%
збільшення 0.71 x
покриття 100%
збільшення 0.7 x
Немає Немає Так
4.5 кадрів/сек. 6 кадрів/сек. 5.5 кадрів/сек.
SD Compact flash, SD SD, 2 слоти
770 гр. 950 гр. 850 гр.
145 x 111 x 71 мм
(5.7 x 4.4 x 2.8“)
152 x 116 x 76 mm
(6.0 x 4.6 x 3.0“)
141 x 113 x 82 mm
(5.6 x 4.5 x 3.2“)
Вбудовані Опціонально Опціонально

Порівняння Canon EOS 6D і 5D Mark III

EOS 6D чимось схожий на 5D Mark III, що не дивно, але має і деякі відмінності. Занадто проста система автофокусування, мабуть, сама величезна різниця, а так само нова камера має меншу швидкість зйомки. Але зате власники 6D отримають вбудовані модулі Wi-Fi і GPS, а так само змінні фокусировочные екрани.

Вид спереду показує наскільки Canon 6D компактніше в порівнянні з 5D III. В цілому, сімейне схожість відразу помітно, за винятком однієї деталі – на 6D кнопка репетира знаходиться збоку кріплення об’єктива, а не на передній частині корпусу.

Із зворотного боку є як подібності, так і відмінності. Джойстик як в 5D III замінений на 8-позиційну кнопку всередині диска управління, а ряд кнопок зліва від ЖК-екрану переїхав на праву частину, а дві верхні кнопки ряду зникли зовсім (Rate і Picture Style / Effect).

Зверху Canon 6D має диск вибору режимів зйомки, який доповнений кількома автоматичними режимами. Кнопки вздовж верхнього РК-дисплея тепер мають тільки одну функцію, замість двох, а так само немає настроюється кнопки M. Fn біля кнопки спуску затвора. Але в цілому це давно знайомі речі, якими звикли користуватися власники Canon при звичайній зйомці.

Зовнішній вигляд і дизайн камери Canon 6D

Canon 6D сильно нагадує сімейство камер EOS – найпростіше сказати, що це EOS 60D з нерухомим дисплеєм і з домішкою 5D Mark III. Камера отримала все нові віяння дизайну від Canon, вимикач, розташоване під диском вибору режимів, комбіновану кнопку LiveView/Movie поруч з видошукачем і кнопку швидкого доступу «Q». Кнопки згруповані в основному для швидкого доступу правою рукою, і тільки кнопки MENU INFO розташовані зліва.

Кнопка збільшення для перевірки фокуса в режимі Live View зайняла нове місце під великим пальцем правої руки, тому місця для мульти-джойстика, який відповідав за вибір точки фокусування в старших моделях, не знайшлося. Його замінює взята з 60D 8-позиційна клавіша всередині диска управління з кнопкою SET в центрі. Недоліком такого розташування є те, що тепер вибір точки фокусування знаходиться не відразу під великим пальцем, а нижче.

Конструкція корпусу досить міцна, хоча і не залишає того самого почуття «куленепробивності» як 5D Mark III або 7D. Почасти це з-за того, що в Canon 6D використовується пластикова верхня панель камери, що є необхідним для нормальної роботи модулів WiFi і GPS. Інші частини корпусу зроблені з магнієвого сплаву, який Canon позиціонує як «пило – вологозахищений».

Але дещо-що обов’язково викличе заворушення в деяких колах, EOS 6D стала першою дзеркальною камерою Canon, яка використовує для запису тільки карти SD, замість Compact Flash. Швидше за все, якщо ви купуєте нову камеру, ви купите і нові карти пам’яті для неї, високошвидкісні карти пам’яті SD зараз доступні практично повсюдно.

Вид зверху

Зверху 6D дуже нагадує 60D, що означає ряд відмінностей від EOS 7D або 5D Mark III. Кнопки поряд з ЖК-дисплеєм тепер відповідають тільки за одну функцію, а не дві, баланс білого і компенсацію експозиції тепер можна змінити тільки в меню через кнопку швидкого доступу Q. Так само зверніть увагу, що немає настроюється кнопки M. Fn поруч зі спуском затвора.

Положення в руціEOS 6D має відповідний розмір і міцно сидить в руці. Всі, хто до цього використовував камери Canon з двома дисками управління, будуть відчувати себе комфортно і звично.

Більшість елементів управління розташовані зручно, щоб працювати, як кажуть, «не відриваючи очі», проте, якщо потрібно змінити точку фокусування, доведеться досить далеко змістити великий палець вниз. Також можна вибирати точку фокусування за допомогою дисків управління, але тоді треба буде спочатку натиснути на відповідну кнопку вибору точки фокусування.

Видошукач

Однією з найбільш вражаючих особливостей полнокадровых камер є видошукач, і Canon EOS 6D не виняток, камера має чудовий яскравий видошукач, який стане одкровенням для тих фотографів, які до цього працювали лише з кропнутыми камерами. Збільшення становить близько 0.7 x, як і в інших полнокадровых камерах Canon, хоча покриття кадру 97%, що, по суті, не можна назвати недоліком.

На відміну від камер високого класу, EOS 7D, 5D Mark III і 1D X, Canon 6D не використовується накладення ЖК-дисплея на фокусировочный екран для відображення сітки, замість цього використовується змінні фокусировочные екрани за аналогією з EOS 5D Mark II. На вибір доступні два види екранів Eg-D і Eg-S.

Однак, як і в інших полнокадровых камерах, існує один недолік в тому, що точки автофокусування сконцентровані в центрі. Невтішним є і те, що не відбулося розширення охоплення порівняно з 9-точковою системою автофокусування EOS 5D Mark II. Так само тільки одна центральна точка хрестового типу, але Canon запевняє, що система готова до роботи при низькій освітленості (-3 EV). Напевно, це саме слабке місце 6D з точки зору специфікацій.

Елементи корпусу

Диск вибору режиму зйомки має центральну кнопку блокування і вільно обертається на 360 градусів. Режим SCN об’єднує різні сценарії зйомки, так само є два режими інтерфейсу налаштувань (C1/C2). За диском режимів знаходиться великий вимикач, такого ж типу, як і в більшості сучасних камер від Canon.
На передній частині корпусу розташований інфрачервоний датчик. Червона лампочка поруч з ним є візуальним індикатором автоспуску. 6D не має вбудованої підсвічування автофокусу, але, за словами Canon, може фокусуватися і при місячному світлі.
Кнопка репетира розташована поруч з кріпленням об’єктива, вона так само може бути налаштована для використання низки інших функцій.
Перемикач режимів Live View і відеозйомки. При положенні перемикача як на зображенні при натисканні центральної кнопки вмикання або вимикання режиму Live View. Перехід у положення Video переводить камеру в режим відеозйомки з Live View у відповідності з пропорціями кадру 16:9. Центральна кнопка запускає і зупиняє режим відеозапису.
6D приймає новий стандарт Canon з кнопкою швидких функцій Q, а так само кнопкою збільшення для перевірки фокуса в режимі Live View і кнопкою Play.
Всі кнопки зручно розташовані, до них можна легко дотягнутися великим пальцем правої руки не відриваючись від процесу зйомки.
6D має такий же як у 60D 8-позиційний мультиконтроллер всередині основного диска керування, призначений для зміни точки фокусування, навігації по меню, перегляду знімків і т. д.
Як і прийнято, є гарячий башмак зверху камери, який підтримує спалаху серії EX від Canon. Як і інші повнокадрові камери 6D не має вбудованого спалаху, а так само не має вбудованого модуля віддаленого управління спалахами, для цього доведеться використовувати спеціальні аксесуари.
6D перша повнокадрові камера Canon, яка використовує карти пам’яті формату SD. А так само на відміну від інших топових камер слот для карти пам’яті всього один.
Під гумовими заглушками збоку камери розташовані різні інтерфейси. Зліва розташовані роз’єм N3 для пульта дистанційного керування і роз’єм для стерео мікрофон. З іншого боку знаходяться порти USB і HDMI.
При підключенні через HDMI 6D підтримує керування в режимі перегляду за допомогою пультів від сучасних телевізорів.
Під вставкою з назвою моделі ховаються три маленьких отвори, за якими знаходиться монофонічний мікрофон.
Динамік для відтворення звуку під час перегляду відео можна знайти на бічній панелі камери вище кришки роз’єму.
6D використовує такий же 7.2 v 1800mAh LP-E6 акумулятор як і в 5D Mark III. Як і в інших камерах, акумулятор розташований у рукоятці.
Гніздо для штатива розташоване на одній лінії з віссю об’єктива і оточене ребристою областю.

Елементи керування Canon 6D

Органи управління праворуч

Праворуч зверху органи управління мають таке ж розташування як і в 60D. Верхній диск, розташований позаду кнопки спуску затвора, відповідає за зміну основного параметра експозиції для вибраного режиму – діафрагма в режимі Av, швидкість затвора в режимах Tv і M. За диском розташований ряд кнопок для налаштування AF, DRIVE, ISO, експозаміру і кнопка підсвічування РК-дисплея.

Поряд з видошукачем розташована кнопка перемикання Live View і режиму відеозапису. Кнопка автофокуса AF-ON, яка активує автофокус камери і кнопка із зірочкою для блокування експозиції. Поруч розташована кнопка вибору точки фокусування – після натискання на неї можна переміщати точку фокусування, використовуючи передній або задній диски, а так само джойстик всередині заднього диска.

Органи управління зліва

З іншого боку видошукача знаходяться вимикач живлення і перемикач режимів. Тут вже знайомі чотири режими експозиції – програмний P, пріоритет діафрагми Tv, пріоритет витримки Av, і ручний M – плюс режим блокування замка B і два користувальницьких режиму, де ви можете зберегти свої налаштування камери. Так само є режими Auto+ і Creative Auto, і новий режим SCN, який пропонує сюжетні програми (спорт, пейзаж тощо). Нововведенням є те, що тепер диск перемикання режимів обертається на 360 градусів без обмежень.

Нижче є дві кнопки для доступу до меню камери і для зміни інформації, яка відображається на екрані.

Органи управління ззаду

Всі інші кнопки управління камерою 6D розташувалися на задній частині корпусу. Кнопка Q відкриває меню управління під час зйомки і дозволяє змінити ті параметри, які недоступні через окремі кнопки. А так само з’явилися налаштування режимів Live View і відтворення, пропонуючи доступ до таких функцій, як перетворення RAW-файлів.

Вище і лівіше розташована кнопка збільшення, яка використовується для перевірки фокусування в режимі Live View і наближення в режимі перегляду. Нижче знаходиться кнопка відтворення і ще нижче кнопка видалення.

Задній диск управління використовується для зміни експозиції в режимах P, Av і Tv, і зміни діафрагми в режимі M. Розташований усередині 8-позиційний джойстик відповідає за зміну точки фокусування, навігацію по меню і перегортання зображень в режимі перегляду. Задній диск можна заблокувати від випадково зміни, зсунувши перемикач LOCK.

Перші враження й висновки

На папері і в планах камера Canon EOS 6D виглядає гідно. Вбудовані модулі Wi-Fi і GPS навряд чи зацікавлять консерваторів, але завжди варто передбачити різні ситуації, коли ці функції можуть бути корисні, геотеги будуть корисні для туристів, а функція віддаленого управління за допомогою смартфона буде цікава експериментаторам.

Хоча Nikon D600 – це камера, яка пропонує кращі характеристики з його 39-точковою системою фокусування (включаючи 9 хрестоподібних точок), видошукач з охопленням 100%, більш потужну систему виміру експозиції, швидкість 5,5 кадрів в секунду і два слоти для карт пам’яті. У чому Canon 6D програє і не зможе повноцінно змагатися з D600, але виразно завоює серця покупців. Ще однією проблемою є той факт, що вже зараз (ну, або найближчим часом можна буде придбати D600, а 6D не з’явиться в магазинах ще деякий час.

Контраргументом є те, що далеко не всі переваги D600 грають якусь роль при виборі камери для більшості користувачів – наприклад, як часто вам необхідно записувати файли на дві різні карти пам’яті? Багато чого буде залежати від того наскільки добре себе покаже система автофокусування 6D на практиці. Якщо вона виявиться хорошою і точної не тільки в центрі кадру (це як раз слабкість серії EOS 5D до виходу Mark III), то покупці будуть щасливі з цією камерою.

Можна сказати точно — Canon EOS 6D розрахована переманити власників камер з кроп-матрицею на повний кадр. Так, «вау» ефекту камера не виробляє, але шанувальники у неї обов’язково знайдуться.

Ну от і все, сподіваюся, після прочитання даного огляду ви вже визначилися, чи підходить вам ця камера чи ні. І ще раз нагадую про передбачувану ціну на камеру – 2099$, в Росії вже відкрито передзамовлення за ціною 60000-70000р.

З повагою, Олександр Алаєв