Привіт, хлопці. Нещодавно згадав про свій пост «Палю свій black list для Sape», він, напевно, самий коментований на блозі, 98 коментарів. Коментарі неоднозначні — комусь сподобалося, комусь ні, мабуть, їх сателіти потрапили в чорні списки 😉 Так от, до чого це я веду до того, що я забив на цікаве починання, але вирішив виправитися і продовжити підтримку блэклиста для Sape в актуальному стані.

Сьогодні я б хотів поцікавитися у вас, дорогі відвідувачі, цікаво вам отримувати оновлення списків, хотів би почути від вас пропозиції та побажання про те, як можна що-небудь поліпшити, ну, і так далі.

Я поділюся з вами своїм оновленим листом, але тільки одним, зараз поясню чому.

Нагадаю, що останній раз (травень-червень 2010) я викладав два листа, я їх назвав «PRO» (78610 записів) і «Light» (3867 записів). Передбачалося, що «Light» підійде для низькобюджетного просування (купівля посилань за ціною до 5р.), а «PRO» для просування сайтів з серйозними бюджетами (відповідно, ціна за посилання аж до 100р).

На даний момент я вирішив обмежитися одним листом, який буде універсальним, тобто для просування з будь-якими бюджетами, ні верхньої, ні нижньої межі не буде. Так що оптимізаторам не треба замислюватися над тим, щоб вибирати конкретний black list, ви просто скачаєте і імпортуєте список і будете задоволені. Що скажете?

Тепер про найголовніше – про критерії відбору. Минулого разу було багато обурення про те, що в список потрапили якісні сайти (ЯК, DMOZ, вік більше 5 років, та інші ознаки «трастовості»). Просто посилання на цих сайтах не індексувалися більше 60 днів, особисто я вважаю, що такі майданчики тягнуть за собою необґрунтовані витрати при просуванні. Коротше, «цікавих» критеріїв у мене було багато, але свіжі списки будуть створюватися по одному основному критерію – АГС + бан. В майбутньому критерії розширяться, наприклад, я почну враховувати відвідуваність ресурсів (відвідуваність сателіт => ГБЛ).

Все, що хотів сказати, сказав. А ось і свіжий список: alaev_seo_bl_standart_2011-02-14 (9403 запису).

Друзі, я дуже чекаю фідбек (хто не знає, «фідбек» — зворотній зв’язок, відгуки), бажано конструктивного і обґрунтованого.

Всього вам найкращого, вітаю всіх закоханих з Днем Святого Валентина. Удачі.

PS Вибачте за сумбурний виклад, в голові ураган.

З повагою, Олександр Алаєв