Привіт, друзі. Вряди годи пишу черговий пост в рубрику про SEO Софт, і є привід! Ви напевно пам’ятаєте мій пост про PageWeight Lite, який я писав майже рік тому, за цей час відбулися серйозні зміни, на щастя, в кращу сторону.

Влітку цього року я отримав на пошту привабливу пропозицію взяти участь в бета-тестуванні нового продукту, логічного продовження улюбленого мною софта – PageWeight, — чутки про швидку появу версії 2.0 ходили і до цього, але лист стало реальним підтвердженням.

Звичайно, я з радістю прийняв пропозицію і скачав тестовий білд нової версії. Перше враження – вибух мозку. Для тих, хто вже знайомий з PW Lite і не знайомий з PW Desktop, це стане таким же одкровенням, як і для мене. Повністю новий інтерфейс, нова структура і по відчуттях, це абсолютно інша нова програма, яка не має нічого спільного з попередником. Ну так, це так — загальна тільки назва, а все інше зроблено з нуля.

Мені дуже приємно, що я взяв участь у розвитку програми, які з моїх думок і побажань знайшли своє місце, і ви будете користуватися програмою і не знати про це, але мені все одно приємно.

У цьому пості я хочу розглянути все те нове, що чекає нас в програмі. А так само постійним читачам я зроблю подарунок – 3 безкоштовних безлімітних ліцензії на PageWeight Desktop!

Так що ж тут краще, швидше і сильніше?

Першим ділом я пропоную вам поглянути на зовнішній вигляд програми, я ж казав, що вас чекає здивування:

Відразу Хочу вибачитися за те, що програма на скріншотах може виглядати криво. Це все із-за того, що на моєму новому ноут Full HD дозвіл екрану на екрані в 15″, а я поставив системне збільшення на 125%. Тому всі з’їжджає або наїжджає один на одного 🙁

Насамперед хочеться відзначити дуже зручну схему оновлення програми – якщо вийшло оновлення, програма повідомить про це та сама оновиться, вам треба тільки натиснути на OK. Здається, що це абсолютно буденна річ, але досі дуже небагато програми мають таку фішку. А ми всі так звикли до цього, андроїди, айфони і т. д. – натиснув оновити і все у тебе оновилося. Зараз стара схема, до якої нас привчив Windows, коли оновлення треба шукати самому, завантажувати нову версію цілком, самому інсталювати і т. д. – це повний відстій.

Ще одна істотна відмінність від старої версії – тепер, щоб просканувати сайт необхідно обов’язково створити окремий проект. Може здатися, що це не зручно, якщо треба щось швидко просканувати, мені теж так здавалося спочатку, але потім звик, тепер зручно.

Після створення проекту треба буде створити сканер. Сканер – це набір інструкцій, на підставі яких програма буде виробляти сканування. Ось як-то так це виглядає за замовчуванням:

Що особливо корисно – робота з файлом robots.txt програма розуміє всі директиви. Ну так, цим вже нікого не здивуєш, будь-яка подібна програма вміє це робити. Але ніфіга! Є одна фішка, ніде явно не заявлена – програма розуміє метатеги robots! Тепер метатег не перешкода. Тому мої мануали про правильний robots.txt для WordPress і правильний robots.txt для DLE тут як не можна до речі, користуйтеся.

Маленьке зауваження, яке далося мені не просто. Спочатку я не міг зрозуміти чому програма все одно в списку сканованих сторінок показує закриті сторінки. Доки не написав в технічну підтримку, не розібрався. Виявляється, щоб приховати виключені сторінки, необхідно в інтерфейсі перегляду сторінок натиснути на кнопку «Сховати закриті»:

Основні функції програми, наприклад, розрахунок ваги, пошук битих посилань і ін. працюють прекрасно, тут нічого нового, можна користуватися цим як і раніше.

Із загальних поліпшень варто відзначити, що швидкість сканування збільшилася в рази, і я не перебільшую, швидкість і справді вражає. Можете подивитися самий перший скріншот в пості, там видно, що весь мій блог програма просканувала за 56 секунд!

А так само тепер PageWeight Desktop не має обмежень на обсяги сканування. Якщо раніше PW Lite «падав» при кількості сторінок більше 10к, то зараз і кілька сотень тисяч не проблема. Я навіть спеціально провів краш-тест, запустив на сканування сайт з 300 000+ сторінок, все пройшло гладко, а по часу це зайняло близько 2 годин.

Окреме спасибі розробникам за те, що оптимізували витрати пам’яті, коли я проводив карш-тест на великому сайті, програма «з’їв» всього 100 мб (або 200 мб, не пам’ятаю точно) оперативної пам’яті. Тобто абсолютно спокійно можна у фоновому режимі проводити сканування і працювати за комп’ютером.

Розбираючи пошту, натрапив на лист від розробників, вирішив, що було б непогано викласти їх слова тут:

Page Weight Desktop (2.0) — Обіцянки були… Пафос теж був… Були і жорсткі падіння і розчарування. Тому зараз тихо, майже пошепки: ми випустили другу версію 🙂

Основні відмінності:

 • Багатопотокове сканування
 • Сканування сайтів практично будь-яких обсягів
 • Можливість зупинити і відновити сканування
 • Відновлення сканування після аварійного закриття програми (відновлення починається від останнього збереження даних)
 • Покращений алгоритм процесу розрахунку. Тепер розрахунок сайту йде в рази швидше
 • Поліпшений модуль «моделювання» — тепер є можливість додавати і видаляти посилання пачками
 • Новий інтерфейс
 • Так само виправлено купа дрібниць, яка досождала користувачам версії Lite
 • Фактично це нова програма, в якій повністю переписаний весь код.

  Вартість програми становить 990 руб.

  Як і було обіцяно, всім власникам Lite надається знижка 600 руб. тобто для того, щоб оновитися до версії Desktop, потрібно тільки доплатити різницю. Що б отримати знижку на сторінці покупки програми, в полі «Код знижкового купона» введіть реєстраційний номер Lite.
  Сподіваємося, що з новою версією програми, працювати буде ще приємніше.

  Придбати або оновити програму: www.page-weight.ru/cart/

  Навіщо мені програма PageWeight?

  Не зовсім розумію, навіщо мені знадобився цей підзаголовок і текст, який зараз пишу, але захотілося, значить потрібно.

  Про те, як і для чого я використовую програму, я вже писав в пості про PW Lite, власне, з тих пір нічого не змінилося. Я не використовую програму для розрахунку ваги, так як виявилося, що всі ці заморочки не мають нічого спільного з реальністю. Мої дослідження показали, що зміна ваг сторінок не позначається на їх ранжируванні. Ймовірно, це просто мені так «щастило», а у вас може бути все зовсім навпаки, але я для себе висновки вже зробив.

  Головне, для чого мені потрібна програма – пошук дублікатів на сайті, пошук битих посилань, а так само «зайвих» посилань. Завдяки цьому можна легко управляти індексацією всього сайту, залишаючи в індексі тільки потрібні сторінки.

  Як отримати PageWeight Desktop безкоштовно?

  Напевно, на даний момент це самий цікавий для вас питання. Так, у мене є для вас, мої дорогі читачі, невеликий подарунок. Спасибі розробникам і персонально Сергію Анісімову, який завжди оперативно відповідає на всі мої запитання, за надання подарункових ліцензій.

  Отже, я хочу вам подарувати 3 ліцензії для програми. Для цього необхідно зробити ретвіт цього поста і трохи почекати. Орієнтовно через тиждень я випадковим чином визначу трьох осіб, які отримають ліцензії. Вам треба буде зареєструватися на сайті програми www.page-weight.ru і повідомити мені свій e-mail, на цей запис буде додано ліцензія.

  UPD! Розіграш завершено, переможці: @perlikov, @AddGadget_net і @CeoPress. Вітаю!

  На цьому все, спасибі за увагу. Задавайте питання в коментарях і діліться своїми враженнями про програму, а ще мені було б цікаво дізнатися, як саме ви використовуєте даний софт.

  З повагою, Олександр Алаєв