Так-так, ось такий я альтруїст, як вам може здатися на перший погляд. Однак, здрастуйте, дорогі мої. Як і обіцяв вчора, буду радувати вас дуже корисними речами. Заголовок цього запису ніяка не «риба», це чиста правда, але про все по порядку.

Я розповім вам навіщо і для кого вирішив викласти в паблік свій блек лист, який збирався тривалими зусиллями протягом вже більше року. Так само скажу про те, як я його збирав, за якими критеріями і на які сайти потрапляють в цей далеко незавидний, я б навіть сказав, ганебний список!

Отже, давайте приступимо до розгляду принципів і методів збору списку.

У мене є два sape-аккаунта. У першому понад 50 проектів, більш 50 000 куплених посилань. У другому 5 проектів та понад 5000 куплених посилань. При цьому варто враховувати, що має місце сильна «текучка» посилань, тобто одні відпадають, інші з’являються. І всі вони працюють тільки на користь: з усієї цієї маси вибираються «погані» і відправляються в ГБЛ, на їх місце купуються нові посилання, з якими трапляються різні перевірки і знову частина потрапляє в ГБЛ. І так без кінця. В результаті один обліковий запис зараз налічує 78610 занесені в чорний список сайтів, а другий 3867.

Поясню, чим обгрунтована така різниця в цифрах. У першому випадку добір проходять всі сайти системи, так як купуються посилання усіх вагових категорій і тематик. У другому ж випадку на проекти не купуються посилання по фільтрам дорожче 5р/міс. В кінці посту я викладу два списку «PRO» і «Light». Кожен вибере підходящий для себе.

І все-таки, як же я формував ці списки? Які сайти потрапляють до Black List:

  • У першу чергу «під роздачу» потрапляють сайти під АГС
  • Сайти, посилання на яких не індексуються тривалий час (довше 55 днів)
  • Сайти вебмайстрів, які піднімають ціни на посилання без причини. Так вам і треба, придурки!
  • Сайти, що маскують продажні посилання
  • Заспамленние сайти
  • Та ін. сайти, відібрані по безлічі дрібних критеріїв

Ось так ось друзі, при цьому я дуже лояльно ставлюся до сайтів зазнали перевірок. А інакше для покупки залишилося б зовсім мало сайтів 😉 Зрозуміло, всіх секретів перевірки я не стану расскрывать, але скажу, що для більшості операцій буде досить плагіна для улюбленого браузера FireFox. Огляд цього інструменту я давав у статті про відбір якісних майданчиків в sape.

Ви вже вважаєте мене альтруїстом?
Тепер хочу розповісти, навіщо я викладаю даний список. По-перше, коли я починав вести свій блог, я обіцяв читачам ділитися своїми секретами і напрацюваннями, а я тримаю своє слово. По-друге, я хочу, щоб і у вас справа процвітала, і ваші сайти впевнено йшли в топ. Разом ми сила! Ну а по-третє, просто хочеться покарати недбайливих вебмайстрів та сателлитчиков, багато хто з вас вже знають, які «теплі» почуття я маю до таким людям 😉
УГ, кагбе не пройде. Онотоле і я, АлаичЪ, негодуе!

Інтересу заради, навіть якщо вам не потрібен даний список, але ви продаєте посилання в Sape, рекомендую скачати і перевірити на наявність ваших url в списку. Якщо він там є, то це хороший привід задуматися!

Ось посилання на скачування:
BlackList PRO (більше не підтримується): alaev_seo_bl_pro_2010-05-13 alaev_seo_bl_pro_2010-06-07 — актуальна версія, без обрізання на 65к, формат .txt
BlackList Light (більше не підтримується): alaev_seo_bl_light_2010-05-13
BlackList Standart (новий список, ведеться підтримка): alaev_seo_bl_standart_2011-02-14 — подробиці тут Оновлений блэклист для Sape.

Ще раз повторюся. «PRO» має на борту 78610 записів, підійде для оптимізаторів, які купують посилання багато і різних. «Light» має 3867 записів і призначений для оптимізаторів з невеликими бюджетами, розрахований на покупку посилань за ціною не більше 5р, при більш високих цінах раджу качати pro-версію, інакше похибка буде досить великий.

Як користуватися? Скористатися моїми списками просто, для цього достатньо в своєму акаунті sape відкрити розділ під назвою «ГБЛ» і додавати в невеличке віконце по 500 записів. У мене десь навіть був скрипт, який на автоматі парсити xls файл і додає по 500 записів, але він загубився в надрах ноутбука. Швидше за все, програми типу CS SapeMaster мають функцію експорту таких списків, але я не перевіряв.

На цьому все. Готовий приймати подяки, у вигляді ретвітів, коментарів і згадки в ваших блогах! Якщо у вас виникнуть будь-які запитання, пишіть і не соромтеся, я завжди з радістю відповідаю.

І ще, якщо будете десь давати посилання, давайте її на запис, а не на скачку файлу, а то я можу і образитися 😉

PS Так само пишіть цікаво вам отримувати в майбутньому оновлені списки? Вони актуалізуються щодня, боротьба з УГ йде вдень і вночі!

Ну, ось тепер точно все! Всім удачі, дорогі читачі! Успіхи та процвітання вашим проектам!

UPD 07.06.2010 — оновлено BlackList PRO, тепер формат файлу .txt, де немає обмеження на кількість рядків, як в Excel, так що список містить всі заявлені запису. Так само оновлено сам список, тепер 78990 записів.
Прошу вибачення за непорозуміння з форматом xls в першій версії.

Вкрай корисні публікації про Sape:
14 січня 2010. Покупка посилань в Sape. Або як це роблю я
25 січня 2010. Як відбирати тільки якісні майданчики в Sape
30 січня 2010. Що робити з купленими посилання в Sape. Остаточна перевірка на міцність
10 лютого 2010. Sape – акцент на нові можливості автофильтров
5 березня 2010. Sape – про регіони в цифрах
13 травня 2010. Палю свій black list для Sape
19 травня 2010. Як треба продавати посилання в Sape. Погляд оптимізатора
22 вересня 2010. Антикапча – sape-оптимізаторам на замітку
10 листопада 2010. Просунутий відбір донорів в Sape. Плагін Вебмастер Sape і LF фільтр

З повагою, Олександр Алаєв