Привіт, друзі.

Знаєте, чому я так дивно написав у заголовку «без планів»? Тому що це безглуздо все – я в минулому році перечитував всі попередні звіти і всюди в них були плани, але жодного разу результат не відповідав. Так, найчастіше була якась мета, вона виконувалася і перевыполнялась з лишком. Але в половині випадків мета переставали мати сенс взагалі.

Так що ходити далеко, в минулому році я був впевнений, що ми кожен НГ будемо зустрічати в Іркутську. І що з того? Вперше ми туди не полетимо, а залишимося в Краснодарі. А до цього 3 роки поспіль я говорив, що в Іркутськ ми не ногою, але кожен рік ми опинялися саме там. Все виходить навпаки.

Так що, або з мене хріновий стратег, або життя занадто непередбачувана. Але є і передбачувані речі, наприклад, посилання на попередній підсумковий пост 🙂

АлаичЪ і Ко

З цього року я вирішив розділяти підсумки компанії і моєї роботи і все інше. Швидше за все, ви вже читали, але я нагадаю посилання на бізнес-підсумки, які я писав тиждень тому.

В двох словах. Компанія зросла по всім фронтам:

  • Обіг 1 млн -> 2 млн,
  • Співробітники 7 чол. -> 20 чол.,
  • Клієнти 50 -> 90,
  • Відділу продажів немає,
  • Додалися нові послуги: smm, контент-маркетинг, serm (управління репутацією),
  • Тепер ми займаємо 2 офісу.

У першому офісі залишилася команда seo-фахівців, яких тепер вже аж 12 осіб, а в другий офіс переїхав відділ контексту і наш новий відділ контент-маркетингу.

Ось так виглядає другий офіс. Одна велика кімната і дві менші:

Ще ми істотно доопрацювали наш корпоративний сайт, і там навіть з’явився блог, правда він присвячений не seo, а поки різних інтерв’ю, подивимося, як він буде розвиватися далі (вести його повинен не я, а хлопці з відділу контент-маркетингу).

На цьому закінчу про робочі моменти і нагадаю, що про це у мене написаний окремий пост.

Конференції і виступи

В цьому році я не був ніде, нікуди не літав, виправдовувався тим, що втомився в минулому році. Але це все неправда, просто мені було лінь, тупо хочеться.

Але замість цього відвідав кілька місцевих заходів, типу конференцій з Битриксу, Drupal і ще кілька подібних. І завдяки їм я прийшов до одного цікавого висновку – продавати свої послуги майже безглуздо, це мало кого цікавить, тому що seo продають на кожному розі. П-с-с-з. А ось згадка про те, що я проводжу навчання викликало серйозний інтерес.

Ще переміг у номінації «Кращий інтернет-проект» на премії «Молоді Мільйонери Краснодара — 2017». Я хз, наскільки це престижно і круто, але по відчуттях, досить непогано. Як мінімум фотографії точно хороші. І плюс один жирний лід.

Запустив навчання

І про навчання, раз вже заїкнувся. Так, я нарешті запустив свою seo-школи в Краснодарі. Так і називається – Alaev.School.

Навчання проходить у форматі особистої присутності, тобто очно в Краснодарі. Я вже навчив два потоку студентів, а також своїх новобранців.

На початку 2018 року стартує третій потік оффлайн навчання, і паралельно перший потік онлайн курсів, якщо вам цікаво, записуйтеся – форма є на лендинге за посиланням вище.

Нові проекти

Тут все тлін. Я обіцяв на початку 2017 року запустити новий проект. Але краще пообіцяю нічого не обіцяти 🙂

Проект не запустили, він так і лежить у столі, хоча вже десь на фінішній прямій ми його закинули. Прикро.

Але запустили в роботу інший проект – він відноситься до компанії – це CRM для студії. Не там, де ведуться продажі, ставляться задачі і все таке, звична для CRM-системи. Це буде типу корпоративний портал, де будуть заведені всі працівники, посади, підрозділу, клієнти, реквізити, регламенти, календар і події, і т. д. і т. п. Я думав назвати це ERM – (Employee Relationship Management) – система управління взаєминами зі співробітниками. За аналогією з CRM (Customer Relationship Management) – система управління взаєминами з клієнтами.

Систему вже почали робити і є якась базова версія, з якою можна працювати – додавати співробітників, публікувати регламенти та ще кілька модулів. Далі будемо поступово розширювати функціонал і досягати того стану, коли це почне приносити користь компанії – збирати в одному місці всі дані і всі знання, які ми накопичили і якими варто поділитися з усіма колегами, особливо з новобранцями.

Все, на цьому абсолютно точно закінчую з діловими або близько діловими підсумками. Далі багато фоток і мало тексту.

Побували в Греції

Другий раз побував за кордоном – до цього бував у Туреччині, ще до того, як її закрили. Я любитель відпочинку в стилі «ламантин» — спати, жерти, купитися і загоряти і все таке. Так що подорожі нон-стоп з метою як можна більше всього подивитися – це не моє. І я був повністю задоволений!

Ми літали на острів Родос. Вибір напрямків з Краснодара невеликий, і це був один з двох варіантів.

Окремої уваги заслуговує острів Халки. Не дивлячись на мою лінь, ми відвідали кілька пам’яток – Родосскую фортеця і острів Халки, який в годині шляху на кораблі. Це місце з картинки, чудовий острів.

Живуть там люди, я не знаю, начебто, трохи живуть. Весь острів налічує близько 150 додому, а магазинів я там не бачив, кафешки на набережній для туристів я не вважаю. Але це й не важливо, тому що виглядало це все просто чарівно, той самий колорит, який ти очікуєш побачити, приїжджаючи в іншу країну.

Все було дуже круто, мені сподобалось. Поки віза не скінчилася, будемо встигати в наступному році побувати на Криті. Якщо хтось там вже був, порадьте, куди варто точно зганяти на екскурсію або без екскурсії? А тим, хто одного разу на Родосі, я однозначно рекомендую Халки.

Місцеві подорожі

В минулому році ми відпочивали в Сочі, в цілому теж добре, але дорожче, ніж за кордоном та умови зовсім не такі. Так що в цьому році ми вирішили подивитися на курорти Краснодарського краю під іншим кутом – вони виявилися гарні для подорожей не з метою пляжного відпочинку, а просто погуляти і подивитися. Краще всього не в сезон. Тому не дивуйтеся, що на фотографіях ми в шапках і куртках.

Адлер і Олімпійський Парк

Хто б що не говорив, а олімпійський парк Сочі побудували дуже крутий і красивий. Побувати тут обов’язково варто, може бути, відвідати якісь спортивні заходи. Наприклад, багато хто сюди приїжджають, щоб подивитися етап перегонів Формула-1. Але ми нікуди не ходили, не рахуючи музеїв і виставок.

А ще там є парк атракціонів, але туди ми не ходили, тому що ніхто з нас не любитель такого роду розваг. Я от боюся висоти і покататися на колесі огляду – другий раз народитися.

Сочі

У Сочі ми побували в цьому році кілька разів – навесні та взимку. Всі фото нижче з останньої поїздки, це кінець листопада. Складно уявити собі листопад в Росії, і щоб блакитне небо, зелень навколо і прогулянки без шапки, а на сонці й зовсім в одній футболці.

Краснодар в цей час вже не такий зелений і повертаючись думаєш, блін, що за похмура сірість і тлін колом. Навіть уявляти не хочу, як відчував я себе, повертаючись із Сочі в Москву або Пітер.

Але жити в Сочі я б не переїхав, тут нудно і ніякої движухи, на перший погляд. Якщо ви не згодні, давайте обговоримо 🙂

Туапсе

Досить дивний місто і зовсім не курорт. Промисловий. Порт. Більшу частину міста складають приватні будинку або дачі, а багатоповерхових житлових будинків мало. І в цьому є свій особливий колорит, який на фото, звичайно, не передати. Ще частина міста займають цистерни з нафтою, вони скрізь!

Є два пляжі – «міський» і «дикий». Як по мені, так вони обидва дикі 🙂 Так як ми були навесні, ще до початку сезону купання, пляжі були дуже брудні і все в смітті. Але їх чистка вирішується просто – приїжджає грейдер і просто гравій перемішує, так сміття стає менш помітним. Так, пляж не пісочний, а гравійний. І купатися я б там не став.

Ще раз в Туапсе ми навряд чи поїдемо коли-небудь, але один раз побувати і подивитися безумовно варто, це було цікаво!

Новоросійськ і Абрау-Дюрсо

У Новороссе ми були два рази в цьому році – навесні і восени. Місто не такий колоритний, як Туапсе, але набагато більш приємний і красивий, особливо набережна, яка проходить через половину міста і її продовжують подовжувати. Треба брати з собою самокати і тоді ваша прогулянка буде прекрасна!

Місто теж спочатку не туристичний, а портовий. Міський пляж тут один і він непоказний. Кам’янистий, але завдяки цьому вода тут чиста, так що ми пару разів навіть скупалися.

Недалеко від Новоросійська є знамените місце Абрау-Дюрсо, близько 40 хвилин на таксі. Це не поселення навіть, житлових будинків я там не бачив, зате є з десяток фірмових винних магазинів і красиве озеро. І подивіться, яке там чудове очисну споруду! Соковите 🙂

В Абрау-Дюрсо можна з’їздити один раз і все, а от Новоросійськ сам нам дуже сподобався, і ми ще не раз туди приїдемо навесні або влітку. Тільки подивіться на ці квітучі рожеві каштани!

Хата

В минулому році говорив, що ми купили квартиру і почали робити там ремонт. І знову про плани: хотіли заїхати в лютому, але ремонт завершився тільки в серпні, тобто тривала рівно рік. Але очікування точно варто того.

Не знаю, що сюди ще додати, крім того, що ми дуже задоволені і прямо-таки кайфуємо. Наше улюблене місце – кухня.
Виявилося, що фотографій у мене особливо-то і немає, бо й нема чого, начебто. Тому ось кілька з тих, що я робив у процесі ремонту, ще до того, як ми переїхали і стали обживатися.

Ну, якось так.

Так просто

В загальному-то нічого особливо більше додати з важливого. Хіба що за дрібниці всякі житейські турботи.

Знайшов час, щоб сходити кілька разів в стоматологію і вилікувати всі зуби, вимагали уваги. А на початок наступного року заплановано видалення пари зубів мудрості.

Власне, все. А наостанок найголовніші мої люди – дружина Катруся і дочка Ритуша.

Такий ось дуже особистий пост для друзів вийшов.

Всіх з наступаючим Новим Роком, хлопці і дівчата!

Спасибі за увагу і до зустрічі 🙂

PS Так, в цьому році вийшов підсумковий пост без гумору і прояву веселого настрою. Але ви не подумайте, що щось не так. Все так! Все відмінно. Може, просто видихався до кінця року.

З повагою, Олександр Алаєв