Привіт, друзі! Ох, як давно я нічого не писав. Раніше писав раз на тиждень, а тепер раз на квартал, якщо пощастить. Але підсумкові пости буду писати обов’язково, як мінімум для себе самого.
Сподіваюся, ви не забули, хто я такий 🙂
Розповім вам, як пройшов для мене цей рік, і окреслю перспективи на наступний 2016 рік.

Обов’язкове посилання на минулорічний звіт, щоб через рік не шукати. Тільки що сам прочитав торішній пост – цікаво глянути на себе минулорічного з боку. Виявилося, що я вже й не пам’ятаю всі ті моменти, які були для мене важливі рік тому, а рік пройшов явно не по намічених тоді планам.

Коли буде нічого робити, мабуть, перечитаю всі підсумки року починаючи з 2010. По-любому буде соромно за себе тодішнього 🙂

Іркутськ…Родина, родичі і все таке

Почну з того, з чого рік і почався. Ми зважилися на авантюру – з’їздити на НГ до батьків в Іркутськ. Авантюра не тільки тому, що квитки на літак стоять як відмінний відпочинок за кордоном, або тому що з дрібної Риткой з пересадками не дуже весело переміщатися. Проведений там час навряд чи можна назвати відпочинком, швидше напрягом і біганиною… До одних родичів зайти, до других забігти до третіх заїхати! Інакше образяться! Щоб спокійно просто побути або зустрітися з друзями виявилося за залишковим принципом. Повернувшись через 2 тижні, ми майже поклялися, що більше ніколи навіть і в думках не допустимо того, щоб знову повторити. Але неприємності мають властивість забуватися.

Саме тому Новий 2016 Рік ми знову зустрінемо в Іркутську …тому що в Краснодарі немає, наприклад, такого:

Коли ти протягом 15 років свого життя кожен рік по дорозі в школу і університет спостерігав такі краєвиди, ще раз їх побачити дорогого коштує, особливо коли за склом все той ж до болю знайомий місто, просочене спогадами.
Коротше, з 28 грудня по 18 січня мене немає! 🙂

Бізнес в стилі «АлаичЪ і Ко»

У торішньому підсумковому пості я писав про те, як звільнився і вирішив мутити щось своє. Було це півтора роки тому, а ось в лютому 2015 року я, як кажуть, легалізувався, і в держ. реєстрі з’явився запис про нової компанії ТОВ «АлаичЪ і Ко»! Все серйозно…

З документами бігав не сам, просто віддав якійсь конторі 10 000р і вони зробили все за мене, я тільки з’явився до них в офіс, щоб дати грошей, а потім, щоб забрати документи.

Коли це все тільки починалося, я всерйоз думав, «нахуя я у все це вплутуватися, сидів би краще працював нишком за нал». Не каюсь. Але був не прав! Створення юр. особи дійсно відкриває, нехай і не нові горизонти, але однозначно великі можливості. Фактично на сьогоднішній день майже всі мої клієнти перейшли на оплату безготівкою (не з моєї ініціативи, а за збігом різних обставин з такою умовою, що або оплата за безготівковим розрахунком, або до побачення), 80% нових приходять з можливістю оплати за договором. А ще абсолютно точно великі організації не стануть з тобою працювати, якщо ти не юр. особа, а деякі, навіть якщо ти ПІДПРИЄМЕЦЬ, а не ТОВ.

Коротше, це великий крок вперед. Відчув це на собі. Якщо хтось ще сумнівається, чи варто легалізуватися, моя відповідь – варто!

Я боявся всякої бухгалтерії, не розумів, що до чого. Втім, і зараз розумію трохи більше ніж нічого. Але розібрався. А в допомогу використовую електронний бухгалтер «Ельба». Виявилося, Ельба і правда вирішує купу рутинних питань, і я не відчуваю ніякого напрягу з виплатою зарплат, податків, відрахувань і всього іншого. І пішов я далі – підключився до системи електронного документообігу з контрагентами «Диадок». Завжди приємно користуватися рідними продуктами, адже Ельбу і Диадок розробила компанія «СКБ Контур», в якій я пропрацював більше 3 років, поки жив в Єкатеринбурзі. Більш того, я ж займався просуванням сайтів Ельби і Диадока… Ех, ностальгія.

Пару місяців назад ми все-таки запустили сайт контори, і поки в паблике я його нікому не показував і не афішував. Ну як вам http://alaev.co/?

Можу сказати, що це самий класний сайт серед усіх краснодарських веб-студій. А враховуючи, що ми не займаємося створенням сайтів, дизайном, то ми взагалі молодики! Хоча є й проблеми – я все ніяк не можу заповнити навіть сторінки послуг, не кажучи вже про відгуки клієнтів, кейси і т. д.

Мета, зрозуміло, взяти ТОП 1 по запиту «просування сайтів» в регіоні Краснодар. Зараз ми в ТОП5 вже, так що найцікавіше і найскладніше попереду! Правда, Яндекс настільки нестабільний, що загадувати якусь позицію просто неможливо.

Що стосується бізнесу і процвітання. На даний момент нас четверо людей в офісі (ось тут ось наші пики можна бачити теж). У нас близько 30-35 клієнтів з чеком від 15 до 30 тис. рублів на місяць. Пропонуємо на даний момент дві послуги – SEO і контекстну рекламу. Уклали з Яндексом агентський договір два місяці тому і зробили оборот тільки за Директу 320 тыр в кожен місяць. Як і раніше немає ніяких продажів – всі звернення або через блог, або по рекомендації. Запартнерились з однієї московської веб-студією (якщо читаєте мене, Юра, привіт тобі!), яка робить сайти і контекст, але не робить seo, тому seo для них робимо ми.

Всьому цьому я дуже радий! За перший і єдиний рік існування гідні результати. Нагадаю, що ми увійшли в 2015 рік у кількості двох осіб (з Романом) з однією послугою (SEO) і з 10-12 клієнтами в основному з мінімальним чеком.

Які плани на 2016 рік з розвитку бізнесу:

 • Запуск нового напряму – SMM. Вже точно. Як тільки виходжу з канікул одразу проводжу ряд співбесід з кандидатами на цю посаду. Треба в січні вже стартанути. Я в SMM не вірю і тим сильніше хочу, щоб мене переконали.
 • Хочеться спробувати в дії медійну рекламу і RTB. Є для цього всі можливості, але немає клієнтів, які були б готові виділити грошей на експеримент. Так що треба знайти замовників побільше, ніж наявні зараз.
 • Планувати збільшення штату річ безпідставна, треба планувати зростання кількості клієнтів і як наслідок збільшення числа фахівців у штаті. Хочу збільшити кількість клієнтів у два рази. До 60-70.
 • Хочу оборотку по контексту довести до 1,5 млн./міс.
 • Почати збирати лідов не за рекомендаціями або через блог – а через в топ видачі і контекст. Просто цікаво, як воно місцеве бидло неосвічене (цього не стверджую, суджу тільки за відгуками тих, хто вже пробував працювати з місцевими лидами, що прийшли через контекст).
 • Хотів би якось прокачати PR компанії, але як це зробити, х*й його знає. Щоб місцеві компанії знали, що краще seo в Краснодарі – у АлаичЪ’а. Якщо є серед моїх читачів власники/представники бізнесів, як ви прокачиваете значимість своєї компанії в регіоні?
 • Робота роботою, а відпочинок за розкладом якщо пощастить 🙂

  Єдиний повноцінний рік, проведений в Краснодарі, був 2014, тому що ми тільки переїхали в листопаді 2013 року. Тоді ж я вперше побував на море, побачив, що це таке. Оцінив місцеві курорти. Мабуть під враженням літа і нових відкриттів я був хоч і не в захваті, але дуже задоволений і приємно здивований. У підсумку за 2014 рік ми побували на морі раз 10, напевно.

  У 2015 році ми були на місцевому узбережжі тільки один раз. Або я адекватно глянув на дійсність, або щось зіпсувалося, але ті місця, які здавалися прекрасними, виявилися «так собі», а ціни явно вище дійсності. Наприклад, місцевий анапский шведський стіл це роздача, як у шкільній їдальні: на вибір каша або каша, суп, макарони або гречка, котлета або сосиска, чай або кава. Зрозуміло, самому тобі накладати не дають, а накладають тітоньки на роздачі на свій розсуд. Дорого і стрьомно.

  Але не дарма ж ми колись робили закордонного паспорта. Коротше, ми з’їздили по путівці в Туреччину (Аланья). Я, як тюлень і любитель відпочинку максимально нерухомого, оцінив всю красу. Прям прозрів, наскільки там краще, ніж на місцевих популярних курортах.

  Загалом, вперше побував за кордоном і на морі нормальному відпочив. Туреччина + Ultra All Inclusive це для мене ідеальний відпочинок. Шкода, що в світлі останніх політичних подій кайф обламався, і не відомо, чи надовго… Залишається Азія, але летіти щось далеченько.

  Казань. Иннополис. SEO Conference 2015

  У вересні ганяв третій раз на традиційну для мене #seoconf в Казань. Цього року конференцію перенесли в незвичайне місце – нове місто Иннополис.

  Дуже цікаве місто, хоча дивитися там взагалі нічого. Місто будівництво – кругом копають, будують, возять. Готових об’єктів можна перерахувати по пальцях, але на майбутньому плані міста виглядає вражаюче. В першу чергу на себе увагу звертає архітектура – відчуття геометрії, математики, IT. Інакше не знаю, як це передати, але дуже незвично і…класно!

  Що до конференції, то я цілий рік її сильно чекав. Щоб побачитися знову з усіма друзями!
  А потім зовсім несподівано за тиждень до конференції став спікером, зайнявши місце відмовився Сергія Людкевича. В авралі підготував доповідь і презентацію. І виступив, звичайно. Доповідь був за мотивами мого дослідження нового АГС фільтра на базі 90 тисяч донорів з бірж. Розшифровку і подробиці моєї доповіді можна прочитати на серч.

  У торішніх підсумки я писав, що вперше виступав спікером на конфе AllInTop2014, а в цьому році вже спікером на топовій конфе! У наступному році, швидше за все, виступлю на SemPRO в Києві.

  Я б виступав хоч на кожній профільній конфе, але справа в тому, що розповідати нічого. Саме нового цікавого нічого. Все це seo-шмео вже давно в печінках. Секрети текстового ранжирування, божевільна аналітика, яка нічого крім красивих графіків не дає, немасштабируемые кейси, які неможливо застосувати. Так випадково кинуте за кухлем пива «пацани, я тут, коротше, сапо-посилань купив – все зросло. Ще купив – ще виросло…» несе в собі цінності більше, ніж все вище перелічене. Ганяти на конф спікером чисто щоб засвітитися, показати лого своєї компанії, +1 до авторитету отримати, — круто, але не цікаво. Мені стрьомно. Комусь не стрьомно, так само як Пугачової з прощальним туром колесити вже другий десяток років… У кого-то робота така боянить.

  Про атмосферу. Знаєте, в цей раз все було «якось не так». Раніше було душевніше, цікавіше, дружніше. Озираючись по сторонах, ти розумів, що половина присутніх тобі знайома. А в цей раз, я озирнувся і подумав, хм…а хто всі ці люди? Якщо нічого в моїх планах кардинально не зміниться, то в 2016 році я поїду до Діми в Калінінград на BDD, а в Казань вже не поїду.

  Кращий відпочинок – це зміна роду діяльності

  Якщо мені не зраджує пам’ять, справа була в цьому році. Мою улюблену захопила нова пристрасть – шкіра! Майже як у «Мовчанні ягнят» 🙂

  Для комфортної роботи з товстою і грубою шкірою без машинки не обійтися. Купили спеціальну промислову машинку для роботи по шкірі. Поки налаштовував машинку, стало так цікаво, відразу захотілося щось зробити.

  Бачите, який я там серйозний. Трудився! У підсумку гаманець пошив, який ви можете бачити на фото нижче.

  На цьому моє швидкоплинне захоплення шкірою завершилося. Пошив ще пару гаманців і заспокоївся. А Катя ні, це її справа життя.
  Почалося все з сумок, рюкзаків і гаманців. Продовжилося кільцями, браслетами і якимись наручами. Зараз ось такі аксесуари, як портупеї.

  Порівняно з Катею я повний лобок, самі подивіться:

  Так що якщо вам потрібні класні речі зі шкіри, тепер ви знаєте до кого звертатися. Ексклюзивно і в одиничному екземплярі, звичайно ж. Кажуть, це модно, але я – типове бидло і консерватор – мало що в цьому тямлю, тому похвали від мене не дочекаєшся. Але ви ж не такі, правда?

  Катін instagram, де все це викладається — подписыватесь.

  Рекламна пауза закінчилася!

  Стартапи. ЧекТраст і …

  Ми запустили сервіс CheckTrust в середині 2014 року, з моменту офіційного старту минуло півтора року. Чого домоглися, можна побачити на лічильниках головної сторінки сервісу: 17 з гаком тисяч користувачів, 100 тисяч створених проектів, 21+ мільйон перевірених на якість сайтів. 700-1000 нових користувачів щомісяця. А в листопаді, наприклад, формою перевірки одиничного сайту з головної сторінки скористалися понад 60 тисяч разів.
  Багато? Я не знаю, але завжди хочеться більше. Це не головне, це ж просто цифри, а технології важливіше.

  Що ми зробили в цьому році. Ми запустили круту інструмент під назвою «Пульс Бірж», який підкаже статистику якості посилальних донорів в біржах і агрегаторах. На даний момент ми інтегрували 11 бірж (не менше половини з них в цьому році), посилання з яких можна перевірити через наш сервіс. Додали безліч нових параметрів, зробили автоматичний експорт блеклиста з поганими донорами в підключені біржі і агрегатори.

  У планах – додавання нових сервісів і нових можливостей всередині, висновок накопиченої статистики за сайтів, що зберігаються у нас в базі.

  І ще невеликий вкидання – зовсім скоро у сервісу CheckTrust і одного з усім відомих посилальних агрегаторів трапиться невелика інтеграція. Стежте за новинами!

  Всіх нахлобучим, відповідаю 🙂

  Новий проект. Недавно прийшла в голову ідея створити якийсь новий проект глобального масштабу. Поки що єдине, що можу сказати – це буде торговий майданчик. Інше в секреті. Тема не нова і досить популярна (є конкуренти з відвідуваністю під 1 млн на добу). Як і раніше вважаю, що будь-який проект може вистрілити тільки якщо це щось принципово нове, або перевершує аналоги за якістю виконання. А раз ідея не нова, стоїть амбітне завдання-зробити самий крутий продукт!

  Написав цілий абзац загальних фраз і нічого по суті. Як тільки я зможу дати подробиці, ви перші про це дізнаєтеся. Поки мета – в першому півріччі 2016 запустити проект з мінімальним базовим функціоналом.

  SEO-ШМЕО :Ъ

  У цьому році для себе можу виділити чотири найважливіші події в SEO. Традиційно ці події пов’язані з пошуковими системами, зокрема з Яндексом. Мінусинськ. Оновлений АГС– . Включення посилань. «Многорукий бандит».

  Кожен, хто навіть не займається просуванням, хоча б краєм вуха чув про ці події. Я ж пишу про це тут для того, щоб років через 5 згадати, чим же запам’ятався 2015 рік і трохи поностальгувати.

  Все, більше нічого про SEO писати не хочу.

  Тому що в SEO грошей немає, відповідаю…йопта!

  Взагалі, звичайно, в SEO є все, і гроші, і хороші клієнти, і друзі, і партнери, і ще багато чого!
  А ще можете погладити мою ліву коліно 10 разів за годинниковою стрілкою і тоді у вас теж буде купа баксів, баклажка жигулівського і золотий ланцюг на дубі тому ))) І якщо пощастить, зросте кэпка, з’явиться сига і кульок семачек. Сиджу тру коліно…

  Хата

  Серед всього іншого можу відзначити, що ми купили квартиру на початку року, але цього факту я не радий. Купили ми не в готовому будинку, а в будівництві. Здатися будинок повинен був у першому кварталі 2015 року. І не я радий тому, що будинок ще не зданий і коли буде зданий, не відомо. Чет не фартануло, що тут ще сказати. Але впевнений, все буде добре!

  Привітання та подаруночки *<:-)

  Пора нарешті-то всіх нас привітати з наступаючим Новим 2016 Роком!

  Спершу хочу дати всім читачам рада писати щороку ось такі ж звіти за підсумками року та планами. Не важливо, блогер ви чи ні, пишіть в doc файл, вставляйте фотографії для настрою. Повірте, прочитавши написане через рік, ви не тільки підніміть собі настрій! Та й напередодні НГ завжди приємно згадати все хороше, що з вами сталося за минулий рік.

  Спасибі вам, що продовжуєте читати мій блог, не дивлячись на те, що я майже перестав у нього писати!

  Бажаю всім нам успіху, щастя та нових перемог в Новому Році!

  • Промо-код HappyNY2016 — 30% знижка на програми FastTrust і ComparseR починаючи з 23 грудня до 15 січня! Нагадую, що я буду в Іркутську, так що якщо я вам тиждень не відповідаю на лист про купівлю програми, значить я відпочиваю!
  • Промо-код CT4BCB65DA — дає 30% знижку на тарифи CheckTrust Веб-майстер, Фрілансер і SEO-студія. Діє з 23 грудня до 15 січня!

  З Новим Роком, друзі! До зустрічей!

  З повагою, Олександр Алаєв