Привіт, друзі. Сьогодні я в сьомий раз публікую традиційний для кінця року пост. А ось підготовка не традиційна – я сів писати цей пост ще до початку 2016 року. В один з перших днів січня ми з Катею гуляли, я зробив класну фотографію і відразу подумав, що цю картинку я зроблю анонсом наступного поста про підсумки року.

А потім прийшла в голову думка, що було б цікаво писати пост протягом року по мірі здійснення найважливіших подій. Не так і складно передбачити заздалегідь, знакову подію зараз трапляється в твоєму житті чи ні. Ось і вирішив спробувати новий формат.

Ось посилання на торішній підсумковий пост. До речі, я тут перечитав всі свої «підсумки року», починаючи з самого першого в 2010 році, було забавно!

І знову Іркутськ

В Іркутську почався рік, що минає, — як і раніше, ми вирішили зустріти і провести свята в родинному колі з батьками і родичами. Маючи минулий досвід, ми розрахували на поїздку в два рази більше часу, щоб все встигнути, з усіма спокійно побачитися. Я, наприклад, зустрівся з найпершим другом дитинства, в свій час ми якось загубилися і довго не спілкувалися, але через 10 років зустрілися!

Вже точно вирішили взяти за традицію зустріч Нового Року на батьківщині. Цей пост запланований і опубліковуватиметься як раз, коли я буду в Іркутську. До речі, якщо серед моїх читачів є іркутяне, телефонуйте, зустрінемося, адже така можливість буває тільки раз у році 🙂

Новий офіс «АлаичЪ і Ко»

Пару років тому я звільнився, зняв офіс і вирішив зайнятися власній веб-студією. Я вам показував фотографії нашого майже домашнього офісу, з кухнею та іншими зручностями. Дійсно, всередині офіс дуже затишний і класний. Це, як кажуть, бекэнд, а є ще фронтенд – наш офіс був гаражем, але не з земляною підлогою і залізними стінами, а прибудова на другому поверсі гаражного кооперативу. Обстановка зовні відповідна: собаки, сторожа, мусорка, коротше, непривабливе оточення. Добре, що ми працювали всередині, а не зовні 🙂

Все змінилося – у лютому ми зняли новий офіс. В престижному районі, з окремим входом на першому поверсі елітного будинку. Всі справи! Причиною до зміни офісу стало наше розширення.

Друзям на замітку: будьте уважні, читаючи договір! Коли ми з’їжджали з гаража, його господар швиргонув нас на бабло: виявляється, про свій намір розірвати договір, орендар повинен був повідомити орендодавця за 90 (мати його!!!) днів, в іншому випадку орендар сплачує неустойку у розмірі орендної плати за 3 місяці. Прикиньте, так!
Втім, цей урок мене мало чого навчив, договору раніше я неуважно читаю 🙂 Зате я в черговий раз переконався в кармі – гараж так і стоїть незданий після нас.

Тут я повинен зробити відступ про те, що я планував писати цей пост по мірі здійснення важливих подій. Так ось, в лютому я ганяв на конференцію до Москви, а звідти поїхав до Тули. І ночував я там поруч з селом Ясна Поляна, якщо знаєте, — це те саме місце, де жив і творив сам Лев Миколайович Толстой. Сон для слабаків, вирішив я і сів писати продовження, розповідаючи про поїздку.
Написав. Зберіг. Але коли я наступного разу вирішив продовжити місяць, відкривши файл, виявив, що все написане пропало. Думаю, а може бути, просто вийшло невдало, і Ясна Поляна не стерпіла такого твору…і видалила – не «Війна і Світ»!
Коротше, мій експеримент з написанням посту протягом року провалився, в результаті зараз середина грудня, і я сів писати все цілком. Як зазвичай.

Конференція AllinTop Conf 2016 у Москві

Цей рік у мене видався рекордним на доповіді. Ну так, 3 рази доповісти на знакових конференціях для мене рекорд поки що. Перший у цьому році доповідь був на ОлИнТоп 2016.

Вперше я відвідав цю конференцію в 2014 році — це був мій дебют в якості спікера.

У 2016 році у мене був спільну доповідь з командою сервіс Rookee (компанія Ingate): «Даний посилального. Нові тренди та помилки». Ви зможете знайти презентацію доповіді в пості про покупку посилань. Якщо пропустили, нагадую, що ми провели глобальну аналітику: взяли понад 500 000 рекламних кампаній, більш 15 000 000 запитів і проаналізували, що твориться у видачі Яндекса і Гугла, і як ситуація змінилася протягом року.

Дружба з Ingate. Інтеграція Rookee і CheckTrust

Але конференція це не найголовніше, і про неї я нічого не розповім, потім що практично не був на ній. Доложился вранці першого дня і відразу після доповіді поїхав до Тули.

У минулому підсумковому пості я писав, що «зовсім скоро у сервісу CheckTrust і одного з усім відомих посилальних агрегаторів трапиться інтеграція». CheckTrust інтегрувався з агрегатором Rookee.ru! Заходиш на Руки, а там в самому верху трастові посилання від ЧекТраст, заходиш в особистий кабінет, а там пропозиція якісних посилань ЧекТраст. Однозначно – це великий успіх!

У Тулі знаходиться штаб-квартира компанії Ingate, куди я поїхав, щоб особисто познайомитися, поспілкуватися та обговорити плани.

Не знаю чому, але я упереджено ставлюся до великим компаніям. А треба взяти і особисто все побачити й почути, щоб робити вірні висновки. Я докорінно змінив свою думку про Ингейте після особистого знайомства. Мені провели екскурсію по всіх будівель і офісів, познайомили з командами, керівниками… Я дуже класно і з користю провів час!

А ось дівчата з Rookee 🙂

Коротше, я подружився з Ingate і тепер знаю, до чого повинна прагнути моя компанія!

Я багато хороших і добрих слів написав про всіх хлопців разом і окремо про кожного, але це було стерто невідомою силою 🙁 Зараз я вже не пам’ятаю, що я писав, так і емоції вже не ті, щоб намагатися відтворити. Але зміст залишився: Ingate – класна компанія, наступного разу, коли буду в Москві, обов’язково заїду в гості!

Конференція SemPRO 2016 в Києві

Через 3 тижні після ОлИнТопа я полетів у Київ на SemPRO, де розповідав про складності розробки софта на прикладі моїх програм FastTrust і ComparseR.

Взагалі це було ціле подорож, адже прямих перельотів з Росії в Україну немає, тому туди я летів двома літаками через Мінськ, а назад аж трьома, додавши ще одну пересадку в Москві. Це виявилося капець важко. Зате я придбав масу нових знайомств і контактів, познайомився з тими, з ким раніше спілкувався тільки віртуально.

Прогулявся по Києву, побував на сумно відомому Майдані (Площа Незалежності). Місто не дуже сподобався, він виявився бруднуватий і сміттєвим, хоча все частіше звертаю увагу, що порівняно з Краснодаром, будь-яке місто Росії (і не тільки Росії) здається брудним і недоглянутим. Звик до хорошого, тепер обламываюсь 🙂

Запрошують ще раз у Київ, поки не вирішив, чи поїду. Подивимося. Але сама конференція вразила якістю, масштабом, організацією та спікерами – все дуже круто, європейський рівень!

Конференція Baltic Digital Days 2016 в Калінінграді

Третя конференція, яку я відвідав, стала BDD Діми Шахова в Калінінграді. Доповідь була про заробіток на софті, так що в рамках двох послідовних конференцій я повністю розкрив тему софту.

Ніколи не був в Калінінграді і мені було дуже цікаво подивитися Європу… Ой, вибачте, як і всі, я теж думав, що це Європа! Не зовсім. «Пацани, це че за Омськ?» — сказав хтось із учасників конференції, я спеціально запам’ятав цю фразу 🙂 Калінінград виявився таким же російським містом, як і всі решта – ті ж люди, автомобілі, пробки, ті ж ями на дорогах. Місто чистішим і гарнішим більшості, але архітектурних відмінностей мало.

У цю поїздку я волів відвідування музеїв та екскурсійних маршрутів замість всяких пиятик. І правильно зробив! Я відвідав чудовий Музей Світового океану, був на екскурсії у підводному човні. Якщо поїдете в Калінінград виділяйте цілий день на цей музей.

Побував на Балтійському морі, але був такий лютий вітер, що ніякого купання, зрозуміло, не було. Подивився легендарний «танцюючий ліс», нічого легендарного і цікавого я там не побачив, — ну криві дерева, і че…

Цілих три роки я збирався їхати на цю конференцію і нарешті-то з’їздив: нові знайомства, нові спогади і багато всього іншого. Не пошкодував, було офігенно!

Відпочинок у Сочі

Про конференціях я закінчив, а про поїздки ще немає.
В цьому році я вперше побував у ще одному чудовому місті – Сочі. Складно повірити, що я живу так поруч і ніколи не був в Сочі. Виправили помилку всією сім’єю: Я, Катя, Марго і бабуся (моя мама, яка приїхала до нас в гості з Іркутська), вирушили на відпочинок.

Спочатку місто нам видався неоднозначним. За межами головних вулиць відразу ж починалося якесь гетто: обоссанные кути будинків, сміття на брудних дитячих майданчиках, зламані лавки, що стояла в водостоках вода протухла, кинуті автомобілі – я аж перелякався, а в Сочі ми приїхали взагалі? А так як вільно гуляти з Катею ми вирушали ближче до ночі, обстановка була взагалі лякає – в темряві вузькі провулки і пустелі двори ставали зловісними.

А потім до нас дійшло, — просто не треба звертати ніколи і нікуди з головних вулиць. І відразу ж все стало нормально. Хоча осад залишився…

Потім ми відвідали дендрарій і навіть осад випарувався. Це абсолютно прекрасне місце: стільки дивовижних дерев, чагарників та інших заростей – я закохався, особливо в кипариси!

Пляж скрізь кам’яний, так що ходити тільки в капцях, але вода хороша, купатися можна. Головна набережна – місце придатне тільки для гулянок, крім кафе/ресторанів/барів там немає нічого. Ніхто і не сумнівався.

А взагалі місто красивий, чистий, багатий, весь у вогнях – але тільки якщо не згортати куди не треба. Ціни на нерухомість в нормальних будинках відповідні: від 150 до 450 тисяч за квадрат (#яманалтакиецены).

Нормальний місто, коротше, можна їхати відпочивати. #проверенонасебе!

Контора пише!

Поотдыхали і вистачить, пора за роботу. Я вже говорив, що ми в’їхали в новий класний офіс, де знаходимося зараз. Коли ми в’їжджали, нас було 4 людини, і офіс здавався величезним, а тепер, коли нас стало 8, розумію, що ще +2 і доведеться шукати нове приміщення або зносити зону відпочинку.

До речі, ви можете подивитися офіс, якщо введете в Гуглі «АлаичЪ і Ко» – там праворуч з’явиться картка компанії і посилання на віртуальний тур (позначка «Всередині»). Можна і всередині офісу походити, а можна і на вулицю вийти – таку штуковину ми замовляли у офіційного партнера Гугла, і коштувало це близько 10к. Він обіцяв, що це дасть нам переваги в ранжируванні на видачу, у картах і скрізь, де тільки можна… Правда, щось ефекту я не помітив!

(Друзі, якщо не впадлу, прошу вас залишити відгук про компанії в Гуглі, на видачу в картці компанії є кнопка «Написати відгук». Поставте 5 зірок і черкніть пару рядків, що ви про мене думаєте. Я не користі заради прошу, треба дещо-яку теорію перевірити, для цього потрібно мінімум 10 відгуків з максимальною оцінкою отримати. Так що буду вдячний.)

А ще протягом року було 3 звільнення через недієздатність, скажімо так, люди чомусь вирішили, що якщо над ними не стоять з палицею, не роздають завдань щогодини, то можна і не робити нічого. До мене почало поступово доходити, що правильніше брати не досвідченого, а відповідальної людини. Залишилося тільки зрозуміти, як визначити рівень відповідальності людини… В наступному році спробую таку тактику, подивимося, що вийде. А судячи з тенденції «2 – 4 – 8» в наступному році нас має бути вже 16, ось і попрактикуюсь!

Зараз у нас стабільно 50 клієнтів. Середній чек підвищився, і є навіть місцевий клієнт з чеком в 70к\міс., а це ого-го-го-го-го для Краснодара. І якщо раніше я ніяк не міг зрозуміти, працюємо ми в плюс або в мінус, і де взагалі гроші, то зараз можу сказати, що гроші є, і я буду витрачати їх на розвиток і поліпшення.

Ми посіли 20 місце в рейтингу популярності seo-компаній 2016! І не з Краснодару, зрозуміло, а взагалі! Нефігово так!

ТОП 1 за «просування сайтів» так і не взяли, але я над цим працюю! Сидимо в ТОП 2-3. Тут справа принципу, і цілі треба досягнути рано чи пізно!

За цей рік зрозумів, що не буду ставити планів щодо розвитку компанії, все одно все буде не так, як плануєш. Маю на увазі якісь дуже конкретні позначки в цифрах, а так план, зрозуміло, є – зростання компанії. Для нас 2016 рік пройшов просто чудово, хоча ні один з 6 пунктів, що визначаються в минулому році, не виконали. Я дуже задоволений і хочу бути точно так само задоволений і в наступному році!

Ще одна приємна подія, пов’язане з компанією, сталося під кінець цього року – публікація нашої історії успіху на сайті Альфа-Банку. І ми досягли обороту в 1 мільйон на місяць, про що говорить заголовок цієї публікації!!!

Все йде за планом… (до Речі, на фото величезна мозаїка, яку я побачив в Сочі близько парку Рів’єра. І, мабуть, це єдине цікаве, що я там побачив, все інше такої тлін і розруха.)

CheckTrust.ru

ЧекТраст живий і зростає, не дивлячись на похорон посилань, народ їм активно користується. Та й посилання-то, власне, не померли, а продовжують працювати. Не так, як раніше (мій величезний пост про покупку посилань у 2016 році) і не так, як хотілося б (проводжу експеримент, намагаюся завалити ” конкурента посиланнями, а він, собака, зростає мені на зло), але посилання працюють. А значить буде жити і CheckTrust.ru!

Порівняно з минулим роком сервіс виріс в ~2 рази: 30 000 користувачів, 180 000 проектів у системі, 43 мільйона перевірених на якість посилань! Доходи і витрати теж) підросли, нехай і не в 2 рази, але все одно приємно.

Користуючись нагодою, скажу, що був би не проти отримати ваша думка для нашого розділу відгуків на сервісі. Приймаються відгуки від провідних спеціалістів, керівників, директорів компаній, а з мене зворотнє посилання. Пишіть на пошту.

Новий стартап?

У минулому звіті я писав, що на початку 2016 року хочемо запустити з Саньком новий великий проект. Не запустили.

Через півроку мені прийшла в голову ще одна цікава думка. Не запустили.

В кінці року, буквально місяць тому, прийшла інша ідея в голову! Не стали тупити в цей раз. Тому нового стартапу бути! Впевнений, що через рік я розповім про успіхи нового проекту, попередньо анонсувавши його для вас на моєму блозі.

Життя-буття

Нашу квартиру, яку ми купили ще в січні 2015 року (2 роки тому) так і не побудували. Забудовник виявився тим ще мудилой… Черговий кидок, і я поповнив ряди ошуканих пайовиків. Сумна історія, але що зробиш. Коли-небудь я напишу, що ми отримали ключі від цієї квартири. Ну а поки…

Ми купили іншу квартиру, я став розумнішим і вибрав квартиру вже зі свідоцтвом. Зараз триває активний ремонт, так що поки не можу похвалитися фотками, покажу їх у наступному році. За планом повинні в’їжджати в лютому 2017 року. Вже зовсім скоро!

І звичайно ж відразу після покупки ми прописалися. Стали офіційно кубанцами! Понаїхали і прижилися тут 🙂

Про все інше

Все інше, загалом-то, чудово!

Про seo говорити не хочу, та й чого про нього говорити – не вмирає і ладно. Поговоримо про це в наступному році.

Про блозі. У цьому році вдалося налагодити виробництво в компанії. Тепер я практично не беру участі в процесі, тому що з’явився керівник відділу seo, мега-людина, який взяв все в свої руки (теж Саньок, кругом Санька!) Тому звільнилося певну кількість часу, який я можу витратити на написання публікацій у блозі та інші майданчики.

А зараз я просто хочу залишити тут фотографії, якими ще мені запам’ятався цей рік – улюбленими людьми, які завжди поруч – Катя і Рита. Спасибі, що ви є!

Хочеться висловити вдячність багатьом людям за те, що вони роблять для мене, за те, що я роблю для них, за те, що ми дружимо або просто знайомі, а ще спасибі за нові приємні знайомства. Адже всі ми від чогось і від когось залежимо і не можемо існувати в ізоляції! Спасибі всім і за все!

Нехай Новий 2017 Рік принесе нам зростання та успіхів, нових звершень і досягнень!

З новим роком, друзі, я вас всіх люблю!

Як зазвичай для самих терплячих приємні бонуси:
Промо-код HappyNY2017 — 30% знижка на програми FastTrust і ComparseR починаючи з 23 грудня до 15 січня! Нагадую, що я буду в Іркутську, так що якщо я вам тиждень не відповідаю на лист про купівлю програми, значить я відпочиваю!
Промо-код CT09E1359F — дає 30% знижку на тарифи CheckTrust: Веб-майстер, Фрілансер і SEO-студія. Діє з 23 грудня до 15 січня!

PS Блін, вже після написання самого посту вирішив підібрати заголовок і зрозумів, що у всіх попередніх заголовках звітів було слово «плани» і без нього заголовок – не заголовок. Але планів-то я собі ніяких не поставив. Дивно. Гаразд, зійде й так.
З Новим Роком, коротше!

З повагою, Олександр Алаєв