Привіт, друзі! В ефірі традиційна рубрика підсумків року, і п’ятий ювілейний для мого блогу пост подібного плану. В цьому році вирішив підвести підсумки трохи заздалегідь, за тиждень навряд чи щось кардинально зміниться, я думаю.

Обов’язкове посилання на попередній підсумковий пост. Я його сьогодні перечитував і згадав, що дописував його в авралі за годину до настання НГ, і багато написати не встиг, зокрема, про плани.

Я не зумів категоризувати всі основні події, тому просто викладу запам’яталися моменти в хронологічному порядку.

Перший досвід у ролі спікера на seo-конференції All in Top 2014

На початку лютого проходила традиційна щорічна SEO-конференція All in Top, а Вася Ткачов (організатор) ще до мого переїзду в Краснодар запросив стати спікером. Я довго думав, віднікувався, але Вася просто взяв і додав мене в програму насильно – довелося готувати доповідь та робити дослідження. І велике дякую Васі за новий досвід, який я отримав. Моя доповідь була про порівняння seo-сервісів Ahrefs, LinkPad, Majestic і Moz – до мене подібних аналізів ніхто не робив, так що вийшло цікаво (за посиланням є презентація).

Перший досвід вважаю дуже успішним, відразу ж з’явилося бажання виступити і на інших заходах, але тепер з часом воно кудись зникло. В першу чергу через те, що дуже складно придумати цікавий і серйозний доповідь, а на підготовку йде багато часу. Хоча, може, я просто занадто серйозно до цього ставлюся.

Тоді ж у кінці доповіді я публічно представив бета-версію майбутнього сервісу CheckTrust.ru. На той момент був доступний тільки функціонал чищення беклинков BackLinks Checker, призначений для виявлення і видалення поганих посилань, щоб позбутися від Гугл Пінгвіна. Так що мій виступ можна вважати початковою точкою відліку в житті сервісу.

Трохи пізніше я опублікував кейс по виходу з під Пінгвіна. Я очікував, що така велика подія поверне інтерес і бажання займатися моїм жіночим сайтом http://slimdown.ru але цього не сталося, сайт знову відкладено в бездонний ящик «на потім».

«Ми дружили п’ять років, і раптом… познайомилися!» © Санек

На сторінках блогу я часто згадую людини по імені Саньок, передаю йому привіти і кажу спасибі. Не буду розповідати, як ми п’ять років тому випадково познайомилися в мережі, і як розвивалося наше спілкування. Досить сказати, що Сашко автор всіх моїх модулів для DLE, верстка макетів всіх моїх особистих проектів теж його рук справа. Але все це фігня в порівнянні з тим, що саме Саньок з нуля спроектував і написав ЧекТраст!

І раптом ми познайомилися… У квітні ми познайомилися особисто, Сашко приїхав до нас в гості на цілих два тижні. Саме в цей час ми планували разом запустити CheckTrust і зробити реліз. Не вийшло, але зате ми відмінно перевірив час!

Про нашу історію знайомства, про всіх спільних проектах і починаннях Саша написав великий пост на своєму блозі і приурочив його до мого Дня Народження. Привітання з ДР в такому вигляді я отримав вперше, і це було дуже круто. Обов’язково прочитайте цей пост!

Сашко, привіт, до речі, і з Новим Роком тебе 🙂

Модулі та оптимізація сайтів

Абсолютно несподівано для мене самого влітку вийшов черговий модуль для оптимізації DLE – Simple SEO. Здавалося, я вже зовсім відійшов від цих невдячних справ з модулями і колупанням движка, але підвернувся випадок, я знайшов відповідального DLE-програміста, у співпраці з яким ми втілили в життя моє ТЗ дворічної давності. А під настрій я навіть оновив і всі попередні модулі, налаштував сумісність з новими версіями движка і повністю змінив дизайн.

До мене періодично звертаються з проханням розробити якийсь новий модуль, додати функціонал в старі модулі. Навіть кілька програмістів до мене зверталися з проханням дати їм завдання, щоб вони для мене написали модуль безкоштовно. Заманливо, але… Мені здається, що я вже переріс цей період і ці дитячі ігри. Раніше мені це було потрібно самому, для моїх проектів, і все цвіло і пахло, а зараз завяло. Ось 2012 рік був справді супер DLE’шних!

Втім, як виявилося, вся ця двіжуха з DLE приносить замовлення на аудити сайтів і навіть потенційних клієнтів на просування. Значить не дарма я трудився 🙂

Літо! Море! Краснодар!

Хочу трохи відволіктися від робочої рутини і трохи поговорити про життя. В Краснодар ми переїхали в листопаді 2013 року і майже відразу потрапили в зиму. Всі принади життя на Кубані (не рахуючи теплої зими, яка в минулому році виявилася дуже холодною) ми почали відчувати тільки навесні! Тут дуже красиво, коли весною починають цвісти дерева і чагарники. Я вперше побачив, як цвітуть каштани. Або просто так під балконами тут ростуть тюльпани, і їх ну дуже багато.

Я завжди любив весну. Разом з появою перших паростків зростає і настрій, і жити відразу веселіше! А в Краснодарі весна приходить раніше ніж в інших містах.

Взагалі це дуже позитивний і сонячне місто. За півроку всі літа тут дощів було всього пару раз, всі дні варто безхмарне небо, світить сонце. Ми спочатку боялися, переживемо чи ми таке кліматичне випробування – пережили, і тепер жити не хочеться в інших умовах! Залишаємося тут!

Я вперше побачив і побував на морі! Завжди думав, що вперше побачу морі за кордоном. Але за кордоном я так і не побував, а море спробував в Росії. Кажуть, в Росії стрьомно море, брудні пляжі і т. д. Не знаю, порівняти мені не з чим, але те, що я побачив і де побував – це прекрасно. Коли були в Анапі (п. Вітязево) знайшли пляж, де мало народу і шикарне узбережжі. А ще там в кущах верблюд живе 🙂

Загалом, жити тут по кайфу. І на правах понаїхали запрошуємо всіх в гості в цей чудовий місто.

Тепер ми збираємо грошей на свою хату, і щоб обов’язково з виноградником і садом!

Реліз CheckTrust.ru і чесний айФон

16 червня ми з Саньком нарешті зарелизили сервіс. Ми самі затягнули реліз на кілька місяців, хотілося встигнути якомога більше, уявити це якомога красивіше. Такими темпами можна чекати релізу все життя і не дочекатися. Ми перфекціоністи і в цьому наша слабкість. Але ми запустилися – це друга за значущістю подія в цьому році.

В честь такої події ми розіграли і подарували iPhone 5s. Все чесно і без обману. А ось хто його заслужено виграв.

Ми ні на один день не зупиняли роботу над сервісом. Але дуже багато часу йде на поліпшення внутрішніх механізмів, тому наша робота не помітна для звичайних користувачів. Але в майбутньому році, ось прямо починаючи з свят, ми будемо посилено працювати над тими нововведеннями, які ви зможете побачити. Коли всередині все більш-менш стабільно, пріоритет поставлений на новий функціонал та приємні доопрацювання.

Тому обіцяю порадувати всіх абсолютно новими крутими фішками!

Робота померла, хай живе робота!

Найбільша подія року, що минає, – я нарешті зробив те, що повинен був зробити вже давно – я звільнився з роботи і зайнявся створенням своєї seo-студії.

Очікував, що після звільнення у мене з’явиться більше вільного часу на свої проекти і ЧекТраст, але я помилявся, часу не додалося, а навпаки воно зникло повністю. Тепер все моє час з’їдає спілкування з клієнтами, просування сайтів і налагодження процесів. Сподіваюся, що з часом я отрегулирую потрібні процеси і зможу отримати те саме дорогоцінний час!

Починаючи з цього моменту у мене почалося інше життя, інші турботи і інші пріоритети. Тепер треба розбиратися зі своєю конторою, шукати співробітників, навчати. З’явилася відповідальність перед клієнтами та співробітниками. Коротше, турбот більше, ніж я можу сам вирішити, тому метою на новий рік ставлю делегування та розподіл обов’язків.
Будемо тягти!

Померла я ж робота в SelimS все одно дала мені багато чого в плані знань і умінь. Як і раніше вважаю, що робота у великій компанії або компанії з великим сайтом необхідна для розвитку. Та й я теж багато дав Селимсу, наприклад, збільшив видимість сайту в пошуку в 17 разів, а загальний трафік сайту в 8 разів! Зрозуміло, є і кейс, як я це зробив – оптимізація і просування сайту нерухомості.

Поїздка в Казань на SEO Conference

Другий раз я вже побував на конференції в Казані в цьому році. Начебто нічого особливого, але чому я записую це підсумки року? Та тому що це не просто конференція – це нові знайомства і старі друзі, це обмін досвідом з колегами і посидіти в шинку. Це емоції! Я про це вже писав цілий пост.

Тепер чекаю не дочекаюся старту реєстрації на SeoConf 2015 🙂

Ще один декстопный софт – ComparseR

Майже так само несподівано, як півтора року тому народилася ідея з FastTrust прийшла в голову ще одна світла думка – створити програму, яка допоможе зрозуміти, як індексується сайт. При роботі з будь-яким сайтом така потреба немає-ні так виникне, а провести такий аналіз вручну не представляється можливим. Для полегшення власної долі і вирішив запив програму.

Попередній досвід краудфандингу здався мені позитивним і я вирішив його повторити. Я знову став жебраком. В результаті все пройшло настільки вдало, що я вже було подумав, що знайшов святий Грааль! Краудфандінг – це реально круто!

Коротше, в результаті народилася програма під назвою ComparseR. Я врахував минулий досвід і на цей раз передбачив демо-версію можна скачати тут).

Мені здавалося, що я все роблю правильно, але в результаті програма не вистрілила 🙁 Самі судіть, за два місяці всього 55 продажів. Це тягне трохи більше ніж на самоокупність затії. Я очікував сотні продажів на місяць, і тому я засмучений.

Є кілька думок на цей рахунок. Перше – завадила демо-версія, адже для власників невеликих сайтів до 300 сторінок демка працює як повноцінна. Друге – це дуже цікаве припущення від Санька – «Програма не спрощує життя людині, а навпаки робить її складніше». На відміну від FastTrust, який дозволяє економити до 80% часу на роботу з посиланнями, Компарсер навпаки додає купу роботи, розповідаючи про помилки. У результаті основна аудиторія покупців, це веб-майстри з власними проектами, які їм дуже дороги, а так само фахівці професіонали, які щільно працюють над сайтами клієнтів і витрачають багато часу на внутрішню оптимізацію.

Виходить, що цільова аудиторія програми дуже специфічна і дуже маленька. Що ж, цінний досвід для мене!

Семінар у Краснодарській Школі інтернет-маркетингу Digital Garden

На початку листопада мене запросили прочитати тригодинну лекцію по SEO в місцеву школу інтернет-маркетингу. В рамках тривалого (3 місяці по 2-3 заняття в тиждень) навчання мені належало розповісти аудиторії про те, що таке SEO, чому воно важливе, як потрібно робити, а що не потрібно. Аудиторія – серйозні люди, власники бізнесів, топ-менеджери великих компаній Краснодара.

Все пройшло чудово як з точки зору загальних вражень та емоцій, так і з точки зору профіту – вдалося знайти одного дуже серйозного клієнта!

За цим напрямом є ряд перспектив – можливість вести окремий повноцінний курс SEO вже для фахівців і навчати їх тонкощам. За винагороду, звичайно. Друге – це більш тісна співпраця з організаторами в частині продажу моїх послуг по seo. Хоч я і зустрічався з цього питання з директорами, але поки все мутно і ні туди, ні сюди.

Мій блог alaev.info

В цьому році я був зовсім непродуктивний в якості автора блогу – 14 постів вважаючи цей. При цьому тільки половина з них відноситься до seo-практики, інші пов’язані з софтом, сервісом або історіями з життя. Ні за яких обставин блог кидати не збираюся, але обіцяти багато і круто писати не даю. Круто – так, багато – ні.

Зате я нарешті повноцінно оцінив віддачу від блогу в плані заявок на просування. З усіх клієнтів на просуванні в нашій seo-студії немає ні одного клієнта, якого б я десь якось підчепив цілеспрямовано. Перший місяць, коли тільки все починали, я пробував телефонувати по оголошеннях, але це настільки неефективно і непродуктивно, що я закинув цю справу. У підсумку 95% клієнтів – з блогу.

А 14 січня блогу виповнюється цілих 5 років! Серйозний вік!

Загалом ось! Про все важливе розповів.

Окремо хочу сказати спасибі мій улюбленої Катрусі за фотографії, які ви бачите в цьому пості. Абсолютно всі (ну, крім фото з айфоном і фото з семінару) фотографії зробила Катя, а я добув їх з її инстаграма! Підписуйтесь, Каті буде приємно, а ви дізнаєтеся, як ми живемо і як там Краснодар.

29 грудня ми з Катею і Риткой полетимо в Іркутськ до батьків, зустрінемо Новий Рік у колі сім’ї, як у старі добрі часи, як в дитинстві, коли кращою компанією на НГ були батьки 🙂 3 роки не був в Іркутську!

Дорогі друзі, хочу сказати вам величезне спасибі не тільки за те, що ви дочитали пост до кінця, але і за те, що ви зі мною, за те, що заходьте на мій блог, залишаєте коментарі і пишіть мені листи. За те, що спілкуєтеся зі мною в соц.мережах і підтримуєте мене! Це найцінніший подарунок для мене!

Вітаю всіх вас з наступаючим Новим 2015 Роком! Нехай з нами слід удача, щастя в сім’ї і успіх у справах!

Будьте здорові! До зустрічі в новому році, друзі.

Для самих уважних читачів я підготував скидоньки на програми і сервіс 🙂

  • Промо-код HappyNY2015 — 30% знижка на програми FastTrust і ComparseR починаючи з 25 грудня до 11 січня!
  • Промо-код CT70B6461B — дає 30% знижку на тарифи CheckTrust Веб-майстер, Фрілансер і SEO-студія. Діє з 25 грудня до 5 січня!
  • Промо-код CT09958031 — дає 15% знижку на тарифи CheckTrust Веб-майстер, Фрілансер і SEO-студія. Діє з 6 січня до 11 січня!

Щоб отримати знижку на програму, необхідно зробити переклад з урахуванням ціни зі знижкою, і в примітці до перекладу вказати промо-код. У зв’язку з моїм відльотом в Іркутськ, можливі суттєві затримки з видачею ліцензій. Прошу мене зрозуміти і пробачити 🙂

З повагою, Олександр Алаєв