Привіт, хлопці, знову давно не бачилися. Я вся в справах і турботах. Але сьогодні невеликий пост знайшов місце в моєму розкладі. Для мене давно було загадкою поведінка Rambler’s а відносно.ru-доменів, таких як, наприклад, .info (можливо і .com, .org, .net і ін., їх не перевіряв). Проблема індексації сайтів на цих доменах цікавить не тільки мене, але і, судячи з відгуків, багатьох інших вебмайстрів.

Справа в тому, що домену alaev.info вже скоро 2 роки буде, а він досі не проіндексований Рамблером. Непорядок, однак, і мені це набридло, вирішив звернутися безпосередньо до служби підтримки. Хоча ні, спершу я зареєстрував сайт в Rambler TOP 100, в надії, що це допоможе, а потім вже звернувся в підтримку.

Давайте розглянемо моє спілкування зі службою підтримки на прикладі. Уявляю листування в хронологічному порядку, читати зверху вниз:

Отримав листа про те, що сайт доданий і пройшов модерацію до TOP-100:

Вітаємо!

Ваш ресурс «Блог АлаичЪ’а — дослідження та експерименти в області SEO» (http://alaev.info/, TOP100 ID: 2306288) перевірений і може брати участь у рейтингу. Ресурс з’явиться в рейтингу, якщо при реєстрації Вами було включено участь в рейтингу.

Якщо участь ресурсу в рейтингу не було включено, то Ваш ресурс не буде відображатися в каталозі, але ви зможете користуватися статистикою.

Якщо Вам необхідно «включити» участь ресурсу в рейтингу, авторизуйтеся тут http://top100.rambler.ru/user/login і пройдіть по посиланню «Змінити опис».

У закладці «Налаштування лічильника» вкажіть, що ресурс повинен брати участь у рейтингу (поставте галочку напроти пункту «брати Участь у рейтингу»). Збережіть зміни, натиснувши кнопку «Зберегти» внизу сторінки.

Код лічильника і логотипу перевстановлювати після цього не потрібно.

Після внесення змін сайт з’явиться в рейтингу і пошукової видачі не відразу, необхідна переіндексація (зазвичай це відбувається протягом години).

Вирішив не паритися і написати про свою проблему прямо у відповіді:

Добрий день. Даного сайту alaev.info у лютому буде вже два роки, але його так і не проіндексував Рамблер.
Тому вирішив додати його в рейтинг. Це якось пов’язано? Чи буде мій сайт тепер індексуватися системою нормально?

Ось і відповідь:

Пов’язано, але не безпосередньо.
Сайти, що знаходяться у Топ100, робот індексує швидше.
Але в цілому з приводу індексації Вам краще писати в техпідтримку пошуку, [email protected]

Написав в техпідтримку:

Добрий день. У мене наступна проблема. Мій сайт не індексується пошуковою системою Мета.
Домен http://alaev.info Вік вже майже 2 роки.
Додав сайт в рейтинг топ-100, сподівався допоможе.

І ось:

Пошукова система і рейтинг Top 100 — різні проекти, тому вони вимагають окремої реєстрації.

Згідно з правилами реєстрації в пошуковій системі, самостійно, через форму на сайті Рамблера Ви можете зареєструвати тільки ресурси домену .ru, а також деяких країн СНД. (див. http://help.rambler.ru/faq.html?s=1837#q1840)

У всіх інших випадках слід надіслати заявку на реєстрацію сайту за адресою mailto:[email protected] .

Ми розглядаємо Ваш лист в якості заявки, реєструємо сайт в пошуковій системі Рамблера і включаємо його в чергу на індексацію.
Зазвичай оновлення пошукового індексу займає від одного дня до двох тижнів, в окремих випадках цей термін може збільшитися. Після цього сайт можна буде знайти в пошуковій машині за словами, що містяться на його сторінках.

Ось, власне, і все, вирішення проблеми знайдено. Поки ще мій блог не проіндексовані, але якщо вірити відповіді, він скоро з’явиться у видачі. Не думаю, що вони стануть обманювати.

Обіцяв маленький пост, тому закругляюсь, написав що хотів, а головне коротко і по суті. Сподіваюся ця інформація допоможе вам вирішити подібні проблеми зі своїми сайтами.
Спасибі за увагу, друзі, до зустрічі! Удачі вам.

З повагою, Олександр Алаєв