Моя відповідь – ТАК! Залишається тільки визначити, на який саме питання відповідь — міф? або реальність? Сьогодні ми цим і займемося, а я вам розповім дуже цікаву історію.

Історія почалася ще в 2008 році, що є досить давно. Тоді, напевно, більшість моїх читачів навіть не почали заробляти в інтернеті, а можливо і не думали про це взагалі. Але не про це, власне, мова. Отже…

Ну так, спершу здрастуйте, я радий вас знову бачити, дорогі мої. А тепер приступимо.

07.04.2008 мій сайт acerfans.ru взяли в Рекламну Мережу Яндекс Директ (далі буду говорити просто РМЯ). Тоді було не дуже складно пройти модерацію, особисто у мене проблем з додаванням в РМЯ майданчиків не виникало жодного разу. Як тільки сайт набирав відвідуваність близько 400-600 відвідувачів я додавав його в свій аккаунт МиксМаркета. Вимоги модераторів були прості – більше 300 (чомусь в голові ще крутиться цифра 600, будемо мати її на увазі, але я не впевнений) переходів на сайт з пошукових систем і пристойний дизайн сайту. Окремо хочу сказати спасибі МиксМаркету за те, що вони є, вони хороші хлопці і дуже чуйні. З тих пір, як почав працювати з ними в 2006 році жодного разу не пошкодував. Ну так от, сайт мав відвідуваність близько 500-1000 унікальних відвідувачів, точну цифру я не пам’ятаю.

Це був самий розквіт сайту, якраз тоді почалося бурхливе зростання, приблизно за місяць сайт набрав відвідуваність 1000 уніків на добу, і кожен наступний місяць додавав тисячу! Це все шалено радувало, так і РМЯ не підвела. См. скріншот праворуч.

Радувало все, і ціна кліка, і дохід, і подальші перспективи. Але як ви бачите на скріншоті, одного разу пішли нулі…

28.06.2008 сайт забанили в РМЯ. Радості закінчилися, почалися муки з Бігуном і Adsence. Перепробував все, поточна прибуток не йшла ні в яке порівняння з тією, що була в Директе. Ось приміром зробив скріншот статистики з Бігуна і Адсенс. Дані для Бігуна починаються з серпня, для Адсенс з вересня, напевно, тому, що я цілий місяць після бана був в печалі.

Сподіваюся вам цікаво мене слухати і дізнатися, чим же все закінчилося. До речі, тим, хто захоче сказати, що дохід з Адсенс і Бігуна не дуже то і нижче доходів РМЯ, відповідаю – на той момент відвідуваність сайту зросла в кілька разів у порівнянні з часами роботи з Діректом.

Ну і ось… Ви запитаєте мене про причини блокування майданчики. А я відповім – банальна дурість. Людина, яка займається контентом, мав необережність промовити фразу в дусі «можете натиснути на посилання, там теж цікаво». Так, цього завжди було досить, щоб отримати бан або в кращому випадку попередження. Загалом, одного разу мені прийшов лист на пошту з поясненням причин блокування і скріншотом сайту, де була нещасна фраза. Так це і сталося…

З тих пір було відправлено величезну кількість листів в Яндекс з проханнями разбанить сайт, що такого не повториться, що людина звільнений і т. д. Але це не допомагало. Часто мої листи просто ігнорували, відповідь я отримував на одне з п’яти листів і то з сухими словами відмови. Я так розумію, що заклик натиснути на рекламу є найлютішим порушенням, за яке амністії не буває.

Потім я почав діяти хитріше, став придумувати різні вірогідні і не дуже ситуації, писати цілі розповіді в Яндекс. Але нічого не виходило. Кількість писаем було обернено пропорційно часу: один лист на місяць, одне в два місяці, раз у півроку…
Напевно, вчора було приблизно півроку з останнього надісланого мною листи… Ось наводжу текст листа для вас:

> Доброго Дня, Support.
>
> Добрий день, шановна служба підтримки.
> У мене така проблема. Нещодавно я купив один сайт, адреса якого
> acefans.ru. Змінив дизайн, вирішив вдихнути друге
> дихання в нього, почав залучати народ. Ну в загальному неабияк витратився.
> Вирішив додати сайт до Рекламної мережі Яндекса і тут я був ошелешений,
> якщо не сказати що я відчув щось більше —
> майданчик виявилася заблокована, принаймні партнерська система мені так
> сказала:
> Продавець мені нічого не сказав і зараз каже, що нічого не знає з цього
> приводу. Ось така досада.
> Так от я хотів би дізнатися, чому таке може бути? Навіть якщо і можливо
> були якісь порушення з боку колишнього
> власника, можна відновити нині мою майданчик в системі?
> Я не вірю, що сайт з відвідуваністю 10000 унікальних відвідувачів в добу може
> бути гідний участі у рекламній мережі.
> На всяк випадок нагадую адресу сайту — acerfans.ru
>
> Дуже чекаю вашої відповіді!

І як ви думаєте, яку відповідь я отримав? Читайте:

> Доброго Дня, Олександр.
>
> Ваша майданчик acerfans.ru розблокована.
>
> —
> З повагою, *** (тут ім’я я приховав, а то мало лі)
> фахівець служби підтримки
> Рекламної мережі Яндекса

05.07.2010 мій сайт разбанили в РМЯ! А тепер бліц питання – це міф чи реальність?
На моєму прикладі ми бачимо, що це реально. Але хто з вас готовий чекати стільки часу? А періодично писати листи, вигадуючи все нові і нові історії з яких через 5 років можна буде видавати збірник міні-розповідей? Та й потім ніхто не сказав, що майданчик все-таки разбанят рівно через ХХХ днів, наприклад. Тут момент удачі і везіння, швидше за все, є визначальним чинником, ну і ваша фантазія, зрозуміло.

Ось така епопея, друзі! Як вам моя дворічна історія розглядів?
Я аж з радості вчора знову півночі не спав, дивився фільм. До речі, хто ще не прочитав пост Геніальні ідеї приходять в ночі! прочитайте.

P. S. Сподіваюся Яндексоиды не читають мій блог.

P. P. S. РМЯ мабуть вже не та. Дивлюся статистику: 15 кліків — 16.36 рублів. WTF?

З повагою, Олександр Алаєв