Привіт, друзі. Сьогодні, можна сказати, спонтанний пост трапився, про що він буде, ви вже могли здогадатися з заголовка. Вся справа в тому, що як раз сьогодні прийшла посилка з США, і я став володарем новенького Google-LG Nexus 4. І тепер у мене є відразу два Нексуса – Samsung Galaxy Nexus і LG Nexus 4 – може бути, я навіть напишу огляд порівняння, якщо вам цікаво, але сьогодні не про це.
Так, кому цікаво, а я впевнений, що багатьом – ціна питання 12к рублів з доставкою! Але я знову не про це…

Так, Pure Android 4 прекрасний сам по собі – зручний, швидкий і майже ідеальний. Зверніть увагу, що я кажу саме про те андроїд, який встановлений в гуглофона Nexus, а не всіх інших телефонах (htc, Samsung, sony і т. д.), т. к. вони серйозно перероблені і змінені, на жаль, не в кращу сторону. Так що може бути краще, ніж і так майже ідеальна прошивка? Покращена кастомний прошивку, звичайно ж!

Тому сьогодні я вперше включив телефон тільки для того, щоб переконатися, що він взагалі працює. Коли я переконався в цьому, я його вимкнув і зайнявся «танцями з бубном». По гарячих слідах розповім про те, як на Nexus 4 розблокувати Завантажувач, встановити recovery і прошити будь-яку прошивку.

Насправді всі ці танці з бубном не такі вже й танці і навіть майже не з бубном =) Я, як вже досвідчений юзер, відчував себе впевнено, не переживав і навіть не робив ніяких бекапів. Як виявилося, всі нижчеописані процедури повністю ідентичні тим процедурам, що я робив рік тому над Galaxy Nexus. Все буде просто, я обіцяю!

Для початку треба трохи підготуватися і завантажити необхідні драйвера:
Качаємо драйвера usb_driver.rar – знадобляться для підключення пристрою в режимі bootloader до нашого PC. А так само завантажуємо архів adb.rar – містить файли Fastboot і ADB.

Розпаковуємо архів Fastboot and ADB в корінь диска C, повинно вийти C:\adb.
Драйвера теж розпаковуємо в корінь диска C, вийде C:\usb_driver.

Тепер в бій!

Установка драйверів і розблокування Bootloader в LG Nexus 4

Спершу треба розблокувати Завантажувач, без цього нічого не вийде зробити.

Існують різні рішення і навіть програми, які дозволяють зробити розблокування, отримати root і встановити рекавері в один клік, але я якось не довіряють такому підходу, бо процедура-то тонка. Хоча я все ж спробував сьогодні скористатися програмою NEXUS 4 TOOLKIT 1.3, але, як виявилося, скачати можна тільки базову версію, а оновлення доступно тільки після оплати, а без оновлення не доступний вибір підтримки android 4.2.2. Коротше – не наш варіант!

Три простих кроки і ніяких понтів:

 • Вимикаємо телефон і переводимо його в Fastboot mode (затискаємо кнопки Volume Down + Power), підключіть USB-кабель.
  Windows покаже повідомлення в треї, типу «Установка програмного забезпечень для пристрою». Зі зрозумілих причин, драйвера самі не встановляться. Тому: правий клік на Мій комп’ютер => Диспетчер пристроїв => Побачимо невідомий пристрій Android. Тиснемо на нього два рази, а у вікні: тиснемо Оновити драйвер… => Виконати пошук драйверів на тому комп’ютері => Вибираємо папку C:\usb_driver і тиснемо далі. Почнеться установка, з’явиться якийсь-питання про безпеку, все одно встановити. В результат побачимо повідомлення: «Завершено встановлення драйверів для вашого пристрою Android Bootloader Interface». У диспетчері пристроїв буде написано, що пристрій працює нормально — те що треба 🙂 Закриваємо диспетчер. • Відкриваємо ” командний рядок (Пуск – у віконці пошуку пишемо cmd – тиснемо Enter):
  • У командному рядку пишемо cd C:\adb і тиснемо Enter
  • Далі пишемо fastboot oem unlock і тиснемо Enter

 • На екрані телефону з’явиться попередження: «Unlock завантажувач?» і бла бла бла. Клавішею гучності вибираємо Yes, кнопкою живлення підтверджуємо вибір. Увага! Це видалить всі дані на вашому телефоні. Відразу після цього з’явиться екран fastboot, де буде красуватися LOCK STATE – розблокована.
 • Все просто, правда?

  Установка кастомного recovery на LG Nexus 4

  Тепер нам необхідно встановити recovery, без якого ми просто не зможемо прошивати прошивки, ядра і будь-які твіки і моди.

  Як recovery я рекомендую TWRP Team Win Recovery Project. Подивитися опис і особливості можна на XDA в оф.теми для NEXUS 4, там же завжди є актуальна версія. На момент написання даного поста, сама нова версія це 2.4.4.0. Ось зручна пряме посилання на скачування. Скачали? Добре, поїхали далі.

  У нас є файл openrecovery-twrp-2.4.4.0-mako.img. Якщо ви закинете в папку c:\adb і перейменуєте в twrp.img так буде простіше на наступному кроці.

 • Передбачається, що телефон в нас досі підключений по USB і знаходиться в fastboot mode, на тому місці, де ми зупинилися в попередньому пункті при розблокуванні бутлоадера. Якщо немає, то просто знову вимикаємо телефон і, затиснувши клавішу Volume Down + Power, чекаємо потрібного екрану.
 • Відкриваємо ” командний рядок cmd, як це зробити написано в попередньому пункті в кроці № 2. Далі:
  • У командному рядку пишемо cd C:\adb і тиснемо Enter
  • Далі пишемо fastboot flash recovery twrp.img і тиснемо Enter
  • У командному рядку ми повинні побачити OKAY

 • Закриваємо командний рядок. А на телефоні кнопкою гучності вибираємо пункт Start і тиснемо кнопку включення – телефон повинен включитися, як ні в чому не бувало. Тільки тепер при запуску під логотипом Google буде показуватися відкритий замочок. Так, телефон увімкнеться як ніби в перший раз, доведеться все налаштовувати заново, але насправді зараз цього робити не треба, просто пропустіть всі кроки налаштування.
 • Ну ось, bootloader розблоковано, recovery встановлений. Залишилося найпростіше – встановити нову прошивку. До речі, root нам не потрібно отримувати, якщо збираємося ставити кастомний прошивку, root там вже буде за замовчуванням.

  Установка кастомних прошивки на LG Nexus 4

  За майже рік використання мого попереднього Samsung Galaxy Nexus я перепробував цілу купу різних прошивок, частенько перепрошивался, проводив різні експерименти. І знаєте, якось я знайшов ідеальну прошивку, прошивку мрії – це ParanoidAndroid. Я просто не можу нічого іншого крім цієї прошивки рекомендувати. Але, так чи інакше – вибір за вами, процедура встановлення різних прошивок ідентична.

  Приблизно ось так може виглядати ваш Nexus 4 після установки ParanoidAndroid:

  Ось відео-огляд цієї прошивки, але тим, хто сам особисто ParanoidAndroid не юзал, мало що буде зрозуміло:

  Отже, з прошивкою ми визначилися, треба її завантажити. Оф.тема розробників прошивки ParanoidAndroid тут, там же опис, посилання і нові версії. Завантажити саму прошивку можна в розділі mako на goo.im, а так само необхідно буде завантажити Google Apps у відповідному розділі на goo.im.

  Прошивку і gapps завантажили, тепер їх треба залити на телефон. Якщо телефон нормально видно в провіднику, то пропускаємо блок тексту нижче, якщо не виходить потрапити в пам’ять телефону через провідник, то читайте.

  Тут невеличка заковика може виникнути, але тільки якщо ви не читаєте цей пост – тому що у мене всі перепони вирішуються, і я про це обов’язково пишу!

  Я сиджу і підключаю телефон за допомогою кабелю USB, однак зарядка йде, а ось в провіднику я не можу його бачити як папку, щоб закинути туди наші архіви для прошивки. Якщо у вас та ж історія, тоді ось рішення!

  Не знаю чому, але Windows вирішила встановити при підключенні включеного телефону ADB драйвера (мається на увазі не fastboot, а саме запущена система android). Може це я щось не те зробив, але факт є факт — папки телефону в провіднику не видно. Я думав, що якихось драйверів не вистачає, довго гугл, нічого не знайшов. Вирішив скористатися суворим способом: Заходимо в диспетчер пристроїв, бачимо «Android device щось там ADB» – просто натискаємо на нього правою кнопкою миші і вибираємо Видалити. Відключаємо телефон і відразу підключаємо назад – Windows повинна заново визначити пристрій і встановити на нього правильні драйвера. Мені це допомогло, і в провіднику з’явилася необхідна папка Nexus 4!

  Вибираємо папку Nexus 4 / Внутрішня пам’ять / Download і закидаємо туди архіви, в моєму випадку це pa_mako-3.10-11MAR2013-131748.zip і pa_gapps-full-4.2-20130308.zip. У вашому випадку це будуть вже більш нові версії, в маркуванні розібратися зовсім не важко.

  Коли всі архіви закачані, відключаємо телефон від комп’ютера і вимикаємо. Нам необхідно знову потрапити в recovery mode, для цього затискаємо Volume Down + Power поки не включиться fastboot, де кнопками гучності вибираємо Recovery mode і тиснемо Power.

  Якщо раптом сталося так, що ви не побачили головний екран TWRP (його пізнати дуже просто, сумнівів у цьому не буде точно), а побачили лежачого на спині андроїда з червоним трикутником, то є вихід, а як без нього!

  Для цього тримаємо затиснутою кнопку Power поки телефон не вимикається. Знову завантажується в fastboot, підключаємо телефон по USB і проробляємо заново сценарій по установці recovery. Коли рекавері встановлений, не перезавантажується, а кнопками гучності знаходимо пункт Recovery mode і вибираємо його кнопкою живлення. Тепер-то точно запуститься TWRP, а значить слідуємо інструкції нижче.

  Побачимо головний екран TWRP, тиснемо на верхню праву кнопку Wipe, а потім Factory Reset – це видалить всі дані на телефоні!

  Після повного скидання, необхідно повернутися на попередній екран і натиснути на ліву верхню кнопку Install. У вікні, що відкриється у списку папок вибираємо Download, а потім натискаємо спочатку на файл прошивки pa_mako, потім Add More Zips і відразу вибираємо файл pa_gapps і нарешті робимо Swipe to Confirm Flash. Зараз прошьются відразу і прошивка і додатки Google Apps, близько хвилини очікування і ми повинні побачити напис Successful. Дуже важливо підчистити всі кеші, для цього вибираємо кнопку Wipe cache/dalvik. Все готово – натискаємо Reboot System.

  Зараз буде завантажуватися система, але вже з прошивкою ParanoidAndroid. Після тривалої завантаження потрапляємо в меню первинної настройки телефону, де треба вибрати мову, вказати обліковий запис і т. д.

  Власне це і все! Успіхів вам друзі. Якщо у вас з’явилися якісь питання чи пропозиції з приводу процесу прошивки або з приводу ParanoidAndroid – ласка, пишіть в коментарях.

  На замітку: Про те, як отримати доступ до меню розробника на будь прошивці.

  Відкриваємо налаштування, вибираємо пункт «Про телефоні» в самому низу, прокручуємо екран до пункту «Номер Складання», там буде написано JDQ39, що відповідає версії android 4.2.2, у вас може бути написано і щось інше, це не важливо. Жамкаем на цю рядок 7 разів поспіль. Як підсумок – має з’явитися повідомлення «Ви стали розробником!» Ось виявляється як легко можна стати розробником під androind =))) Повертаємося назад в меню налаштувань, бачимо новий пункт «Для розробників».

  UPD: Якщо раптом телефон перетворився в «цегла» — що робити?

  Мало що буває… От як сьогодні, наприклад, колега купив собі такий же Nexus 4 і віддав його мені, щоб я встановив кастомний прошивку. Так немає проблем – сказав я і пішов слідувати своїй же інструкції, написаної вище. Сталося дивне – всі дані (zip файл образу прошивки, наприклад), які я залив на внутрішній накопичувач для подальшої прошивки після скидання, вони віддалилися, самознищилися з якоїсь невідомої причини.

  Коротше, телефон перетворився в цеглу, тобто не включається, а робити щось треба. Тому найпростіше накотити на телефон Factory Image, тобто заводський спосіб, щоб телефон був схожий на те, що ви бачили, вперше відкриваючи упаковку. І ось інструкція:

 • Передбачається, що драйвера у вас вже встановлені і телефон підключається до комп’ютера, коли він у режимі fastboot. А так само завантажувач розблоковано. Коротше, повністю виконані всі кроки під заголовком «Установка драйверів і розблокування».
 • Тепер завантажуємо офіційний образ телефону звідси https://developers.google.com/android/nexus/images#occam На даний момент актуальна версія це 4.3 (JWR66V), тиснемо Link навпроти і викачуємо.
 • У нас скачати архів occam-jwr66v-factory-08d2b697.tgz, всередині нього ще один архів occam-jwr66v-factory-08d2b697.tar, а всередині кілька файлів і ще один архів image-occam-jwr66v.zip – він нам і потрібен, беремо і переносимо image-occam-jwr66v.zip в папку C:\adb
 • Відкриваємо ” командний рядок і пишемо:
  cd c:\adb тиснемо Enter;
  fastboot erase boot тиснемо Enter;
  fastboot erase cache тиснемо Enter;
  fastboot erase system тиснемо Enter;
  fastboot erase userdata тиснемо Enter;
  fastboot reboot-завантажувач тиснемо Enter;
  fastboot -w update image-occam-jwr66v.zip тиснемо Enter і чекаємо.
  Після останньої операції телефон повинен сам перезавантажитися і включитися.
 • Тепер ваш телефон як новий 🙂 А ви можете повторити те, що не вийшло. А саме залити zip-архіви в пам’ять телефону і спробувати їх прошити заново. До речі, ми recovery не чіпали в процесі відновлення, так що TWRP у вас залишився, а значить вимикаємо телефон, тиснемо Volume Down + Power, вибираємо recovery і вперед!
 • Ну ось, тепер вже точно все!

  До зв’язку друзі. І вибачте, що перестав часто писати про SEO, обіцяю виправитись найближчим часом.

  З повагою, Олександр Алаєв