Відносно недавно Google почав гонитву за швидкістю (раз і два). Не дивіться, що пости посилання в дужках не дуже свіжі, справжня гонитва за швидкість розпочата не так давно. Про це опубліковано багато повідомлень на форумах і постів на блогах, де говориться, що швидкість завантаження сторінки все більше впливає на просування в Гуглі. Хоча і раніше було відомо, що маленькі (за вагою в kb) і «швидкі» сторінки рулять, з точки зору ботів Гугла, особливо для частообновляемых сайтів. Обсяг інформації в мережі росте неймовірними темпами, навіть ті, кому лінь вже роблять сайти, а потужності Google хоч і неймовірні, але не нескінченні. А враховуючи, що гугловцы хочуть наблизити свою швидкість до «індексації в реальному часі», швидкість стає чи не найважливішим чинником. Знаючи, які сайти люди найчастіше відвідують (різного роду ЖЖ і соціалки, популярні блоги, той же Twitter, який Гугл вже індексує в реальному часі), на такі сайти роботи і постійно заходять, можна сказати живуть там. Ось і доводиться новим маленьким сайтів чекати індексації днями, а інколи тижнями.

З точки зору SEO, індексація сторінок це ще півсправи, особливо для великих сайтів-порталів. Якщо вважати що Google виділяється певна кількість свого часу на один сайт, то краще відразу подбати про те, щоб сторінки завантажувалися максимально швидко. А якщо і сервер слабенький, і сторінки великі, то милості чекати не доводиться, бот може завантажити наприклад тільки 10 сторінок вашого сайту за обхід, а міг би завантажити в кілька разів більше. Ось і доводиться страждати, очікуючи індексації довше, ніж хотілося б.

Спиратися на цю теорію, проведемо експеримент на практиці. Якраз нещодавно, а саме в кінці грудня, я переїхав на новий сервер, старий, до речі, вже не міг тримати навантаження, і міра була скоріше вимушеною, бо почали сипатися помилки «503 Service Temporary Unavailable». А це, як відомо, тягне за собою випадання з індексу сторінок, неохоча індексація і багато інших неприємних речей. Давайте подивимося на графіки для наочності:

Я спеціально взяв новий сайтик (запущений на початку жовтня), з поки ще невеликою кількістю сторінок і недостатнім авторитетом для того, щоб робот відвідував його як можна частіше. На графіку чітко видно, що в 20-х числах грудня був переїзд на новий сервер. Думаю, коментарі зайві. Кількість просканованих сторінок збільшилася в кілька разів! Ось з цього, збільшуючи розміри і обсяги сайту, ні в якому разі не варто забувати про швидкості завантаження сторінок.

Однак це зовсім не привід переїжджати на новий сервер. Просто у мене вже було критичне становище. Для початку варто максимально оптимізувати скрипти, покрутити налаштування сервера, іншими словами – вичавити максимум з софтової частини.

Всім раджу частіше користуватися інформацією, що надається панель вебмастера Google. Особливо розділом «Діагностика», то він вам видасть всю таємницю ваших сайтів 😉

Сьогодні перше лютого на календарі, перший день останнього місяця зими. А ще пора підвести підсумки минулого місяця. Минулий місяць став багато в чому утворюючим у житті мого нового блогу. Вважай, з середини січня я почав його вести постійно, описуючи свій досвід, до цього на домені висіла заглушка цілий рік. Я вважаю що січень був дуже продуктивним, і показовим. Мої публікації знайшли своїх читачів, і навіть коментаторів, що дуже приємно. Вітаю себе. Хороший старт.

Найбільше переглядів і коментарів зібрала перша стаття січня про покупку посилань в Sape. Якщо ви ще не читали, дуже раджу.

Шановні читачі, спасибі вам велике за те, що ви є, я всім вам дуже вдячний за підтримку. В наступному місяці, і, звичайно, у всіх подальших я буду радувати вас тільки актуальними і перевіреними новинами і дослідженнями.

З повагою, Олександр Алаєв