Добрий день, читачі. Сьогодні на разделочном столі у нас програма Suggester від компанії IndexOne. Програма являє собою десктопну версію персера уточнюючих запитів з пошукових систем Яндекс, Google, Rambler і Mail.ru (GoGo.ru). Не варто плутати, наприклад, в Яндексі уточнюючі запити і wordstat. Звичайно, спільного у них набагато більше, ніж відмінностей, але варто звернути на це увагу. При складанні списку НЧ ключових запитів варто орієнтуватися саме на підказки. Давайте подивимося на картинки, вам відразу стане зрозуміліше, про що піде мова далі.

Яндекс

Google

Mail.ru

GoGo.ru (для тих, хто ще не в курсі, що mail використовує пошукову базу gogo)

Rambler

Як бачите у всіх пошукових системах приблизно однакова картина.

Давайте повернемося власне до програми та розглянемо функціонал.

Програма вміє:

 • Парсити уточнені запити і їх відповіді з Яндекса, Гугла, Рамблера і Mail.Ru
 • Отримувати статистику запитів за цими словами з Яндекса і Гугла.
 • Робота через проксі, так і в живу.
 • Вивантажувати результати у форматі .txt або .csv. Можливість парсити підказки з пошукових систем: Google, Rambler, Mail.ru
 • З пошукової системи Google можна зібрати статистику по словами, під час збору статистики потрібно буде ввести код з картинки.
 • Для пошукової системи Яндекс є можливість парсити підказки по вибраного регіону, і відповідно отримувати статистику з того ж регіону.
 • Є можливість парсити статистику по слову за останні 30 днів.
 • Є можливість вказувати стоп слова для фільтрації відповідей.
  Формат такий: текстовий файл, по одному слову в рядку. Працює наступним чином — Після отримання відповідей потрібно довантажити файл стоп-слів і натиснути кнопку «Чистити ” список». Видаляються всі відповіді в яких містяться стоп слова.
 • Можна копіювати результати зі списку відповідей. Натискаємо Ctrl — виділяємо потрібні слова, тиснемо Enter.

У безкоштовній версії доступний весь функціонал, крім парсинга відповідей і вибору регіону. Програму можна завантажити за цим посиланням. На даний момент версія 1.2 fix є останньою публічною. Однак, у мене версія 1.4, але посилання на неї не даю, бо не впевнений, чи схвалить це розробник, раптом ця версія тільки для клієнтів, які придбали програму. Посилання на 1.4 я отримав разом з реєстраційним кодом.

Кому цікаво — в даний момент програма коштує 20$ або 600р. Не багато, погодьтеся. Але треба визначитися з тим, чи потрібна програма вам взагалі чи ні. Цим ми зараз і займемося.

Якщо ви ще не завантажили програму, то можете спробувати її спрощений аналог, без наворотів, але свою функцію виконує — Suggest. Це онлайн варіант.

Вам цікаво? Тоді продовжуємо огляд.

Давайте подивимося на саму програму.

Як зрозуміло з скріншоту, ми можемо вибрати цікаву для нас пошукову систему.
Нижче можемо вбити список вакансій, що нас запитів для парсингу. Не раджу парсити кілька одразу, а то заплутаєтеся.

Можемо вибрати регіон. Дуже корисна функція для сайтів компаній, що працюють в конкретному регіоні. Список регіонів значний, кожен знайде те, що шукає. Для загальнорегіональних ресурсів є пункт «Статистика по всіх містах».

Є можливість використання проксі-серверів. Їх список зберігається в налаштуваннях програми. Розробник запевняє, що програма розумна, і непрацюючі проксі будуть видалятися автоматично.

Якщо відзначимо галочкою пункт «Уточнювати статистику», то в списку результатів отримаємо цифри, що означають кількість запитів за місяць. Для Яндекса дані беруться з wordstat.

Окрему увагу варто приділити пункту «Повний парсинг». Досить спірна функція. У листуванні з розробниками з’ясував, що цю опцію краще не використовувати, тому що програма починає збирати «сміття». І я, мабуть, погоджуся. Можете самі переконатися в цьому. Спеціально для вас я експортував результат отриманий програмою при парсингу за запитом «хочу одружитися». Ось txt-файл — http://alaev.info/wp-content/uploads/2010/03/442.txt.

Це я парсил, вибравши в якості пошукової системи Яндекс. Google в результаті парсинга видав всього лише 4 результату: «хочу одружитися з іноземкою», «хочу одружитися на американці», «хочу одружитися на німкені», «хочу одружитися з дочкою мільйонера». Пункт повний парсинг ситуацію не виправляє.

Rambler і Mail.ru, на жаль, взагалі промовчали. Хоча ми з вами бачили на скріншотах в самому початку посту, що підказки mail.ru видає. Напевно, «хочу одружитися» тут мало хто питає, тому і не видається результат. Наприклад, за запитом «телевізор» результатів багато.

Ось, я вам все в подробицях розповів. Я впевнений, пост виявився корисним. Тому що на сайті розробника немає жодних згадок про програму, крім посилання з анкором «Suggester», ведучою на порожню сторінку. До речі, користуючись нагодою, хочу сказати величезне спасибі розробникам за програму і за те, що ця програма була надана мені безкоштовно.

В минулому пості я забув підбити підсумки минулого місяця, підведу сьогодні.

За підсумками лютого:
Самий коментований пост Технологія виготовлення «невбиваного» сателіта

Самий скандальний пост Як на рахунок декількох SEO рад для блогу Білла Гейтса?

Самий «неоциненный» пост SEO Image Tool. Полюбить чи пошуковик ваші картинки?

З повагою, Олександр Алаєв