Бажаю всім читачам гарних святкувань, веселого святкування та щоб у вас все було так само безвідмовно, як у сателітів, побудованих за технологією, яку я опишу нижче 😉 Все це, звичайно, жарт, але, як відомо, в кожному жарті є частка жарту. Сьогодні хочу з вами поділитися технологією, використовуючи яку ваш сателіт буде довго жити в Яндексі. Навряд чи я «спалю» тему, так як виробники сателітів це знають, але ті, хто не займається виготовленням у промислових масштабах, знайдуть для себе щось нове.

Отже, я не буду розповідати тут про те, яку вибрати CMS для сателіта, як наповнювати сателіт і т. д. Я розповім про те, як створити контент, який на ура поглинається Яндексом і сайт не потрапляє в бан або під фільтр. Але спочатку трохи історії.

2 жовтня 2009 року я зареєстрував собі черговий домен під черговий проект, але, як часто трапляється, руки не дійшли, не вистачило часу і сил на те, щоб запустити проект. Все було відкладено в довгий ящик, але щоб не витрачалася даремно час життя домену, і капав його вік, в очах пошуковиків, я вирішив повешать на нього сателіт. Як для перевірки його життєздатності, так і для того, щоб точно дізнатися, скільки ж можна заробити в сапі на нульовому сайті. В результаті В жовтні на домені з’явився сателіт, зроблений за певною технологією.

В якості CMS я використовував DLE. Як не дивно, я навіть замовив туди унікальний дизайн, не найкращий, але головне – унікальний. Було розміщено 237 публікацій, досить об’ємних, по кілька тисяч знаків у кожному. Використовувалася відкладена публікація, тобто частина статей вже було опубліковано, при появі сателіта, частина була запланована на півроку вперед. У статичних бічних блоках були розміщені тематичні картинки і відео, я думаю, це теж вплинуло на лояльність з боку Яндекса.

Що ми маємо на даний момент:

Як бачите, Яндекс із задоволенням з’їв всі сторінки сайту. Навіть Рамблер і той не погребував 😉 Сайт пережив АГС-30, який був 18 грудня 2009 року, а це значить, що сателіт пройшов перевірку на життєздатність. Як бачите, все працює. Давайте переходити до практичної частини.

Для виготовлення вмісту ми можемо взяти будь-який текст за тематикою сателіта, можна стирити на тематичних порталах, наприклад. Прогнати через синонімайзером. До речі, нещодавно з’явився онлайн сервіс для синонимизации текстів, який деяку ступінь унікальності додає, причому робить це якісно, не псуючи читабельність. Сервіс цей – http://bazzinga.org/. Можете користуватися ним, у мене ж використовувалася платна програма-синонімайзером. Далі, на допомогу нам приходять теги для розмітки і ще дещо.
Відразу перейду до демонстрації:

У нас є вихідний текст, який і буде видно людині, якщо він зайде на сторінку:

Гібридні вуглеводні з моно – або бициклическими аренами з задовгим алкільних ланцюгами можуть входити до складу парафінів і церезинів.
3-ій тип гібридних вуглеводнів більш поширений посеред високомолекулярних вуглеводнів нафти.

Гібридні вуглеводні з моно – або бициклическими аренами з задовгим алкільних ланцюгами можуть входити до складу парафінів і церезинів.
3-ій тип гібридних вуглеводнів більш поширений посеред високомолекулярних вуглеводнів нафти.

Ось що ми робимо з цим текстом:

<em>Гібридні вуглеводні</em> з моно – або бициклическими аренами</noindex> з задовгим алкільних ланцюгами можуть входити до складу парафінів і церезинів</noindex>.
<i>3-ий тип</i> гібридних вуглеводнів більш поширений посеред вуглеводнів високомолекулярних частини нафти.

Гібридні вуглеводні з моно – або бициклическими аренами з задовгим алкільних ланцюгами можуть входити до складу парафінів і церезинів.
3-ій тип гібридних вуглеводнів більш поширений посеред високомолекулярних вуглеводнів нафти.

У підсумку пошуковик побачить наступне:

Гібридні вуглеводні з задовгим алкільних ланцюгами можуть входити до складу парафінів.
3-ій тип гібридних вуглеводнів більш поширений посеред вуглеводнів.

Гібридні вуглеводні з задовгим алкільних ланцюгами можуть входити до складу парафінів.
3-ій тип гібридних вуглеводнів більш поширений посеред вуглеводнів.

Непогано вийшло, правда ж? Цілком унікальний текст. Опис того, як автоматично генерувати сотнями сторінки такого тексту не входить в плани цієї посади. Моя справа — розповісти вам про технології, як догодити людям, пошукачам і навіть собі 😉

До речі про те, скільки ж приносить такий сайт в сапі. Вкрай мало! 200р в місяць. Погодьтеся, це не та сума, заради якої варто працювати над виготовленням сателіта в ручному режимі. От якщо це поставити на конвеєр і робити по 100 таких сателітів в місяць… загалом, читачі, не робіть сателіти, робіть гарні сайти для людей. Вони принесуть вам більше задоволення і грошей. Так що розглядайте цю технологію, ні як спосіб виготовлення своїх сателітів, а як технологію уникализации неунікального тексту.

Так, трохи не забув. Ця технологія буде працювати завжди, якщо з розумом проставляти ноиндекс теги, дотримуючись читабельність вихідних текстів з точки зору Яндекса. Якщо ж бездумно рандомно вставляти ці теги, що і роблять сателлитчики, то сайт буде жити до тих, пір поки Яндекс не ввів нову технологію аналізу змісту тексту, ліцензія на використання якої була куплена в січні цього року.

Щодо питань, які можуть виникнути у вас про скріншоті. Посилання на сайт за версією Яндекса і Yahoo — це я проганяв сайт по соц. закладках для швидкої індексації.

У висновку хочу сказати, що сателіти — це зло. Ніколи ними не займався і не планую. Цей сателіт був зроблений для експерименту. Експеримент вважаю вдалим, технологія підтвердила право на своє існування. До речі, коли зайшов в адмінку сайту-сателіта, побачив, що у всіх публікацій багато переглядів, мабуть, йде трафік з пошукачів якимось дивом. Встановив лічильник, буду стежити, хто, звідки, за яким запитам приходить. Думаю, що в майбутніх публікаціях висвітлю це питання.

А поки що я чекаю від вас відгуків, запитань і пропозицій. Буду радий відповісти на ваші коментарі.

UPD В кінці березня, в черговий прихід хвилі репресій Яндекса по відношенню до лайно-сайтів, сателіт все ж був убитий влучним пострілом в голову з великокаліберної зброї АГС-30!

З повагою, Олександр Алаєв