Цей пост не буде починатися з звичного привітання, яким починалися всі попередні пости.

Кажуть, якщо хочеш отримати те, чого ти ніколи не отримував, треба зробити те, чого ти ніколи не робив.

Заходячи з далека, скажу, що мені набридло писати про SEO. Звичайно, пости про просування сайтів не перестануть з’являтися на моєму блозі. Я докладу максимум зусиль, щоб вони як і раніше виходили, але писатися вони будуть моїми колегами під моїм керівництвом. Подивимося, що з цього вийде (не виключено, що і сам продовжу дописувати іноді).

Трохи зажурився. Стомився.

Напевно, весняна хандра. Але я вже не пам’ятаю, коли це почалося, може, ще восени, а може і раніше.

Періодично до мене в офіс заходять особливі гості – люди, які читають мій блог і FB. Перше з чого починається наше знайомство, не рахуючи дзвінка (– Алло, Олександр, я читаю ваш блог дуже давно, і ось повз Краснодара проїжджаю, згадав, що тут же «АлаичЪ і Ко», просто не міг не подзвонити. Можна заїхати?), вони мені розповідають, що давно стежать за мною. Наприклад, з тих пір, коли я тільки збирався переїхати в Краснодар. Або коли я зняв офіс в гаражі і почав там створювати студію.

Їм реально цікаво, вони раді особисто познайомитися. А мені дуже приємно, що комусь це байдуже. Не приховую, пости пишуться щоб комусь щось розповісти. Але здебільшого, всі мої пости в блог – це пам’ять, блокнот, записна книжка, куди я можу залізти в будь-який час і дістати потрібну мені інформацію, красиво оформлену і з ілюстраціями. Будь то професійні питання, або ж шматочок особистого (а це просто щоб не забувати, хто ти є, що згадати ким ти був, дати собі поджопник, щоб не зупинятися на шляху до кращого собі)… Думка втратив.

Загалом, люди звертають увагу на особисті записи, де я ділюся життєвим досвідом. Пости про seo та інші професійні питання не цікаво обговорювати. Свій блог я почав з професійних тем, без них він ніколи не отримав би тієї популярності, але мені набридло.

Мені набридло писати про seo. Ті пости, які у мене тут виходять раз в пару місяців, вони класні, я реально намагався над ними, витратив багато часу (кожен пост вимагає від 2 до 5 робочих днів від моменту написання «Привіт, друзі» до натискання кнопки «Like», щоб поділитися), але вони більше не ллються піснею, як раніше, коли я міг видавати по три поста в тиждень. Всі. Пісні скінчилися.

Я не кидаю блозі. Мені хочеться писати, обговорювати та отримувати зворотний зв’язок. Але поки не визначився, що писати. Варіантів кілька, і мені потрібен ваш рада.

Є формат lifestyle – типу акин, що думаю, те й пишу. Не так примітивно, як твір на тему «як я провів літо», але різного роду спостереження про роботу, людей, і все таке.

Можна писати про бізнес. Як щось влаштувати, налаштувати, перебудувати, знайти. Взяти якесь питання і детально розібрати. Або ще крутіше, що нинішній я порадив би собі, живе 5 років тому. Реально вибрати 5 речей, які могли б привести мене до поточного стану, а не за 5 років, а за 2-3 роки, наприклад.

(Як невеликий приклад, я недавно писав про те, як і чому податкова заблокувала мій рахунок або як можна підставити контрагента.)

Загалом, виходить так, що писати цікаво про те, чим ти займаєшся – зараз це розвиток компанії, веб-студії. Раніше SEO займався і про нього писав. Тепер спілкуючись з колегами і обговорюючи клієнтські проекти, ловлю себе на думці, що мені це не цікаво.

Згадайте, у кожного з нас є друг (пощастило, якщо таких кращих друзів, з яким ми були не розлий вода, завжди і скрізь разом. Але проходить час, ви бачитеся все рідше (справи, робота, сім’я, причин маса). А одного разу ви зустрічаєтеся на вулиці після довгої перерви і … а поговорити нема про що. Раніше могли добу на проліт обговорювати що завгодно, а тут слово не лізе, немає спільних тем. Із загального – тільки спогади.

SEO – мій старий добрий друг. Розумієте?

Щоб не втрачати хватку минулої суботи я запустив 3 оффлайн потік навчання в Краснодарі, на якому 12 осіб, 7 з яких мої колеги, яким треба дати систему. Так що це не комерційний проект, це одна з моїх завдань у студії – навчати, підвищувати кваліфікацію, мотивувати. Решта 5 – заради нових знайомств і заради того, щоб SEO у них асоціювалося з Алаичем. Зрозуміло, мій інтерес в цьому заході не в розмовах про SEO вихідний день.

А ще я так і не розповідав, як в лютому літав в Томськ проводити корпоративне навчання. Мене викликали туди, щоб підвищити кваліфікацію seo-відділу в компанії. Мені здалося це цікавим: розвіятися, подивитися новий місто, поспілкуватися. Тому вписався в авантюру за зовсім смішні гроші.

Які відчуття після:

  • По-перше, Краснодар – дуже класне місто, і я поки не готовий змінити його ні на який інший місто Росії. Скидав колегам фотки з Томська із заметами у два людських зрости, вони не вірили, що так буває 🙂
  • Поспілкувавшись з керівником компанії зрозумів, що в нашій студії справи йдуть просто охуенно! І не тому, що у них хуево, і на цьому тлі ми здаємося краще, немає. Загалом, мені було що сказати і порадити, як поліпшити ситуацію, підвищити ефективність. І все таке. Я б хотів вам детальніше про це розповісти, але тут потрібен погляд з іншого боку, тому я попросив керівника Uplink дати оцінку мого відвідування і нашому спілкуванню. Але він забив, через півтора місяці і не дивлячись на мої постійні нагадування, не залишив відгук. Ну і ладно, переживу.

Голосно називати себе консультантом з розвитку веб-студії не стану, але певні знання і цікавий досвід є. Розв’яжіть мене покликати в гості навчати ваших фахівців або просто поспілкуватися – пишіть, обговоримо. Відразу позначу вартість, вона як і раніше смішна: 100к + оплата проживання та перельоту, якщо ви не з Краснодара.

Перечитуючи написане вище, подумав, що може бути я не так-то вже й зажурився?

Ось що мене підбадьорило минулого літа. Пам’ятаєте, я розповідав про спільний проект з сайтом Клерк.ру? Я тоді навіть серію роликів записав під назвою «КлеркЪ Project», ось посилання на плейлист YouTube.

Мене пару раз в FB запитували, «ну че там?», та нічого. Справа протухло. Тому що певні домовленості не були дотримані. А шкода. Могло б вийти круто.

Став шукати способи підбадьоритися і як за помахом чарівної палички натрапив на пост Діми Шахова про відео-шоу під назвою «Я — Агентство». Суть в тому, що директора/власники невеликих студій протягом 2 місяців повинні щотижня прослуховувати якісь повчальні уроки, робити якісь дії, а потім звітувати у форматі відео. Для участі треба пройти відбір, а потім не бути самим похмурим гівном, щоб дістатися до фіналу, який пройде в Москві. Щоб отримати заряд бадьорості я не став проходити повз і вписався.

Якщо ви мій друг і керуєте агентством, беріть участь, я для вас приглашуху записав 🙂

З торішніх записів роликів для Клерка я став небайдужий до відео. Це ще один привід взяти участь. Хоча перед камерою страшно соромлюся і мені здається, що виглядаю як олень. Закінчення прийому заявок на марафон завершиться до травня, там і подивимося хто олень 🙂 Іншими словами, я сподіваюся, що потраплю в список учасників. Петличку навіть купив, щоб звук більш якісний став.

А нещодавно тут ще одна тема підвернулася. Щорічно Альфа-Банк у всіх великих містах влаштовує для своїх клієнтів великий семінар-конференцію. Краснодар не виняток.

Два роки я відвідував ці заходи. І в цьому році піду. Але в цей раз буду не тільки глядачем, а прийму участь в секції під назвою «Порівняй себе».

Розповідаєш про своєї компанії, поточні проблеми та поставлених цілях. А серйозні дядьки тебе публічно раздрачивают, і дають поради, як тобі вопше далі жити.

Я заповнив анкету. Мене обрали. Мабуть, виявився цікавий екземпляр.

По пам’яті минулих років, всі учасники цієї секції були занадто звичайні. Компанії, які відчувають якісь складнощі з рекламою (захід-то про маркетинг, забув сказати, адже хедлайнер там – Манн). Я не з дофіга незвичайних, але порівняно з ними – так.

Презентацію підготував з властивим мені нальотом безтурботності, веселощів. Зараз у мене немає права її показувати.

*Скептично так Як там далі жити, дядьки навряд чи підкажуть. Або ж у них повинен бути дійсно гнучкий розум. Але а раптом… Тому готуюся офигеть.

Захід відбудеться 12 квітня, а 11 числа репетиція. Бачите, як все серйозно, треба буде спочатку перед співробітниками Альфа-Банку не обмарать убрання без косяків показати презентацію і розповісти про себе.

І самий важливий момент – засвітитися. Досвід спілкування з місцевими бізнесменами, дав зрозуміти, що Манн місцевий ідол, доторкнувшись і сфоткавшись з яким твій бізнес просто приречений на успіх. Весь малий бізнес буде там тусуватися. А їм можуть бути цікаві мої послуги. Захоплю пачку візиток значить…

А так як я місцевий і тому що «так ти че, йди давай, бачиш, всі фоткаються, не сси», у мене теж є фотографія.

Чекайте звіту після заходу.

Хотів вам ще що-небудь затерти, але вже достатньо написав, залишимо для наступного разу.

Сподіваюся отримати від вас якийсь фідбек. Рад. Думок. Питань. Дуже буду радий, якщо ви запитаєте про що-небудь, чого я зможу присвятити окремий пост.

Такі справи. Давайте, до зв’язку.

З повагою, Олександр Алаєв