Добрий день, дорогі читачі. Щось я трохи затримав з постом, з моменту останньої публікації минуло аж 4 дні. Для мене це багато, але на те були вагомі причини.

По-перше, поїхала в Іркутськ до батьків моя улюблена Катька. Тому вчора я її проводжав на поїзд, а потім горював весь вечір, мені було не до писанини в блозі. Ніколи не переживав таких почуттів — почуття порожнечі, самотності — ніби навколо все пропало і померкло. Жах, одним словом, але про це я думаю навіть окремий пост написати.

По-друге, вирішував деякі завдання в блозі, це теж зайняло певний час. Про це я, власне, і хотів би сьогодні розповісти. Давайте по порядку.
Про що сьогодні піде мова:

 • Про важливість кнопок retweet та їх оптимізація.
 • Статистика для коментаторів.
 • Вкусняшка для моїх читачів і не тільки 😉
 • І ще дещо.

1. Важливість кнопок retweet на блозі

Відносно недавно я додав під заголовком кожного поста компактну кнопочку ретвіти посту. Раніше кнопка була тільки в кінці кожного поста, і, відповідно, на головній сторінці її не було видно, так як виводиться туди тільки анонс.

Кнопка сильно виділяється на тлі інших елементів оформлення і приваблює підвищену увагу. Я вважаю це плюсом. Принаймні досі ніхто не скаржився, що кнопка заважає. Але зате кількість ретвітів значно збільшилася. Відповідно збільшилась і кількість беклинков на пости.

Висновки: Отже, які можна зробити висновки? Все просто – наявність кнопки ретвіт на початку і в кінці посту значно підвищує віддачу. Це зручно як користувачам, так і вам самим. Це тягне за собою потік зворотних посилань, що позитивно позначається на блозі.

Безумовно, важлива правильна організація роботи всієї системи. Про те, який сервіс скорочення посилань краще вибрати я вже писав. Так само досить важливо не забувати паралельно і прокачувати свій twitter-аккаунт, а саме отримувати ретвіти записів від інших авторитетних користувачів. До речі, про автоматизації роботи з твіттер аккаунтом.

P. S. Дуже цікаве спостереження у зв’язку з першоквітневих апдейтом PR. Головна сторінка блогу отримала PR=2. При цьому більшість посад мають PR=3. Цікаво тепер спостерігати за свіжими постами в наступний апдейт, я думаю дещо з моїх домислів підтвердиться.

2. Лічильник коментарів для кожного відзначився користувача

Ох, довелося погеморроиться з цим. В мережі я не знайшов ні одного робочого рішення, так і неробочого то ж не знайшов. Багато кому треба, але мало хто знає, як це реалізувати. Довелося писати функцію самому, як кажуть, не звикати! Тепер ви легко зможете дізнатися, скільки всього коментарів на моєму блозі ви залишили. Зрозуміло, контактні дані (url, e-mail) повинні збігатися.

Які я знаходжу в цій фішці плюси. Перше – мені простіше зрозуміти, хто тут перший раз, а хто постійний коментатор. Відповідно моє ставлення до коментарю і коментатору складається тепер і з цього фактора. Друге – коментатор зможе оцінити свій внесок у розвиток даного блогу. А за це належиться нагорода, чи не так? ТАК! Скоро з’явиться на головній сторінці топ коментаторів. Абсолютно робочі та індексовані посилання на ваш блог.

До речі, якщо вам цікаво, як можна це все реалізувати, пишіть, я присвячу цьому пост, випущу таки третю частину збірника корисних хаків для коментарів WordPress.

3. Найсмачніше на сьогодні. Alaev.info – тепер dofollow!

Так-так. Тепер всі посилання в коментарях доступні для індексації, я прибрав атрибут nofollow, а noindex так і не було. Тепер, коментуючи, ви зробите приємне не тільки мені, але і собі, поклавши пару хороших беклинков у скарбничку свого блогу.

Але в зв’язку з цим змінилася і політика модерування коментарів на блозі. Тепер в полі url дозволено додавати тільки адресу свого персонального блогу. Ні, це зрозуміло, що якщо ви вкажете там щось інше, коментар не заблокується автоматом. Просто я потім видалю посилання. Все буде перевірено мною особисто.

Ну, і, звичайно, до постійних коментаторів і читачам особливу більш лояльне ставлення. Згадуємо пункт два, описаний вище.

Як я вже говорив, плюс один і великий, і мені і вам. Вважайте, що я не заборгував вам посилання, а ви у відповідь поділилися зі мною своїми думками і думками.

У блогосфері відмінно працює правило: Чим більше віддаєш, тим більше отримуєш.

І давайте відразу домовимося. Прошу вас не влаштовувати звичне більшості людей потреблядство. Я не прошу багато, натомість посилання на ваш блог я хочу, щоб ви підтримали мої пости своїми ретвитами, мені буде приємно. Заздалегідь, спасибі вам, друзі, за розуміння.

І ще, ось вам їжа для розуму. Виписка з Вікіпедії:

В кінці 2009 року пошукова система Google змінила алгоритм дії атрибутом nofollow. До цього зміни, посилання, яка була укладена в атрибут nofollow, не передавала вага зі сторінки-донора (посилається сторінка) сторінці-акцептору (сторінка, на яку посилаються), при цьому сторінка-донор зберігала свою вагу. Але, після зміни алгоритму, сторінка-донор раніше не передає вага сторінці-акцептору, але і вага посилання, який донор повинен був передати у нього не залишається. Іншими словами, вага зі сторінки-донора просто випаровується.

Що скажете? 😉

4. Інші невеликі доопрацювання і зміни

 • Додав ще трохи фотографій в портфоліо.
 • Трошки змінив головну і внутрішні сторінки, але це не особливо помітно.
 • Днями додам сторінки «Реклама», «Про автора» (тобто про мене).
 • У вихідні планується розробити логотип, адже його так і немає досі.
 • До речі, alaev.info займає вже 2459 місце в рейтингде блогів Яндекса. Я вважаю, що це непогано. Особливо для вас, дорогі коментатори, ссилочка з авторитетного блогу зайвою не буває!
 • Я пропоную всім бажаючим обмінятися постовими. Пузомірки і тематика значення не мають, головне наявність блогу в ТОП 10000 рейтингу блогів Яндекса.
 • Я запрошую всіх бажаючих на гостьовий постинг, кому цікаво звертайтесь.
 • Мабуть це все на сьогодні, я спалив кілька ідей, а отже місію виконав!

  Я буду радий побачити ваші коментарі і отримати ваші ретвіти.

  Усім читачам бажаю успіхів та процвітання, як особистісного, так і процвітання проектів. Удачі вам, і до зв’язку на тому ж місці – alaev.info!

  З повагою, Олександр Алаєв