В минулому пості я говорив, що 12 квітня я піду на бізнес форум Альфа-Банку і буду там трохи приймати участь в лінчування.

Сходив. Прийняв участь. Пережив лінч.

Отримав поради, відповіді. І класну книжку.

Зараз про все розповім докладніше.

В цілому про форумі

Було 700+ чоловік. Це багато, враховуючи, що все це підприємці. Не Олімпійський, звичайно, але для Краснодара це дуже велика аудиторія.

Це було моє третє відвідування форуму, а всього в Краснодарі він проводиться в четвертий раз. Можу сказати, що з кожним разом стає все краще. Організатори перевершили себе, молодці. Все було на висоті. І наступного разу обов’язково піду.

#нереклама Якщо ви клієнт Альфа-Банку, обов’язково відвідайте цей захід. Упевнений, у вашому місті воно теж проводиться. Тут можна пошукати своє місто.

Спікери

Взагалі на конференції я ходжу не слухати спікерів, а поспілкуватися в кулуарах. Але це дуже добре виходить на seo-конференціях, де ти всіх знаєш. А тут все інакше, по-перше, я мало кого з відвідувачів знав, по-друге, слухачі стирчали в залі в основному, напевно, з аналогічної причини.

Крім слухати виступаючих було нічого робити. Я і слухав. І не пошкодував. Спікери дійсно класні. Я вже говорив, що від Ігоря Манна всі місцеві в захваті, а мені якось так. Нічого не змінилося. Як-то так.

Але зате! У форматі відео було виступ Максима Батирева. Того самого, що написав книгу «45 татуювань менеджера», яку я дор досі не дочитав. Я ні разу не бачив самого Батирева і відео ніякі не дивився, а даремно – він дуже цікавий чоловік і речі цікаві розповідає. Книгу я тепер обов’язково дочитаю, але на його сольні виступи не піду, адже ми досі сидимо без відділу продажів (ну це поки що).

А я говорив, що ми просуваємо компанію «Що робити Консалт»? Це компанія, про досвід роботи в якій і писав Батырев у своїй книзі. Якщо читали, відразу зрозумієте.

Ще виступали Роман Тарасенко та Сергій Азімов. Начебто тільки вчора була подія, але я можу вам сказати, що саме мені сподобалося, що я зазначив у їх виступі. Знаєте, вони залишили після себе приємне відчуття, довели, що є досвідченими спікерами та професіоналами у своїй справі.

Порівняй себе або Лінч АлаичЪ’а

Найцікавіше. І те, заради чого я ходив, власне. Як я вже казав, мене обрали в якості піддослідного для секції «Порівняй себе», де експерти в особі вищезазначених спікерів, обговорюють твій бізнес, радять, як вирішити проблеми і т. д. Заодно і жорстко жартують. Наді мною не особливо вдалося посміятися, але над іншими учасниками секції вони знатно поизмывались.

Я не помилився, коли висловив свої сумніви, що мені можна щось толкове порадити і допомогти вирішити мої проблеми. Так і вийшло. Найбільш слушну пораду, що я слухав від спікером – Не парся!

Продовжую не паритися 🙂

До речі, тепер мені ніхто не заборонить викласти мою презентацію. Якщо вам цікаво:

А ось мій друже Роман записав повністю моє перебування на сцені. Скинув мені відео, я залив його на ютуб. Ось.

Що ви про це думаєте, якщо все ж подивіться відео? Що дійсно виявилося слушною порадою?

Особисто мені сподобалася позиція Азімова (а ви замислювалися коли-небудь про ступінь некомпетентності?), Тарасенко не знайшов до чого причепитися (і намагався пожартувати над не смішним), а Манн, начебто, по суті, але без розуміння специфіки (та й звідки?). Або я не прав?

UPD 20.06.2018 Знайшов відео, яке залив сам АльфаБанк:

Щось скачати

Вирішив, що ніхто не буде проти, якщо я викладу в загальний доступ презентації спікерів. Не я, так хтось інший це зробив. Дивіться. Може знайдете для себе щось корисне і потрібне. Я щось знайшов 🙂

Презентації спікерів: https://yadi.sk/d/Ya8-WqZH3UEFJP

Брошури:
Клієнтоорієнтованість https://yadi.sk/i/8E735SEV3QikqB
Інтернет-магазин https://yadi.sk/i/gwpVOZt33Qikbm
Ресторанний бізнес https://yadi.sk/i/AjWK_hld3QikQE
Виробництво https://yadi.sk/i/UH4kvvPf3QikCF
Продає сайт https://yadi.sk/i/uWxfmSmn3QijzF
Оптова торгівля https://yadi.sk/i/Eo04xWsy3Qijiq
Магазин біля дому https://yadi.sk/i/5RIPbjr33QijX4
Людям про людей https://yadi.sk/i/cl5-s95G3QijCf
Бізнес-ризики https://yadi.sk/i/iOelxSFl3QiAp8

І абсолютно легально можна скачати допоміжні матеріали від Альфа-Банку. Рекомендую. Посилання ось.

Нетворкінг

Взагалі я розраховував на якісь ліди. Типу на сцені мене побачать, відразу захочуть звернутися за послугами. Але немає. Не сталося. Або з часом хтось звернеться, або у всіх і так є підрядники по seo (насправді немає).

Отримав несподіваний ефект. Майже зворотний. На наступний день після форуму мені почали дзвонити. Типу, алло, Олександр, мене звуть %username%, ми разом з вами були вчора на форумі, я от пропоную %servicename%, вам це цікаво?

Та не, мені і так нормально.

Всі дзвонять і пропонують створити відділ продажу. Тобто взяти і створити мені масу проблем, щоб на наступний форум я міг сказати зі сцени, здрастуйте, мене звуть Олександр і мені пиздец, тому що у мене відділ продажів ))) А далі перелік з 35 пунктів, що випливають із-за наявності відділу продажів.

Взагалі, звичайно, я жартую. Та й мене вже навряд чи запросять 🙁

Ах так, нетворкінг. Що можу сказати. На форумі виявилося енну кількість моїх знайомих, колишніх і поточних клієнтів. Підійшли і сказали, Саня, ти молодець, ми не очікували, що побачимо тебе на сцені. Погладили по голівці. Приємно 🙂

І ще одна річ

Подзвонив мені один чувак (так-то він на 10 років старше за мене, але все одно хай буде чувак) цікавий, який займається розвитком бізнесу. З 1998 року в продажах, багато років працював директором/керівником і все таке. Розглядає два варіанти співпраці: надати якусь послугу або робота в штаті компанії. Так як мене послуги не особливо цікавлять і завжди здається, що мені втирають очко, то я запропонував йому встеретиться і поспілкуватися на предмет роботи в компанії, зрозуміти, що він пропонує і скільки грошей хоче.

Я вам потім докладно розповім, як пройшла зустріч і до чого домовились.

Ось так я сам став лидом!

PS На кожному такому форумі в кінці фонд допомоги дітям на аукціон виставляють м’яч (хоча не знаю, чи було таке в минулі рази) в автографами спікерів і в цей раз ще з автографом Дудя. Старт аукціону 40к, вирішив поторгуватися, дійшов до 80к і здався. Ну, щось жалковато мені стало. У підсумку м’яч був проданий за 125к якомусь чуваку, який давно і багато займається благодійністю, а ще у нього компанія представлена у багатьох містах світу, 55 філіалів. Думаю, скільки б я торгувався, він мене побив. Коротше, м’яч не купив.

Ще там продавали з аукціону інший м’ячик – з автографом Ліонеля Мессі. Старт 180к. Ніхто навіть не торгувався. Його забрав сам Ігор Манн за стартову ціну.

Ось так.

Здається мені, що настає новий виток розвитку бізнесу і життя взагалі. Я хотів підбадьоритися. Я це отримав. Тепер задоволений.

Буду продовжувати писати в блозі про компанії, як і обіцяв. План постів складено. Обіцяю вас порадувати!

Фотку з Манном не замутив. Але нічого, у мене вже є одна. Зате з’явилася книга!

З повагою, Олександр Алаєв