Привіт, друзі. Така справа — сьогодні буде трохи незвичайний пост і для мене і для вас, але, як не дивно, тематичний. Як ви вже здогадалися з назви, я хочу поділитися з вами кількома практиками складання крутого резюме. З чого б раптом, здавалося? Так от з того, що я подумав — хорош вже просиджувати дупу на одному місці, пора рухатися далі. Я звільняюся з «майже корпорації добра» СКБ Контур! До речі, є пост про те, як я тільки сюди влаштувався, це було більше трьох років тому. Тут і правда дуже круто, комфортно і взагалі треба бути сміливим, щоб піти звідси, оскільки таких умов ніде більше не пропонують. Але не про те мова. Я звільняюся, і, більше того, ми залишаємо славне місто Єкатеринбург, в якому прожили всього (або цілих?) 4 роки, і ось ще одна історія з розряду «як це було».

Коротше, повертаючись до теми поста, я знайшов на hh.ru дуже цікаву для себе вакансію, навіть викликає – «БОГ seo-оптимізації», саме такий заголовок і був. Я побачив і відразу зрозумів – я не можу пройти повз, я просто повинен бути там! Просто бажання, як ви розумієте, мало, треба подати себе так, щоб навіть сумнівів не залишилося, що ти саме той – БОГ. Варіант один – писати резюме, та не простої, а «продає». Слово «продає» сказав мій друг, коли я дав йому прочитати резюме, і я з ним згоден. Адже я зміг «продати» себе всього за годину!

Раз вже вакансія була розміщена на сайті hh.ru, то і резюме можна складати саме там, благо для цього є зручна форма-візард для шукачів, так і рекрутерам буде простіше дивитися всю інформацію на сайті, не завантажуючи зайві файли і не здійснюючи зайві дії. Коротше, авторизуйтеся або реєструйтеся і починайте заповнювати, а я вам в цьому допоможу. До речі, цей пост не реклама і не рекомендація сайту hh.ru або їх послуг, ви можете застосувати отримані знання на будь-якому іншому сайті або взагалі складати резюме по-старому в word’е, а я просто описую свій досвід.

Знову згадуючи про Контур, скажу, що я знайшов своє резюме трирічної давності, який було складено як раз для пристрою сюди. Я його завантажив і вирішив з вами поділитися, ось посилання.doc). Тоді, перед його складанням я прочитав багато рекомендацій про те, як правильно скласти резюме, і створив його згідно вимогам тих часів. Я з минулого навряд чи чимось зміг би здивувати себе нинішнього, адже резюме зовсім звичайне, але є одне АЛЕ – опис власних проектів і розповідь про своїх навичках та уміннях, не пов’язаних безпосередньо з місцями роботи. І я точно пам’ятаю, що саме вплинуло на рішення керівництва взяти мене на роботу. У Контур шукали seo-фахівця вже близько 9 місяців, а мені надіслали пропозицію в той же день одразу після першої співбесіди. Тоді, зовсім не усвідомлюючи цього, я себе продав. Та й зараз я зміг би знайти хорошу роботу навіть зі старим резюме, але, правда, на вакансію БОГа його б не вистачило.

Ну а тепер подивимося то резюме, про який і піде далі мова. Ось воно, свіженьке і новеньке – на сайті hh.ru (і його локальна копія .pdf на той випадок, якщо цей пост вже опубліковано більше року тому і в онлайн-версії все давно змінилося).

Прошу звернути увагу, що я не рекрутер і не професійний «шукач роботи», а резюме становив всього другий раз в житті, але практика показала, що це працює і працює чудово. Не приймайте це як керівництво до дії, а просто як рекомендації або побажання. Отже, основні моменти, на які варто звернути увагу при написанні резюме:

 • Почнемо з того, що ви круті! Як, ви не крути? Не-не-не, ви точно крути, і резюме повинно відразу це показати. Згадайте всі свої місця роботи і все, що ви там робили. Запишіть на чернетці. Треба писати про свої досягнення. Всі люблять цифри, давайте цифри! Можна трохи прикрасити для рівного рахунку, але брехати не треба, інакше це загрожує одного разу стати вашим фэйлом, коли очікування роботодавця не співпадуть з вашими можливостями.
 • Писати про досягнення краще не з вашої точки зору (збільшив трафік на сайт в 27 разів), а з точки зору замовника (внаслідок органічного зростання трафіку прибуток виріс на 300%). Одне і те ж, але іншими словами! І не забувайте про цифри, адже навіть в 5 разів» звучить більш конкретно і переконливо, ніж красномовне «дохера» 🙂 Це жарт був.
 • Якщо вам не 50+ років, ви не змінили 43 крутих роботи, то не варто писати про більш ніж 3-5 робочих місцях. Інакше буде здаватися, що ви непостійні і нестабільні. З усіх місць варто вибрати ті, де ви досягли найбільших успіхів, ваші досягнення були значимі, а отримані навички реально корисні.
 • Працювали в різних місцях, але займалися одним і тим же? Не треба тупо копіювати! І нехай обов’язки були абсолютно ідентичні, опишіть це різними словами.
 • Останнє місце роботи варто розписати максимально красиво і детально, адже ви домоглися там найцікавіших результатів, отримали найцінніший досвід і можете і хочете рости далі, але вже в компанії потенційного роботодавця! Тут же, крім досягнень, варто розповісти про свої навички, професіоналізм і все таке.
 • А тепер найголовніше, ваш козир – власні проекти! Можна написати пару слів про себе. Згадайте свої найуспішніші проекти і напишіть про них, по абзацу на кожен буде достатньо. Це має бути щось дійсно вартісне. Особисті досягнення сюди ж.
  Я вважаю, що seo’шник (та й інший це шник) без власних проектів, це якось дивно і підозріло. Та й ваші власні проекти, що це чудове портфоліо, яке з часом, як алкоголь, стає тільки краще і дорожче.
 • Поїхали далі. Просто написати про свою крутизну недостатньо — треба зуміти все красиво оформити і згрупувати. Пиксельдрочерство тут піде тільки на користь, якщо ви розумієте, про що я. Групуємо, розбиваємо блоки, нумеруем, ставимо буліти. Занадто багато пунктів бути не повинно, близько 5 буде в самий раз – якщо буде більше, виділіть тільки найважливіше, решта нафіг, якщо менше, то придумайте що-небудь.
 • Всілякі курси, грамоти та майстер-класи підуть на користь, не забудьте їх.
 • І, звичайно, треба писати грамотно, без помилок. Якщо є знайомий філолог, професійний копірайтер або, я не знаю, у сусіда мама – вчитель, нехай допоможуть виправити помилки.
 • Прочитайте своє резюме після завершення кілька разів, дайте прочитати колегам і друзям, запитайте їх думку. Не публікуйте. Переспите з думками, а на наступний день прочитайте ще раз. Я своє резюме опублікував тільки на третій день…

Що б там не було написано вище, завжди наочніше буде тільки живий приклад — це посилання я вже давав вище. Дивіться, вивчайте.

Як я вже згадав, своє резюме я робив аж 3 дні, я хотів не просто зробити добре, а треба було краще всіх! Я відразу ж звернувся за порадою до мого великого другана – Денису Юдіну, автору блогу Brand Enso. Як раз Денис сам змінив роботу близько півроку тому і перейшов з однієї високої посади на не менш круту, але в іншу компанію. Не упускаючи випадку, кажу величезне спасибі і висловлюю подяку за допомогу!

Після того, як резюме було складено правильно з точки зору змісту, я віддав його на вичитку колезі Маше. Маша кандидат філологічних наук, і вона не тільки виправила помилки, але відкоригувала сам текст. А ви що думаєте, я просто так говорив про маму-вчителя і друга-копірайтера!? Так само хочу висловити велику вдячність і сказати спасибі Маші за внесок у моє супер-резюме!

Таким чином, над резюме працює ціла команда фахівців 🙂 Можете використовувати моє резюме як приклад і зразок.

Ах так, трохи не забув. Резюме, це ще не все, є нюанс – супровідний лист. За кордоном супровідний лист є дуже важливою і невід’ємною частиною звернення до роботодавця. Так як я не знав, що і як треба писати в супровідному листі, то, зрозуміло, нагуглил і прочитав кілька актуальних публікацій. У Росії за статистикою лише половина шукачів пишуть супровідний лист, і далі тільки на половину супровідних листів звертають увагу роботодавці. На жаль, на мій супровідний лист зовсім не звернули уваги та не прочитали його. Я засмутився, але якщо коли-то ще буду шукати роботу, я все одно його напишу.

Ось таким було моє супровідний лист:

Добрий день.

Мене звуть Олександр Алаєв.
Я претендую на вакансію Бога seo-оптимізації в вашу компанію. Мій досвід у сфері розробки, оптимізації та просування сайтів становить 8 років, крім того, маю досвід роботи з великими федеральними проектами.
Робота у вашій компанії приваблює мене тим, що ви по достоїнству оціните всю важливість професії seo-спеціаліста і тих заходів, які будуть покладені на його плечі.

Моє резюме — http://ekaterinburg.hh.ru/resume/f4173502ff01a9aac10039ed1f3258435a525a
Для мене зручний будь-який з наступних способів зв’язку:
тел.: 8-123-456-78-90
skype: username
email: [email protected]

На даний момент я проживаю в Єкатеринбурзі, але готовий прилетіти в Краснодар у будь-який час для особистої зустрічі, якщо це буде необхідно. А так само готовий відповісти на всі ваші запитання.

Спасибі за приділений час.
З нетерпінням чекаю вашої відповіді.

При написанні супровідного листа були враховані деякі рекомендації:

 • Лист має бути невеликим;
 • Має бути точно зазначено, на яку вакансію/посаду ви претендуєте;
 • Ваш досвід в одне-два речення, тільки найважливіше;
 • Що вас приваблює у зазначеній вакансії;
 • Можливі контакти та додаткова інформація.

Мета такого супровідного листа – дати зрозуміти роботодавцю за перші 30 секунд підходите ви йому чи ні. Так що підійдіть з усією відповідальністю до написання, адже ситуація з тим, що ці листи мало хто читає, може змінитися, і треба бути готовим.

Коротше, ось. Начебто, все, що я вам розповів…

Вдалих вам продажів себе! А вакансію своєї мрії нехай ви не тільки знайдете, але і неодмінно її отримаєте! А моє резюме seo фахівця нехай вам допоможе!

PS А я сьогодні відпрацьовую останній день в СКБ Контурі. Шкода з усім цим прощатися, адже я люблю своїх колег і роботу я теж любив. Але пора йти далі. Чекайте від мене звістки, друзі. На наступному тижні я буду жити в новому місті, і працювати на новій роботі 🙂

З повагою, Олександр Алаєв