Напевно, всі, хто тримає руку на пульсі, помітили серйозні зміни у видачі Яндекса після апдейта від 20.01.2010. Дійсно багато змінилося в той апдейт, особливо в конкурентних топах, та й не тільки в них. А ви яке виправдання для начальника придумали в той день? А клієнтам-що сказали? 😉 От і я теж не знайшов спочатку, що сказати. Були думки про зміну алгоритму, однак, від Яндекса ні звісточки, ні натяку на якісь серйозні зміни. Прояснити ситуацію хоч якось допоміг аналіз конкурентів в топах за які йдуть жаркі баталії. Зміни більш ніж глобальні. Тепер в топах сидять сайти, у яких немає великих онуч на просуває сторінці (частіше це, звичайно, морда), а навпаки скромненький гарний текст з вхождениями ключовий просуває фрази не більше 5 разів. Диво!

Ще тиждень тому можна було бадьоренько скакати в топ, додаючи на сторінку з абзацу тексту до вже існуючої «онучі», розміром у кілька десятків тисяч знаків. Судячи з усього, пройшли ті часи. Особисто для мене таке «нововведення» навпаки, радість, поясню чому. Тепер в топі будуть сидіти більш доглянуті сайти, схожі на тексти для людей (не розбираються в просуванні і навіть не підозрюють про таке поняття) опису. Чим не позитивна новина! По-моєму все чудово. Навіть заощадити можна на копірайтерах, яким платили чималі гроші.

Звичайно ж, тут не в обсягах тексту справа, як, не дай бог, хтось подумав, — тут справа у «нудоті» ключових слів. А для чого ж ще онучі, якщо не для «встромляння» ключів.

Свої спостереження я базую на проектах клієнтів, яких багато, всі вони різні, ключові слова від самих конкурентних до зовсім нешкідливих. Симптоми ж нового алгоритму відбилися однаково на переважній більшості сайтів. Сайти, на яких були перенасичені ключевиками онучі потрапляли, притому досить далеко (з топ10 впали за 50-е місця). Сайти на яких були невеликі тексти з вхождениями ключової фрази від 1 до 4 разів непогано зросли, через те, що були більш релеванты за новим алгоритмом і з-за того що впали конкуренти. У зв’язку з цим були переписані тексти на сайтах, які впали, з вхождениями не більше 4 слів на сторінку. Тепер чекаю переіндексації, для того, щоб або поставити жирну крапку, або продовжити експерименти.

Це тільки одна сторона питання. Є ще багато нюансів. Ось деякі з них:

  • В топі досі присутні сайти в яких висять онучі і заспамленность досить висока в тексті, але при цьому сайті досить багато сторінок в індексі. Може, варто задуматися над таким поняттям як «загальна заспамленность сайту»? Заспамленность сторінки відома всім, а ось заспамленность сайту…
  • Так само ще досліджується питання про вплив розмітки тексту і наявності картинок (з правильно прописаними title і alt) на загальну релевантність сторінки у видачі.

Що більше в голову нічого не прийшло, але я описав найважливіше. А далі буду стежити за ходом експерименту. Сподівався, що до сьогоднішнього дня вже будуть перші дані, але ось вже другий ап нові тексти не індексуються. Вся надія на наступний.

Що ж, будьте на зв’язку, заходите частіше на мій блог і слідкуйте за ходом експерименту разом зі мною! Далі буде цікавіше…

З повагою, Олександр Алаєв