Добрий день, друзі, давненько знову не писав в блог, завалило мене роботою і клопотами різними і часу не знаходжу тепер. Але зате я готую цікавий експеримент, а ще зайнявся щільно сателітами, це взагалі окрема історія, яку я обов’язково з вами поділюся, але трохи пізніше. Та й не про це мова…

Минулого тижня я отримав на пошту лист подяки від Павла, постійного читача мого блогу. Воно було досить значним за обсягом, тим самим ще більш приємно було усвідомлювати, що людина не пошкодував свого часу. Павло одразу ж запропонував написати свій відгук, зрозуміло, я погодився. А тепер хочу представити відгук Павла на сторінках свого блогу.

Здрастуйте, шановні читали блогу АлаичЪ’а! Хочу поділитися з Вами своїм відчуттям від блогу і заодно подякувати Олександра за такий цінний і цікавий ресурс ИДЛ (ИДЛ – це Інформація Для Людей, ресурс, який приводить в рух думки, що підтверджує чи ні власні висновки, підштовхує на експерименти — автор).

Нещодавно я як зазвичай, сидячи на біржі Sape, перебирав, чистив, пестив і плекав улюблені посилання на свої урли. Процес цей досить рутинний і не швидкий.

Поки тривала перевірка, як завжди, в пошуках корисного чтива по seo, борознив простори Інету. Ресурсів безліч, є корисні, є дуже корисні, маса шлаку і дуже мало написано для людей. Всі ми знаємо, що таке СДЛ, для себе я зробив ще одне визначення ИДЛ – інформація для людей. Це дуже непросто – написати так, щоб тебе зрозумів новачок в seo, крім того, щоб було цікаво читати фахівців середнього рівня. І не просто читати факти або зібрану зі сторонніх ресурсів інфу, а саме проанализированную, з висновками і думками автора, порадами та рекомендаціями інформацію. Вважаю, поганий той фахівець, який на 100% у всьому впевнений. Чим більше інформації, тим більше думок і можливості для експериментів.

Загалом, почав читати блог я в 2 години ночі, а виліз вже під ранок. І найголовніше це те, що відірвавшись від читання, в голові почалося броунівський рух думок, сумніви у деяких моїх методики просування, які я застосовую, бажання перевірити і підтвердити на практиці висновки і рекомендації Олександра, підтвердження своїх висновків, що дуже порадувало.

Благо поле для експериментів у мене неоране більше 20 проектів на постійній абонентке з висновком в топ понад 300 запитів. Тобто експериментальна база нормальна. Ніхто ж не забороняє мені пробувати вивести в топ ще один запит клієнту, який не прописаний навіть в договорі?

Трошки про себе. Визначаю себе як ледачого трудоголіка, тобто працювати не люблю, але працюю багато і найголовніше, seo для себе визначаю як гру, люблю дивитися зростання проекту в залежності від своїх зусиль, витраченого часу і вже можна сказати певного досвіду. Працюю на себе. Тобто граю в браузерну гру seo, а за це ще й гроші платять 🙂 Чудово!

«Ближче до справи!» – пролунало із залу. Вибачаюся за кілька тривале введення. Власне кажучи, про проект!
Дуже просто та зручно читати, що написано легко, зрозуміло, Олександр по мірі сил і часу постійно відповідає на іноді не самі розумні запитання читачів. Це показник. Крім корисної цільової інформації з задоволенням можна прочитати про позитивні зміни в житті автора, прочитати про технічні новинки, фотографії подивитися! Видно, що Олександр різнобічна людина!

Для новачків видається маса структурованої і вже на 100% точної інформації. Наприклад, «SEO для новачків — 8 простих і безкоштовних SEO рад» — якщо слідувати цим правилам, то при замовленні просування, як правило, 20-25% запитів можна вивести і без зовнішніх посилань на ресурс і т. д., а тільки грамотної оптимізацією проекту і хорошим текстами. А це Ваші грошики. Чим більш правильно зроблена оптимізація, тим більше грошей Ви будете отримувати надалі. За себе можу сказати, що взагалі не починаю просування, якщо не пропрацював тексти, тут не потрібно лінуватися, це все відбивається з лишком. І не потрібно лінуватися, якщо замовник робить вигляд, що він краще Вас все розуміє і говорить — не буду платити за редагування текстів, посилань, посилань мені давай! За 2 -3 місяці абонентки все відіб’ється, і потім буде йти в плюс.

Для тих, хто вже хоча б розуміє, що таке Sape, що таке оптимізація, буде безцінним подарунком стаття «Як відбирати тільки якісні майданчики в Sape». Рекомендую прочитати і взяти на озброєння. Але тільки після усвідомлення того, що таке внутрішня оптимізація.

Також повністю згоден з Олександром щодо пузомерок – взагалі не звертаю на це увагу. Цитата: «Якщо ваші прості істини це пузомірки і кількість сторінок і тематика, то далеко ви не поїдете. Ну або як мінімум ваші витрати будуть набагато вище, ніж мої при досягненні однакових результатів.»
Дуже корисною вважаю матеріал «10 типових помилок в SEO», написано чітко і по справі, дуже хороша інформація! Так, ну, далі самі, самі. Читаємо, вивчаємо, питаємо!

Питання з залу: «Насяльника, осиня не вистачає розділу питання-ответама». Точно! Ось це я підтримаю. Дуже хотілося б бачити цей розділ в блозі, на мій погляд, це ще б додало цінності ресурсу, як кажуть, істина народжується в обговоренні. Дуже корисно буває отримати різні точки зору на одну і ту ж проблему, послухати різні думки, поділитися своїм досвідом. Мені здається, це дозволить ще більше розширити аудиторію, активність читачів!

Ось, загалом-то, все, що мені хотілося б сказати, з повагою до Олександра і всім читачам!

© Павло (ледачий трудоголік), Нижній Новгород

Погодьтеся, заради цього варто вести блог! Я і до цього отримував листи на пошту з подяками, але це перший відгук, опублікований на моєму блозі! Все це дуже і дуже приємно, дійсно розумієш, що пишеш корисні речі для людей, що це комусь допомагає.

І настрій покращився…

І в кінці хочу вам порекомендувати чудове відео Євгена Гришковця – Настрій покращився! До речі, цей ролик зроблений і знятий в Іркутську, де я прожив більшу частину свого життя. Обов’язково дивіться, не пошкодуєте!

Я впевнений, настрій і вас зараз покращився!

PS У цьому пості хочу відповісти на питання з залу» — Розділ «питання-відповідь» буде, обіцяю. І в черговий раз хотів би поцікавитися у вас на рахунок цього розділу. Чи цікаво вам буде читати пости у формі ФАКа, хотілося б вам задати мені запитання (по seo, фото, блогінгу і про все, що вам захочеться)?

З повагою, Олександр Алаєв